Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Procedura wygląda tak :

włączasz TV + tuner

 

1.klikasz dwa razy zielony przycisk

 

raz - żeby włączyć menu

drugi - raz żeby uruchomić wybór listy

 

2.Przyciskami >Channel< odszukujesz np. Lista TV 1

3.Przyciskasz biały przycisk i wybierasz --> dodaj

4. Po chwili ... ukażą Ci się wszystkie kanały

5. Przyciskami >Channel< przesuwasz w góre i w dół

a przyciskiem OK wybierasz kanały które chcesz mieć na własnej liście

6. Jeśli wybierzesz jako pierwszy kanał TVP 1 to bedziesz go miał jako pierwszy na swojej liście.

7. Na koniec ,po skompletowaniu listy klikasz ponownie biały przycisk i zobaczysz okienko pytające --> Zapisz zmiany . Klikasz na OK i już masz swoją listę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wygląda tak :

włączasz TV + tuner

 

1.klikasz dwa razy zielony przycisk

 

raz - żeby włączyć menu

drugi - raz żeby uruchomić wybór listy

 

2.Przyciskami >Channel< odszukujesz np. Lista TV 1

3.Przyciskasz biały przycisk i wybierasz --> dodaj

4. Po chwili ... ukażą Ci się wszystkie kanały

5. Przyciskami >Channel< przesuwasz w góre i w dół

a przyciskiem OK wybierasz kanały które chcesz mieć na własnej liście

6. Jeśli wybierzesz jako pierwszy kanał TVP 1 to bedziesz go miał jako pierwszy na swojej liście.

7. Na koniec ,po skompletowaniu listy klikasz ponownie biały przycisk i zobaczysz okienko pytające --> Zapisz zmiany . Klikasz na OK i już masz swoją listę. :D

Nie wiem jak bym to robil ale wedłóg tego opisu nic mi :evil: nie wychodzi..........nie mam takiego czegoś jak Lista TV 1........że o całej reszcie już nie wspomne.............a i jeszcze jedno może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego monobloka do tego ECHOSIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam E-717i wszystko dzialalo do mometu jak ktoregos dnia nie bylo pradu i dekoder byl bez zasilania kilka godzin po jakims czsie wlaczylem dekoder i okazalo sie ze nie moge regulowac glosu pilotem od dekodera i po wlaczeniu nie przelacza sie automatycznie na AV jest to dziwne ze pilot od dekodera stracil wlasciwosci sterowania glosem (reszta dziala) musze to robi pilotem do telewizora widzialem na forum ze ktos mial taki sam problem ale niestety nie uzyskal odpoiedzi na rozwiazanie tego problemu wiec ja prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam TV LCD '32 firmy Mirai i dekoder Echostar DSB 717 ;)

Gdy podlaczam kabelek euro do wejscia oznaczonego "TV" w dekoderze, obraz troszke mi miga (jest to naprawde malo widoczne i nie przeszkadza zbyt bardzo w ogladaniu, ale gdy sie przyjrzec to migotanie widac). Na poczatku myslalem ze to wina nienajlepszego TV, ale dzisiaj sprobowalem podlaczyc kabelek do wejscia oznaczonego "VCR" i... obraz juz mi nie migal! Jedyna wada takiego rozwiazania to ze moj TV po wlaczeniu nie wykrywal automatycznie wlaczonego dekodera i musze za kazdym razem zmieniac "Source" (zrodlo obrazu) na Scart-1, a na dluzsza mete jest to troche irytujace ;)

Dlatego mam pytanie: co moze powodowac miganie obrazu po podlaczeniu do wejscia "TV"?

 

Wiem ze problem dziwny, ale mysle ze da rade go jakos rozwiazac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie tak jak ja masz skopany sygnał RGB. RGB to sposób przekazu obrazu po scart, który daje bardzo dobrą jakość (obraz przesyłany wieloma drucikami w kablu), w echo 717 sygnał ten jest transmitowany tylko po scarcie TV więc po gnieździe VCR obraz teoretycznie jest gorszy(kompozyt przesyłany jednym drucikiem), ale w praktyce ja np. mam tak że w RGB cała górna cześć obrazu ma czerwony odcień, mało tego już u kilku osób z dekoderami echostar wszelkiego typu widziałem dokladnie to samo. Denerwowało mnie to dlatego oglądam po kompozycie(tak jak ty teraz przez gniazdo vcr) i obraz jest jak na kompozyt dosyć dobry. RGB zostawiłem tylko dla odtwarzacza dvd i sprawuje się bardzo dobrze. Zastanawiam się czy to podchodzi pod gwarancję, na poczatek moze podłącz pod tv innym kablem bo przez gniazdo vcr telewizor nie będzie się przełączał sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! :)

Przeczytalem watek o tym tunerze (caly) i mam kilka pytan (jako, ze jestem kompletnym nowicjuszem w temacie TV sat jak rowniez PC).

Zonka kupila w tym tyg. ten wlasnie tuner z pakietem relax mix i wybiera sie do mnie niedlugo :)

I teraz pytanie nr 1: Jesli wloze karte PC do innego tunera/dekodera to czy ta karta zostanie zablokowana? (nie chce zeby zabierala do mnie tuner bo w koncu wazy ok. 1kg :)

2. czy jesli w budynku, w ktory mieszkam w kablu jest zbiorczy sygnal z 3 satelitow (Hot Bird, Nilesat i jakis tam jeszcze) to czy musze kupowac ten przelacznik diseq (mysle, ze nie, bo mam obecnie jakis dekoder, ktory notabene odbiera tylko FTA, bo reszta zakodowana "scrambled" i on nie ma z tym problemu) ale zawsze warto zapytac madrzejszych :)

3. czy nie bedzie problemu z pierwszym uruchomieniem powiedzmy dopiero po miesiacu od podpisania umowy? (gdzies tam czytalem, ze trzeba poprosic PC o "puszczenie sygnalu" czy tez "aktywacje" karty i wlaczenie programu nr 11)..po prostu chce sie przygotowac na wszelkie niespodzianki przed przywiezieniem dekodera/tunera tu, gdzie mieszkam.

Dziekuje za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Nie będzie działać. Karta i tuner są ze sobą sparowane, czyli ta karta będzie działała tylko w tym tunerze.

Ad. 2. Zależy, jak masz do mieszkania wpuszczony jeden kabel, to zapewne sygnał jest tam już zsumowany. Jedyne co musisz zrobić to odpowiednio skonfigurować porty DiSEqC w tunerze (odpowiedni port do odpowiedniego satelity).

Ad. 3. Tuner powinien być już aktywny (teoretycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Ad.1 A to feler :)

Ad.2 Tak, to jest jeden kabel, czyli rozumiem zabawa z menu :) pewnie jak zonka przyjedzie to bede mial wiecej pytan :)

Ad.3 To byloby dobrze. A co w przypadku jesli jednak nie bedzie aktywny?

Dzieki Pitter.

Jeśli nie będzie aktywny to trzeba dzwonić na infolinię CP i aktywować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satmax

Czyli to wina dekodera? Na innym powinno dzialac dobrze? ;) No i czy pomoze np. kupno lepszego kabelka euro?

 

Moim zdaniem to wina dekodera, ale żeby być 100% pewnym najpierw spóbuj podłączyc innym kablem, jak dalej będzie falowało to podłącz do innego tv i jeśli nic sie nie zmieni to na bank wina dekodera. Mozesz też spróbować iść z dekoderem do dystrybutora i może on ci podłączy do jakiegos tv na wystawie i zobaczysz co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo miałeś zabawy żeby to wszystko poustawiać ? i na jakich portach masz hb i astre......

 

1 - Astra1

2 - HotBird

 

Nie było żadnych problemów z ustawieniem monoblocka. Wystarczy że złapiesz HotBirda i Astrę też powinieneś od razu mieć. Jeśli masz juz ustawioną antenę z pojedynczym konwerterem to cała zabawa sprowadza się tylko do "podmiany" konwertera na monoblocka.

 

---- EDIT ----

 

Słuchajcie... Teraz ja mam problem.

Przeskanowałem HB i Astrę, dodało mi wszystko do listy "Propozycje", jednak nie widze tam np. kanałów TVP Historia albo Belsat... Jak je znaleźć? Chcę je dodać do listy ulubionych (pseudo ulubionych od kanału 201) ale nigdzie ich nie widzę... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Echostar DSB 717 i wszystko dzialalo do mometu jak ktoregos dnia nie bylo pradu i dekoder byl bez zasilania kilka godzin po jakims czsie wlaczylem dekoder i okazalo sie ze nie moge regulowac glosu pilotem od dekodera i po wlaczeniu nie przelacza sie automatycznie na AV jest to dziwne ze pilot od dekodera stracil wlasciwosci sterowania glosem (reszta dziala) musze to robi pilotem do telewizora widzialem na forum ze ktos mial taki sam problem ale niestety nie uzyskal odpowiedzi na rozwiazanie tego problemu wiec ja prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem HB i Astrę, dodało mi wszystko do listy "Propozycje", jednak nie widze tam np. kanałów TVP Historia albo Belsat... Jak je znaleźć? Chcę je dodać do listy ulubionych (pseudo ulubionych od kanału 201) ale nigdzie ich nie widzę...

 

U mnie Polskie kanały na Astrze były w okolicach 1658 numeru a TV TRWAM = 1138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...