Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Panowie a i może i Panie am problem z tym tunerem albo z sobą samym Kupiłem nie dawno to cudko i co mam 1000 programów z afryki ale z polski tylko jeden Polonia . Antena ustawiona na HB i nie znajduje mi vivy ani nic innego po polsku Co jest nie tak może ktoś pomoże z góry dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miet55.

Wpierw niech się upewni, że ma HB. Bo skoro wyszukało mu tylko TV Polonia i "jakieś afrykańskie" to wskazuje na W3A.

TV Polonia na HB jest na 11488 H, na W3A na 11190 V, niech na polonii wiciśnie "edit" i porówna częstotliwości.

Uszkodzenie tunera... raczej nie, bo nawet jeśli, to z tego samego TR powinien nawet wtedy odebrać inne polskie. To samo konwerter.

Jak dla mnie to antena ustawiona na W3A (7 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) mam takie pytanko :) zamierzam kupić tuner i zastanawiam sie na dwoma wyborami :) tuner od cyfry SAGEMCOM DSI87 HD lub Ferguson Ariva 120 Combo :) jakie plusy minusy ? z góry dzięki

 

Sagemcom:

+ Bardzo dobra jakość obrazu

+ Nie martwisz się o aktualizację listy kanałów Cyfry

- Dość wolne przełączanie kanałów

- Jak na razie brak PVR przez USB

 

Ariva 120 combo

+ PVR ready

+ możliowść odbioru cyfrowej telewizji naziemnej

+ szybkie przełączanie kanałów

- Gorsza jakość obrazu na kanałach SD (także przez HDMI) w porównaniu z Sagemcomem

- Przy próbie nagrywania na stacjonarną nagrywarkę DVD przez SCART dostaję komunikat, że program jest zabezpieczony przed nagrywaniem (na każdym kanale)

 

Wybór należy do Ciebie :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość obrazu na kanałach SD to miałem możliwość porównania bezpośredniego z dekoderami c+ tj: Pace i Philips HD, Sagemcom HD, oraz z innej beczki Opticum HD 9600 mini (porównanie na jednym tv Lg Lcd 42") Ariva 120 Combo w niczym podkreślam w niczym (w kwesti obrazu i nie tylko) powyższym modelom nie ustempuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

1. może ktoś się orientuje dlaczego ariva nie odtwarza audio z filmu mkv

dane pliku z mediainfo

General
Unique ID                                : 231015637948172435958935465686248013057 (0xADCBFE545A21BDB04E2ADAB616793D01)
Complete name                            : video.mkv
Format                                   : Matroska
Format version                           : Version 2
File size                                : 344 MiB
Duration                                 : 1h 23mn
Overall bit rate                         : 573 Kbps
Writing application                      : HandBrake 0.9.5
Writing library                          : libmkv 0.6.4.1

Video
ID                                       : 1
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : Main@L3.0
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, ReFrames                : 4 frames
Codec ID                                 : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                                 : 1h 23mn
Nominal bit rate                         : 450 Kbps
Width                                    : 848 pixels
Height                                   : 480 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate mode                          : Variable
Frame rate                               : 25.000 fps
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.044
Writing library                          : x264 core 112
Encoding settings                        : cabac=1 / ref=2 / deblock=1:0:0 / analyse=0x1:0x111 / me=hex / subme=6 / psy=1 / psy_rd=1,00:0,00 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=0 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=2 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=0 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=abr / mbtree=1 / bitrate=450 / ratetol=1,0 / qcomp=0,60 / qpmin=3 / qpmax=51 / qpstep=4 / ip_ratio=1,40 / aq=1:1,00
Language                                 : English
Color primaries                          : BT.601-6 525, BT.1358 525, BT.1700 NTSC, SMPTE 170M
Transfer characteristics                 : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients                      : BT.601-6 525, BT.1358 525, BT.1700 NTSC, SMPTE 170M

Audio
ID                                       : 2
Format                                   : MPEG Audio
Format version                           : Version 1
Format profile                           : Layer 3
Codec ID                                 : A_MPEG/L3
Codec ID/Hint                            : MP3
Duration                                 : 1h 23mn
Bit rate mode                            : Variable
Channel(s)                               : 2 channels
Sampling rate                            : 48.0 KHz
Compression mode                         : Lossy

2. mam stary konwerter sharp lnb l42 z 97r i na hotbird nie łapie paru kanałów np. EuroNews 12597. Siła 90% jakość 75%. W ustawieniach anteny LNB freq mam pierwszą opcję uniwersal 9750-10550. Czy zmiana tego parametu może coś dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skusiłem się na ten dekoder. Jak dotąd nie żałuję, to kilka klas wyżej od dekoderów CP, jak choćby Hd5000, praktycznie pod każdym względem.

 

Mam pytanie, czy wystarczy do nagrywania pendrive 8GB? bo w instrukcji wspomnieli tylko o wymaganej prędkości zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się jeden dziwny problem...

do tej pory korzystałem w domu z 3 dekoderów i wszystko było git, jak podłączyłem czwarty to nie wyszukuje on mi pełnej listy kanałów cyfry+.

Sprawą oczywistą jest, że wszystkie dekodery są na 1 konwerterze - quadzie, w ustawieniach anteny mam tak samo zaznaczony zakres dla konwertera.

Wyszukuje tak samo kanały na 2 dekoderach, czyli FastScan, Cyfra+ HD i na 1 mam ponad 300 kanałów, a na 2 niestety 283.

Na obu mam również najnowsze oprogramowanie.

co muszę zmienić, by wyszukał mi pełną listę kanałów cyfry+ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cyfraplus.pl/technologie/uklad_kanalow.html

U mnie pojawił się jeden dziwny problem...

do tej pory korzystałem w domu z 3 dekoderów i wszystko było git, jak podłączyłem czwarty to nie wyszukuje on mi pełnej listy kanałów cyfry+.

Sprawą oczywistą jest, że wszystkie dekodery są na 1 konwerterze - quadzie, w ustawieniach anteny mam tak samo zaznaczony zakres dla konwertera.

Wyszukuje tak samo kanały na 2 dekoderach, czyli FastScan, Cyfra+ HD i na 1 mam ponad 300 kanałów, a na 2 niestety 283.

Na obu mam również najnowsze oprogramowanie.

co muszę zmienić, by wyszukał mi pełną listę kanałów cyfry+ ??

Dziś z jednego dekodera zgrałem ustawienia programów (dump)

wrzuciłem je na drugi dekoder na którym nie wszystkie programy udało się ściągnąć fascscanem (userdb)

no i lista kanałów jest ok, ale na tych, których przedtem nie było nie mam sygnału.

Dziwne, że na jednym dekoderze chociażby AXN mi działa, a na drugim wypisuje brak sygnału, skoro wszystko na 1 konwerterze idzie.

nie mam już pomysłu jak to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepnij kable przy konwerterze, ten kabel (podpięty do Arivy z brakiem części kanałów) zamień z kablem do innej arivy (przy konwerterze lub zamień dekodery). Jeśli będzie to samo to konwerter ok, jeśli ten dekoder (który części nie wyszukuje) wyszuka wszystkie, to wina konwertera (konwerter quad to w zasadzie 4 konwertery w jednej obudowie, mające tylko część podzespołów wspólnych).

 

@mariacz

Przecież w dekoderze masz opcję wyszukania kanałów wg listy Cyfry. Jedyna różnica, nie będą pod tymi samymi numerami, tylko w tej samej kolejności po sobie (są przesunięte bliżej początku o kanały "puste" w dekoderach C+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzeżenia po testowaniu arivy od tygodnia na sofcie 2.15b5:

-włączanie się samoistne odbiornika po zaniku i powrocie napięcia

-rzadko przy przełączaniu z dvb-t na dvb-s brak głosu jest obraz oraz brak obrazu jest głos

-po podłączeniu pendriva wolniejsze przełączanie kanałów

-nie obsługuje plików flac, mp3 Bit rate mode Variable w plikach wideo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ) Ariva 120 Combo w niczym podkreślam w niczym (w kwesti obrazu i nie tylko) powyższym modelom nie ustempuje!

 

Posiadam Arivę 120 combo i Sagemcoma HD. Na tym samym kablu HDMI i tych samych ustawieniach telewizora dla mnie różnica w jakości obrazu kanałów SD jest znaczna. Obraz z Arivy jest mniej ostry.

A może jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...