Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ten tuner od 2tyg. problem polega na tym,że pilot RCU-500 V.2 łapie tylko z odl ok 1.5m w linii prostej! Jest jakiś sposób by działał z różnych pozycji??

Druga sprawa - wykupiłem kanał PPV test (cyfra+) na walke Adamka - ale w ogóle planszy z info o walce nie ma na tym kanale! dzwoniłem kilka razy do Cyfry ale nic to nie dało, ma ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

Ciągle walczę z siecią.

Okazało się, ze Ariva "nie lubi się" z routerem TP-LINK. Obszedłem problem podłączając wyjęty z szuflady stary router (D-Link DI-524).

Połączenie i dostęp do netu z drugiego routera jest - sprawdzone na komputerze - tuner jednak za diabła z internetu skorzystać nie chce, nie uzyskuje konfuguracji z DHCP, wpisane ustawienia ręcznie też nie pomagają.

Wgrany najnowszy soft.

 

Miał ktoś problem podobny?

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem ten tuner. Mam tylko multipakiet canal+ HD. Ogólnie jestem zadowolony, denerwuje mnie tylko port usb z przodu. Mam do niego podłączony HDD 2,5 cala i trochę słabo to wygląda. Zastanawiam się czy wymienic tuner na fergusona 202E. Czy obraz będzie lepszy i jak się będzie sprawował? Oczywiście 120 bym sprzedał, jeżeli znajdą się chetni (prv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... denerwuje mnie tylko port usb z przodu.

Zrobiłem tak jak zaproponował kolega:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=11252&p=304224#p304224

Zniszczyłem przy tym 4 wtyczki ale się udało :) To wcale nie jest takie proste, bowiem trzeba skrócić wtyk, pozbywając się przynajmniej o połowę plastiku z górnej części. Dodatkowo musiałem oszlifować osłonę metalową. Nie bawiłem się już w izolowanie, dolutowane przewody, zamknięta klapka i gra muzyka :)

Kabel nie może być za gruby, dolna krawędź obudowy przy klapce na ok. 3mm wycięta nożykiem do tapet, żeby przeszedł kabel. Całość zakończona wtyczką mini USB, do tego przejściówka i można podłączać dysk lub pena.

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-usb-mini-usb-zenski-i1792462508.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupić taki splitter: http://imageshack.us/photo/my-images/402/splb.jpg/

Sprzedawca mi powiedział, że jeśli w ARIVIE jest oprogramowanie, króre nie będzie gryzło się ze splitterem to powinno wszystko śmigać. Ja niestety się nie znam, ale może jakiś znawca, który mi podpowie czy ten splitter nadaje się do ARIVY 120 COMBO, która ma softa 2.15B5?

 

Pozdrawiam i oczekuję na odp. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić taki splitter: http://imageshack.us/photo/my-images/402/splb.jpg/

Sadząc po wyglądzie i opisie miałem model tej firmy chyba sprzed roku, działał bardzo dobrze z innymi tunerami, ale z Arivą jakoś nie chciał. Być może nowsza wersja daje radę, ale ja wolałem nie ryzykować :-) Wybrałem stosunkowo tani model (dostępny na wiadomym portalu aukcyjnym), miniaturowy o charakterystycznym wyglądzie (nie ma obudowy). Działa bezproblemowo z Arivą 120 i kilkoma innymi tunerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chyba o którym splitterze kolega pisze... Hmmm no to teraz nie wiem co mam zrobić, bo ryzyko ryzykiem ale potem co ja z nim zrobie jak nie bedzie działało jak trzeba :/ Moglbys mi jesli znajdziesz czas na priv podesłąc linka do splittera którego uzywasz? Bo mogę sie mylić jednak odnosnie tego o jakim myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do fergusona ale narazie cisza...

Pisałem do Fergusona o niepoprawnym skalowaniu 4:3 leterbox dla DVB-T (migotanie przy dolnej krawędzi na niektórych materiałach), również cisza.

Dziś zaobserwowałem kolejne niepoprawne zachowanie. Przy nagrywaniu z timera i jednoczesnym oglądaniu innego programu, w chwili załączenia REC, nie przełącza się na kanał nagrywany tylko "zamraża" kanał oglądany. Nagrywa jednak prawidłowo, to co zaprogramujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...