Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię pillarboxu, gdyż jest to nadawanie programu w 4:3 rozciągniętego w pionie z dodanymi pasami. Kaszana.

Wole natomiast jak program jest nadawany w 4:3 najnormalniej w świecie bez jakichkolwiek pasów po bokach (czy nawet u góry i u dołu w TVS), natomiast pasy (po bokach w programach w 4:3 oczywiście) dodaje mi dekoder.

 

Określenia zawarte w poście nie muszą być do końca poprawne technicznie. Opisuję to co widzę. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicz? Nie, akurat nie kicz :) Mi się właśnie wydaje, że to, co się poprawiło to detale w studiu, dynamizm. Bim też jest bardzo w porządku. Natomiast wbrew temu, co ktoś tu powiedział - to trochę nie podobają mi się niektóre elementy oprawy, szczególnie chodzi mi o belki. Ale to kwestia ocenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na Polskie realia może być, ładne studio, oprawa taka sobie ale przyzwyczaję oko, belki to be. Zauważyłem w czasie pogody że kamera jest w prawo troszkę ustawiona i widać było odrobinkę studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zwykle są pozytywne, ale moje odczucia względem nowych Faktów są takie same jak po premierze iPhona 5 czyli dobrze ale nie doskonale.

 

Oprawa graficzna. Belki graficzne jakoś nie przypadły mi do gustu wg mnie za dużo bieli a dodatki koloru żółtego i niebieskiego powodują niedbałość.

Sam wzór globu na videowallu oceniam pozytywnie. Oświetlenie i sama konstrukcja studia bardzo dobra ale nie tak dobra jak u rywali z zagranicy np. Al Jazeery (jeśli ktoś twierdzi, że te studio dorównuje do studia z Kataru to chyba na łeb upadł, ale widocznie niektórzy w tym Prezes Durczok nigdy nie oglądali AJE)

 

Muzyka nie jest beznadziejna ale słuchając starych kawałków stwierdzam, że ta nuta jest najgorsza. Wiadomo człowiek musi się osłuchać, ale jakoś za mało DYNAMIKI.Głos lektora też był chyba zainspirowany lektorem z AJE, jednak mnie to nie kręci.

 

Jednakże nie oceniam studia źle, ale cały czas mam jakieś ALE. Oglądając dziś Fakty strasznie się męczyłem, dla mnie było niezwykle sztucznie pomimo że Durczok to luzak, jednak te wszystkie nowości nie wiem czy nie gubią tego co najważniejsze CZŁOWIEKA. Oglądając później Fakty po Faktach program gościł dwóch polityków, ściśniętych koło siebie na krzesełkach, które nie pasują do wieczornego wydania (dla Poranka to co innego). Wolałem fotele ze starego studia, bo tu tak duże studio a siedzieli jak w przychodni publicznej jeden na drugim.

 

Ktoś na innym blogu powiedział, że ma wrażenie że to studio nadaje się bardziej dla telewizji rolniczej... duża przesada, ale na tyle trwający remont i finanse jakimi dysponuje iti to nie robi wielkiego BOOOM. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o studio, to jest świetne, jednak oprawa graficzna, pozostawia trochę do życzenia, co nie zmienia faktu, że to "Fakty" wyznaczają standardy w Polsce :brawo:

Tu muszę się zgodzić. "Fakty TVN" wyznaczają standardy w Polsce i dlatego to wszystko wygląda tak jak wygląda,czyli nie mamy do czynienia z programem informacyjnym,ale z programem publicystycznym ,gdzie pewna grupa ludzi narzuca milionom swój punkt widzenia nie pokazując drugiej strony lub po prostu tak manipulując,żeby wyszło,że "czarne jest białe" i na odwrót. Dodam także,że pewnych informacji istotnych się nie podaje bo mogło by to zaburzyć obraz świata lansowany przez tą grupę ludzi. I tak było wczoraj gdy "Fakty" nie podały informacji,która była "1" w "Wydarzeniach" Polsatu.

A studio dość ładne,ale nie żeby mnie zwaliło z nóg. Belki okropne,wolałem dawną oprawę muzyczną.. Ale to są dodatki,nieistotne w kontekście oceny zawartości,która się nie zmieniła wraz z nowym studiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień oglądam "Wydarzenia" Polsatu. Wczoraj i przedwczoraj celowo oglądnąłem sobie "Fakty". Pomijając zmiany wizualne chciałem odnieść się do treści, które są tam przekazywane.

 

Po obejrzeniu "Faktów" czułem się... jakby nie doinformowany. Moim zdaniem wielu ważnych tematów się tam nie porusza, o których na bieżąco informują np. "Wydarzenia". Nie jestem hejterem, stwierdzam tylko jak to wygląda ze strony zwykłego widza.

 

Pod względem sposobu informowania, czyli kluczowej wydaje się rzeczy dla programów informacyjnych, numerem jeden są dla mnie Wydarzenia (Wiadomości nie oglądam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam "Fakty" i "TVN24" od wielu lat i od dawna mam pogląd, że tam głównym celem NIE JEST informacja, tylko "wtłoczenie" do głow widzów tez, które lansuje redakcja i wmówienie, że tak właśnie myśli i tym żyje cała Polska...

 

Kiedyś nawet wprost im to napisałem na "Facebooku", kiedy to cały poranek "TVN24" "żył" lądowaniem łazika na marsie, tak jakby cały świat się zatrzymał i obserwował to z wypiekami na twarzy :D ...

 

Czasem się nawet zastanawiam czy oni naprawdę tak się podniecają tymi różnymi mało ważnymi, z punktu widzenia przeciętnego człowieka tematami, czy tylko udają, bo "góra" im każe :D???

 

Co do nowego studia to tu też jest według mnie DUŻY przerost zapowiedzi nad rzeczywistością (kilka miesięcy im zajęło zainstalowanie tego 17 metrowego ekranu, ustawienie dwóch stołów i wymiana kamer na "HD", co zresztą powinni już dawno zrobić, bez przebudowy całego studia, a skoro nie umieli tego zrobić to śmiem polemizować czy to rzeczywiście "TVN" "wyznacza standardy" - raczej to "TVN" sieje propagandę, że "wyznacza standardy")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...