Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość wyeksportowania do pliku (dysk/pen) zapisanej i ułożonej listy kanałów. F7900 robi to do pliku cl2

Pobierz edytor - przeczytaj instrukcje do niego to zrozumiesz że nie ma żadnego

problemu z zapisywaniem/odczytywaniem własnej listy na/z USB.

I na pewno zrozumiesz jak to działa :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bor co do braku kanałów HD, to prawdopodobnie wybrałeś przeszukanie satelity w FastScan na Cyfrę+ SD, wybierz Cyfrę+ HD i w tedy powinny pojawić ci się kanały HD po przeszukaniu. Co do drugiego problemu to nie spotkałem u siebie takowego. Tuner mam od dwóch miesięcy i tylko raz mi się zawiesił, i to jeszcze na starszym sofcie 2.14b2 w trakcie szybkiego przełączania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rav-X

Niestety dla mnie, przy przeszukiwaniu satelity w FastScan zaznaczyłem poprawnie opcję Cyfry+ HD, stąd moje obawy odnośnie uszkodzenia tunera/karty abonenckiej/konwertera (do wyboru). Nie pomogło nawet ręczne wpisanie kanałów HD do listy kanałów wraz ze wszystkimi wymaganymi parametrami w zewnętrznym edytorze i załadowanie listy kanałów do tunera. De facto już znajdują się one na liście kanałów, ale nadal brak na nich sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tuner pokazuje siłę sygnału (pasek w zakładce ustawienie anteny naziemnej) dla kanału nadawanego w analogu.

Niestety w związku z tragicznym wypadkiem, jaki wydarzył się w trakcie prowadzonych przez podwykonawcę prac montażowych systemu antenowego w Trzeciewcu, planowane na dzień 31.07.2011 uruchomianie emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej (MUX2) z RTCN Bydgoszcz/Trzeciewiec nie było możliwe.

Podobno w połowie miesiąca ma dopiero być.

Pytam dlatego bo tuner HD ADB 2850 ST (TNK HD) pokazuje siłę ok 50%, jakość oczywiście 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj zamówiłem ten tuner, i mam do Was kilka pytań:

- Czy jest dostępne polskiej menu

- czy jest możliwość układania własnej listy kanałów

- czy kanały z NTC można przypisać do tej samej listy kanałów, np. do kanałów z Cyfry+ ?

Jesteście zadowoleni z tego odbiornika ?

Będę wdzięczny za udzielenie informacji :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten dekoderek od dwóch miesięcy i jak za tą cenę to rewelacja. Mam tylko prośbę pytanie, czy jest możliwość powrotu do poprzedniego softu tego z przed ostatniej aktualizacji. Obecnie mam ten 2.15B5 chciałbym wrócić do poprzedniego.

Najnowszy soft wnosi kilka fajnych rzeczy, ale niestety dekoder stał się nie stabilny po jego wgraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piotr999 piszesz ze po wgraniu najnowszego softu dekoder stał sie nie stabilny a czy zobiłeś przed wgraniem jak i po wgraniu najnowszego softu przywroc ustawienia fabryczne to konieczne w tych dekoderach , najnowszy soft to jeden z najstabilniejszych softów i nie rozumie dlaczego chcesz wrocic do poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czym może być spowodowany brak sygnału na niektórych transponderach Astry? Nie mogę wyszukać m.in. Tv Trwam i niemieckich kanałów HD FTA. Kręcenie anteną nic nie pomaga. Hotbird i część kanałów z Astry działa poprawnie (siła i jakość sygnału ok 80%). Posiadam konwerter typy Twin. Na drugim podłączeniu pracuje dekoder n-ki i wszystkie kanały z Astry działają. Będę wdzięczny za jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Co prawda, jestem satelitarnym lamerem. Wydaje mi się jednak, że konwerter typu twin pozwala podłączyć 2 tunery do siebie. Dla dwóch satelit powinieneś mieć monoblok (twin) lub dwa konwertery.

Jeśli jestem w błędzie, proszę mnie poprawić. Techniką satelitarną interesuję się może ze 2 tygodnie, jak rozpoczęcie nadawania DVB-T skłoniło mnie do nabycia tunera a kilka dni potem anteny satelitarnej z monoblokiem.

 

zdrówko

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dekoder n-ki blokuje odbiór TV Trwam :]

 

A na serio, spróbuj zamienić konwertery miejscami, bo zakładam że masz dwa twiny. Sprawdź przełącznik DISEqC do każdego z nich. Chyba że masz monoblock twin to wtedy zmień podłączenie n-ka do LNB gdzie masz Arivę i vice versa, jak n-ka nie pójdzie to hmm czeka Cię spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz radio internetowe, prognozę pogody, oraz możliwość aktualizacji oprogramowania. Pierwsze dwie funkcje działają b.dobrze ostatniej nie testowałem. Tak na marginesie, dekoder rewelacyjnie sprawuje się jako odtwarzacz muzyczny. Doskonale czyta pliki MP3 ze zmiennym bitrade, jak i pliki w bezstratnym formacie flac. A i jeszcze jedno, nie czyta filmów w divx natomiast bezproblemowo odtwarza format MKV np: nagrania z moje noki c7 w jakości HD 720p (żadnych zacięć płynny obraz).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkv z wysokim bitrade może nie odtworzyć. Małe sprostowanie z mojej strony Nokia c7 nagrywa w formacie 720p jak wspomniałem wcześniej ale jest to MP4 video. o parametrach: Szerokość klatki 1280, Wysokość klatki 720, Szybkość transmisji danych 12140 kb/s, Szybkość klatek 24kl/s. Dźwięk stereo 128 kb/s, 48kHz. To idzie rewelacyjnie napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj kupiłem ten dekoder do cyfry i mam problem otóż po podłączeniu kablem hdmi jest problem z właściwym doborem formatu obrazu (w dekoderze jest auto w telewizorze lg2000 nie da sie dobrać "oryginalny"). Czytałem wszystkie posty w tym temacie widziałem, że jest taki problem przy dvb-t, ja go mam natomiast przy dvb-s. Czy to jest wina braku jakichś aktualizacji dekodera czy złej "współpracy" dekodera z tv? Dodam, że przy dekoderze od TP automatyczny dobór formatu (4:3, 16:9) działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...