Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

@ miet55

Sprawdzałeś wszystkie kombinacje ze strony 22 dla SCART (YUV i RGB)?

Tak sprawdzałem. Nie bardzo wiem dlaczego pytasz, aczkolwiek domyślam się, że chodzi o migotanie o jakim wcześniej pisałem.

TV mam podłączony kablem komponent, a wyjście ustawione na RGB. Po przełączeniu na YUV grafika ekranowa robi się beznadziejna - niewyraźna, migotanie, pulsowanie. Obrazy panoramiczne z DVB-T o których pisałem nie migoczą przy YUV.

Zrobiłem testy na SCART , OSD przy YUV również jest niewyraźne (postrzępione) do tego migocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam wniosek dotyczący moich problemów z siecią LAN. Wziąłem tuner do pracy, tam objawy są tak samo dziwne.

Zamierzam więc wysłać tuner na gwarancji lub oddać do sklepu, bo wygląda toto jakby w gnieździe sieciowym coś było zwarte lub źle przylutowane.

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibic229 w ustawieniach tunera zmień parametry konwertera bo widocznie masz żle ustawione i konwerter nie korzysta z całego swojego zakresu .

Ogromne dzięki za pomoc. Rzeczywiście problem leżał po stronie parametrów konwertera. Już wszystko jest w porządku :].

 

witam

Mam podobny problem, nie dziłaja mi niektore kanały na Astra 19,2 E TV Trwam i RTL a jutro walka Adamka. Probowałem zmieniac ustawienia konwertera ( obecne to "Uniwersalny 9750-10600 ")ale nie jestem pewioen jakie ustawienia sa prawidłowe. MOj konwerter to RED extend Single Long-Neck HDTV DVB-S2 0,3 dB .Pilna prosba o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o nagrywanie i oglądanie w tym samym czasie innego programu z tego samego transpondera to w starszych softach było to możliwe bez żadnych problemów a w tym nowym 2.15B5 zatrzymuje się obraz i lipa!!! tak samo wkurza mnie to że nie mogę sobie nagrywać programu i w tym samym czasie odtwarzać wcześniej nagranego programu z USB :/ chociaż widzę że ten najnowszy soft 2.15B5 jest najstabilniejszy oprócz wyżej wspomnianego problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inverto RED niefirmowy? Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Nie zmieniaj nic dolny oscylator 9,75 górny 10,6 takie parametry są na opakowaniu i takie mają być. Pytanie w jaki sposób masz ustawioną antenę i konwerter? Masz antenę tylko na Astrę?

Mam antene tylko na Astre. Ustawiałem ja za pomoca mirnika sygnału . Na tych knałach działajacych jest sygnal powyzej 80% ( siła i jakosc) a niektorych jest jakosc 10 % i te wlasnie nie działaja. KOnwerter jest taki: http://allegro :censored:

Przypuszczam ze moze byc moze zle usratwiona antena ale dlaczego na innych kanałach jest sygnal OK a na jednych brak ?

Co mozna jescze ustawic w tej antenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie mieszkasz na 19,2E. Spróbuj lekko skręcić konwerter w obejmie w zależności gdzie mieszkasz w Polsce w prawo lub lewo, jak nie pomoże, to konwerter do naprawy

Mieszkam STalowa Wola woj podkarpackie. Jakos inni ludzie odbieraja Z Astry 19,2 E wiec pewnie jest to mozliwe :)

Sprobuje jescze cos pokrecic tym konwerterem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy po podłączeniu tunerka do internetu jest jakaś opcja aktualizacji softu? Podobno jest ale wolę się upewnić - dla mnie to idealne rozwiązanie - wolę to niż ściąganie aktualizacji na kompa i wrzucanie do tunerka. Aha i czy tunerek sprawdza sam czy potrzebuje aktualizacji i wyskakuje jakieś info, czy trzeba samemu kliknąć sprawdź aktualizację?

 

Jeszcze jedno pytanie: dużo grywam online więc ping jest dla mnie bardzo ważny - czy dekoder przy podłączeniu do routera cały czas korzysta z neta nawet jak jest wyłączony? (jak wiadomo jeżeli coś robi oznacza to skoki pingu - mam cichą nadzieję, że po wyłączeniu tunerka z pilota "odcina" dostęp do neta i tunerek nic nie robi związanego z netem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tego tunerka i w związku z tym mam do Was małe pytanko. Otóż chciałbym się dowiedzieć czy nadal występuje problem z rozciąganiem obrazu w telewizorach crt (tv nie posiada opcji zmiany wysokości obrazu) czy może został już wyeliminowany. Tunerek będzie podłączony do tv za pomocą eurozłącza. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chciałbym się dowiedzieć czy nadal występuje problem z rozciąganiem obrazu w telewizorach crt (tv nie posiada opcji zmiany wysokości obrazu) czy może został już wyeliminowany....

Gdybyś uważnie czytał temat, nie musiałbyś czekać na odpowiedź. Czasem warto :) Wszystko dokładnie zostało opisane, częściowo przeze mnie. Proporcje obrazu DVB-T dla CTR 4:3 są prawidłowe, występuje problem delikatnego migotania widoczny na niektórych materiałach o proporcjach 16:9. Cofnij się w temacie, dokładnie to wyjaśniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...