Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem ten tuner i ogladam cyfre + przez spiltter diviso. Jak mozna na kompie sobie zrobic jakas liste kanalow ba ta ktora mi ulozyla ariva jest tragiczna:/ a po pilocie to jest zabawy na pol dnia:/ Sa do tego jakies programy? Poradzcie co i jak bo to moj 1szy sprzet tego typu. Wczesniej mialem tnk ale tam wszystko narzucali oni - listy kanalow itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tą firmą i z tymi dekoderami...przesiadłem się na OPTICUM HD XTS703p z naziemną cyfrową i mam porównanie . Polecam X7 HD .Na nim gra wszystko ! :brawo: Jak piszę wszystko ,to wiem co piszę... :smile

 

 

:spoko, mam na czym oglądać (FK7900 UCI), firma w której kupiłem już 3 dekodery chyba w soboty odpoczywa :)

W poniedziałek zadzwonię, we wtorek mam u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z FascScan dla C+

po skanowaniu na arivie fastscanem z opcją Cyfra + HD znajduje mi 346 kanałów a oryginalny dekoder cyfry znajduje tych kanałów ponad 800...

Nie chodzi mi o niemieckie rtle czy coś takiego, ale układ kanałów ze strony cyfry różni się od tego z arivy.

Brakuje między innymi takich kanałów jak: Hyper czy Polo TV

dodam, że soft mam najnowszy, wgrywany wczoraj :)

Można to jakoś dograć ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o Polo.tv to wejdź w menu - instalacja - lista transponderów - wybierz 11541 i wciśnij "przeszukaj". Kanały, w tym Polo.tv zostaną dodane na końcu listy kanałów. Potem ręcznie możesz go przesunąć na żądaną pozycję.

 

Hyper był chyba nadawany na Zig-Zap, tylko od godz. 21, jeżeli się nie mylę.

A jeżeli się mylę to przeszukaj 10892.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś może problem ze splitterem przewodowym w tym tunerze?

 

podłączone mam 3TV - dekodery pace,ferguson starszy i ariva 120combo. Gdy podlącze splitter do arivy po kilku minutach na wszystkich TV zatrzymuje się obraz i trzeba wyłączać od nowa wszystkie dekodery.

 

Wygląda to tak jakby splitter nie zdążył wysłać na tyle szybko uprawnień do arivy? jest jakiś soft w którym ten błąd został usunięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o Polo.tv to wejdź w menu - instalacja - lista transponderów - wybierz 11541 i wciśnij "przeszukaj". Kanały, w tym Polo.tv zostaną dodane na końcu listy kanałów. Potem ręcznie możesz go przesunąć na żądaną pozycję.

 

tak uczyniłem, dodam że z powodzeniem, za co facet dziękuje.

 

Denerwuje mnie jeszcze to, że przy moim clonie jak włączę kanał kodowany to już na wszystkich następnych pisze "zakodowane" i muszę wyłączać dekoder i włączać. Pododawałem już zakodowane kanały do pomijanych, ale niedosyt pozostaje

 

no i ten clone coś dziwnie chodzi, zawieszał się do tego stopnia, że trzeba było go z prądu wyłączać i włączać ponownie. Przełączyłem odczyt karty na 3.6 i zobaczymy teraz.

dodam, że dokupiłem 3 te sto dwudziestki dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym dniu testowania zauważyłem następujące utrudnienia:

1. Długie włączanie ok.15sek. F7900 UCI włączał się natychmiast.

2. Brak możliwości zapisania ułożonej listy kanałów.Trochę to trwało ponieważ chciałem mieć kanały odpowiadające numerom znajdującym się na liście, czyli od 1 do X. Trzeba było ręcznie wyszukiwać bo FastScan TNK, przdziela własną numerację. Może ja jeszcze nie doszedłem a ktoś wie jak zapisać listę?

3. Odbiornik zakłóca kanał 21. Zachowuje się jak by miał modulator pracujący właśnie w tym kanale. Dodam, że występuje to nawet bez podłączenia anteny naziemnej. Ułożenie kabli, przesunięcie dekodera - trochę pomaga. Po wyłączeniu jest OK!

I tyle po pierwszym dniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Brak możliwości zapisania ułożonej listy kanałów.Trochę to trwało ponieważ chciałem mieć kanały odpowiadające numerom znajdującym się na liście, czyli od 1 do X. Trzeba było ręcznie wyszukiwać bo FastScan TNK, przdziela własną numerację. Może ja jeszcze nie doszedłem a ktoś wie jak zapisać listę?

 

Pobierz sobie edytor - przeczytaj instrukcję i nie pisz więcej nieprawdy :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zupełnie nowy na forum i relatywnie zielony w kwestiach TV-sat, z góry więc proszę o wyrozumiałość.

 

Kilka dni temu zaopatrzyłem się w Arivę 120 i muszę powiedzieć, że sprzęt spełnia większość moich oczekiwań, a gdy weźmie się pod uwagę jego cenę, to właściwie nie należy mieć większych zastrzeżeń. Gdyby nie dwa felery, z którymi walczę od dwóch dni.

 

W tunerze pracuje oryginalna karta Cyfry+, zaktualizowałem soft do wersji 2.15B5, w moim mocno ograniczonym pakiecie abonenckim mam jednak dostęp do kanałów Canal+, Canal+ Film i Canal+ Sport w wersjach HD. No właśnie, "MAM dostęp"! Otóż nie mam, bo Ariva nie znajduje tych kanałów. Z pozostałymi nie ma problemu, FastScan działa jak należy, ale tych programów po prostu brakuje na liście kanałów. Pogrzebałem trochę w necie i w ustawieniach i okazało się, że problem czai się na transponderze 11278. Wszystkie pozostałe tuner czyta jak należy, a na tym siła i jakość sygnału są zbyt niskie, by znalazł na nim jakiekolwiek kanały. Dodam, co oczywiście nikogo tu pewnie nie dziwi, że na tym właśnie transponderze nadawane są rzeczone kanały. Myślałem, że problem może być z siłą sygnału, ale w pokoju obok, na tym samym konwerterze i antenie chodzi oryginalny dekoder Polsatu, na którym kanały HD świecą aż miło. Czy ktoś z szacownych forumowiczów miał podobny problem lub o takowym słyszał? Będę zobowiązany za pomoc, o zaczynam podejrzewać, że problem może polegać na uszkodzeniu karty lub konwertera.

 

A drugi problem, o którym wspominałem to "wieszanie" się tunera w trakcie nawigowania po menu (pada w dowolnych miejscach, ale najczęściej na liście transponderów). Ktoś boryka się z podobnym felerem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pobierz sobie edytor - przeczytaj instrukcję i nie pisz więcej nieprawdy :read:

 

Może coś więcej o tym edytorze.... nie widzę do A120 a tak nawiasem to przez RS'a nie będę kombinować...

Co chodzi o to co napisałem, nie ma w tym żadnej nieprawdy

pkt.6 A120Combo_FastScan_PL.pdf

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-120-combo/A120Combo_FastScan_PL.pdf/

(6) Pamietaj, że wynik wyszukiwania zależy wyłącznie od nadawcy. Odbiornik pobiera z

sygnału informacje na podstawie, których wyszukuje kanały i układa listę tak jak ustawił

to nadawca!

 

@rusticalming, o co chodzi z LCN? Mam wyłączone - domyślnie. Może ktoś rozwinąć temat jak działa Logical Channel Number.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej o tym edytorze.... nie widzę do A120 a tak nawiasem to przez RS'a nie będę kombinować...

Co chodzi o to co napisałem, nie ma w tym żadnej nieprawdy

 

Pobierz edytor - przeczytaj instrukcje do niego to zrozumiesz że nie ma żadnego

problemu z zapisywaniem/odczytywaniem własnej listy na/z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...