Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pacyfic:

 

to dobrze, czyli tak jak obiecywali poprawili błąd z proporcjami obrazu na DVB-T, bo wcześniej na forum 1 osoba pisała że nadal ten błąd pozostaje.

 

120combo z softem B5 wygląda zatem naprawdę solidnie, najlepsza wersja softu do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponad tydzień temu kupiłem ten tuner i mam z nim pewien problem. Polega on na tym, iż urządzenie w ogóle nie wykrywa niektórych transponderów z satelity astra 19,2 E. Część działa prawidłowo a część w ogóle. Najeżdżając na te częstotliwości, tuner sugeruje iż antena jest nie ustawiona, ponieważ zarówno siła sygnału jak i jakość są na minimalnym poziomie. Na moim poprzednim tunerze wszystkie kanały działają tak jak powinny. Czy można coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w ogóle nie wykrywa niektórych transponderów z satelity astra 19,2 E. Część działa prawidłowo a część w ogóle. Najeżdżając na te częstotliwości, tuner sugeruje iż antena jest nie ustawiona, ponieważ zarówno siła sygnału jak i jakość są na minimalnym poziomie...

Konwerter masz 0,2dB czy gorszy = starszy ??

Może być za duże tłumienie jak dla głowicy HD w tym sprzęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym sofcie denerwuje mnie jedna rzecz. Napiszcie, czy u was jest tak samo. Przy ustawieniu proporcji obrazu na 16:9 letterbox wszystko jest ok, kanały SD 16:9 są na pełnym ekranie, a 4:3 mają czarne pasy po bokach, natomiast po przełączeniu na dowolny kanał HD przy tym ustawieniu obraz jest delikatnie ściśnięty (nieduże czarne paski po bokach). Żeby obraz był na całym akranie, ręcznie muszę zmienić na 16:9 panscan lub auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pozwolić, że się przywitam z P.T. Szanownymi Użytkownikami tego forum. Dobry wieczór!

 

Proszę o odpowiedź, gdyż nigdzie tego nie wyczytałem, czy odbiornik Ariva 120 Combo dysponuje gniazdem antenowym w.cz. podającym napięcie zasilania rzędu 5 ... 12[V], mogącym zasilać "po kablu", np. przedwzmacniacz antenowy (antena NTC)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź, gdyż nigdzie tego nie wyczytałem, czy odbiornik Ariva 120 Combo dysponuje gniazdem antenowym w.cz. podającym napięcie zasilania rzędu 5 ... 12[V], mogącym zasilać "po kablu", np. przedwzmacniacz antenowy (antena NTC)?
Takie możliwości ma Strong 8110.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda Ariva 120combo ma opcje wzmocnienia sygnału antenowego anteny naziemnej, można to w ustawieniach włączyć i wyłączyć.

 

Faktycznie to pomaga, przetestowałem na słabszej antence to z wzmocnieniem obraz był DVB-T dobry i bez przycinania, a jak to wyłączyłem to nieraz go przycinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli zasilacze do wzmacniaczy antenowych. Ale było późno w nocy i wyszło jak wyszło :) Wzmocnienie sygnału to troszkę inna sprawa. Tu chodzi o to czy daje zasilanie na kabel antenowy, czyli po prostu czy można podpiąć kabel anteny ze wzmacniaczem bez zasilacza. Ja próbowałem i nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...