Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh nie o to chodzi za nic nie slychac tylko ze zawsze jak robliem glosniej albo ciszej pokazywal sie na panelu informacyjnym jaki jest stan glosnosci (czarna kropka na zielonym pasku). glosnosc moge zmieniac panel informacyjny jest tylko tego malego zielonego paska od glosnosci nie widac,probowalem juz ustawienia w menu i kombinowalem z przyciskiem chwilowego wyciszenia ale nic nie dziala,to nie jest duzy problem ale wole zeby bylo po staremu,za pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pierwszy raz i od razu z problemem/pytaniem. od 2 tygodni mam CP z tunerem E-DSB717 (telewizor starego typu kineskopowy Philips). Po instalacji przez montera przez kilka dni wszystko było ok. później pojawiło się głośne buczenie, które nasilało się jeśli włączona była lista programów, EPG, a nawet gdy na ekranie była przewaga jasnych kolorów.

 

spadła mi co prawda jakość sygnału, ale wciąż jest bliska 70%, a jakość obrazu jest świetna. z problemem poradziłem sobie doraźnie podłączając kabel do VCR zamiast do wyjścia TV. dźwięk jest teraz ok ale nie mogę sterować głosem pilotem tunera.

 

czy wina leży po stronie dekodera, kabla, czy telewizora (naziemna gra bez buczenia)? czy ktoś już się z tym spotkał?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz TV panoramiczny to nie powinno tego być, jeśli masz "normalny" to takie paski będziesz miał. Zobacz co nieco w opcjach obrazu, tam są wszystkie ustawienia dotyczące formatów, przestaw, zobacz jak będzie. Jeśli posiadasz telewizor panoramiczny to pasków nie powinieneś mieć, poszukaj, poprzestawiaj coś w opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,na sam początek stwierdzam że jestem laikiem 100%,siedze juz kilka dni przy moim dekoderze i dopiero dzis doszedłem do tego że wciskają ustawienia fabryczne wykasowałem listę kanałów Cyfrowego Polsatu.Mam Echostar DSB 717.Czytałem juz posty na podobne tematy ale dotyczące innych dekoderów i nie moge ich dopasować do funkcji mojego dekodera(Jakies transpondery itp.).Bardzo Prosze niech mi ktoś wytłumaczy jak w tym konkretnym modelu krok po kroku przywrócić pełną listę kanałów Cyfrowego polsatu tak jak to było zaraz po zakupie,.Za pomoc bede naprawdę BARDZO wdzięczny.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,własnie to wszystko robiłem tylko że mi nic nie wynajduje.Jest też taka sprawa że wykasowałem wszystkie programy zanim zacząłem odbierać cokolwiek.Wyszukuje mi tylko kanały powyżej 1000,(jakies SKY itp.które i tak sa zakodowane)Zasięg mam 70% czy to wystarczająco by odbierać kanały Polsatu cyfrowego?Gdzies tez przczytałem ze w niektorych dekoderach po włączeniu funkcji ustawienia fabryczne wykasowuje sie wszystkie programy i trzeba je pożniej recznie wprowadzać,jakie są wasze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskoczyło mi zielone kółko ale po zmianie TP na 11431/V mam w tym momencie 80% na górnej kresce i 20 na dolnej.Gdy nacisnąłem wyszukiwanie kanałów i tak nic nie znalazło...Spróbowałem tez wyszukac programy na samym Hotbirdzie ale wyszukało mi tylko 150 i to z numerami powyżej 1000,czego nic mi sie nie instaluje od 1 do 1000,jak przywrócić te kanały???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@technotom - może trafiłeś w innego satelitę niż Hot Bird i dlatego nie chce wyszukać. Nie chce mi się sprawdzać czy gdzieś są podobne czestotliwości jak na HB ale taka sytuacja jest możliwa. Posprawdzaj sygnał na transponderach "Polsatu" czyli 12288V, 12284H oraz 11158V. Tymi częstotliwościami posługuj się ustawiając antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 tygodni mam CP z tunerem E-DSB717 (telewizor starego typu kineskopowy Philips). Po instalacji przez montera przez kilka dni wszystko było ok. później pojawiło się głośne buczenie, które nasilało się jeśli włączona była lista programów, EPG, a nawet gdy na ekranie była przewaga jasnych kolorów.

 

czy wina leży po stronie dekodera, kabla, czy telewizora (naziemna gra bez buczenia)? czy ktoś już się z tym spotkał?

 

poszedłem za radą i na początek kupiłem dobry kabel. przełączyłem się z powrotem na gniazdo TV. buczenie prawie ustało (nie przeszkadzało w normalnym odbiorze jeśli głos w telewizorze był max na 50-60%). minęły dwa dni i buczenie znów się nasila.

 

jednak tuner? uszkodzone wyjście scart? nie znam się tunerach i obawiam się, że jak pójdę z tym do dystrybutora to mnie spławi byle czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 tygodni mam CP z tunerem E-DSB717 (telewizor starego typu kineskopowy Philips). Po instalacji przez montera przez kilka dni wszystko było ok. później pojawiło się głośne buczenie, które nasilało się jeśli włączona była lista programów, EPG, a nawet gdy na ekranie była przewaga jasnych kolorów.

 

czy wina leży po stronie dekodera, kabla, czy telewizora (naziemna gra bez buczenia)? czy ktoś już się z tym spotkał?

 

poszedłem za radą i na początek kupiłem dobry kabel. przełączyłem się z powrotem na gniazdo TV. buczenie prawie ustało (nie przeszkadzało w normalnym odbiorze jeśli głos w telewizorze był max na 50-60%). minęły dwa dni i buczenie znów się nasila.

 

jednak tuner? uszkodzone wyjście scart? nie znam się tunerach i obawiam się, że jak pójdę z tym do dystrybutora to mnie spławi byle czym

 

 

Ja miałem dokładnie tak samo z tym buczeniem i dopiero 3 kabelek to wyeliminował i od tej pory mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz gorsze mam zdanie o tym tunerze, coraz gorszy "szajs" oferują swoim klientom. Nie dość, że parametry techniczne odbiornika nie zgadzają się z tymi, jakie są wypisane na stronie platformy i jakie były podawane opinii publicznej w momencie wejścia sprzętu do sprzedaży, to jeszcze doszedł ten nieudolny soft... Nie ma takiej możliwości obejścia by utworzyć własną listę programów. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...