Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowy i od razu mam pytanie techniczne. Od połowy grudnia mam dekoder Echostar 717 i problemy z TV naziemną. Wcześniej miałem n-kę i było OK. Teraz, żeby oglądać niektóre kanały z naziemnej muszę, albo włączyć satkę i przełączyć na TV albo wyłączyć zasilanie z dekodera. W przeciwnym wypadku są zakłócenia.

Macie jakieś pomysły? Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk służy zdalnego sterowania satelitami na orbicie - musisz mieć obrotnicę. Jeżeli interesuje Ciebie odbiór tylko dodatkowo Astry, to polecam konwerter "Monoblock", albo dodatkowy konwerter "Single" z przełącznikiem DiSEqC. Nie będę się rozpisywał co i jak, wszystkie szczegóły znajdziesz w podanych przeze mnie linkach w Twoim zamkniętym temacie. Szczególnie na początek proponuję lekturę tego tematu :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3637

 

@Globetrotter, czy się wyraziłem jasno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innego konwertera to jak chcesz odebrać satelitę na innym pozycji? No nie da się, chyba, że masz obrotnice, ale nie wiem czy te dekodery obsługują taką funkcję. Musisz mieć drugi konwerter, np. Monoblock albo przynajmniej dwa single na różne satelity, poszukaj, poczytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy jakiej używasz anteny satelitarnej. Jeżeli tą od Cyfrowego Polsatu, to nie ma sensu montować obrotnicy, bo z "dalekich" satelitów nic nie odbierzesz, Twój tuner będzie miał również problemy z odbiorem kanałów z niskim SR. W zasadzie nie pomogła by również większa antena.

 

Jeszcze się tak zastanawiam, czy Twój tuner może obsługiwać obrotnicę.

 

Tutaj znajdziesz przykłady obrotnic: http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam sie nad "zainstalowaniem" u siebie "zeza" za pomoca Monobloka. I mam teraz takie zapytania:

 

1. Gdy juz wszystko ladnie podlacze, wyszukam i zainstaluje kanaly z Astry to gdzie one sie pojawia? Na liscie pod tymi ktore ogladam za pomoca CP z HB, czy trzeba bedzie jakos osobno przelaczac z HB na Astre?

 

2. Drugie zapytanko - czy wsrod tych kanalow, ktore sa dostepne za free na Astrze sa jakies polskie tv? I czy sa jakies kanaly sportowe, bo akurat to mnie najbardziej interesuje. Najlepiej jakby ktos podrzucil liste kanalow z Astry, bylbym bardzo wdzieczny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępnych kilka polskich kanałów, np. TVP Polonia/Kultura/Info/Historia no i oczywiście oglądany przez wszystkich TV TRWAM :twisted: sportowych polskich żadnych nie ma, ale są jakieś FTA niemieckie np. DSF. "Polskie Free TV z orbity"

 

 

Na 1 pytanie nie odpowiem, bo nie posiadam żadnego odbiornika od CP, ale myślę, że na pewno nie w liście proponowanej przez operatora tylko jakieś własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pyt. 1:

Na pewno nowe kanały zostaną Tobie zainstalowane na ogólnej liście, na której znajdują się wszystkie kanały. Oczywiście nie pojawią się tak od razu. Trzeba będzie dobrze ustawić ten konwerter w uchwycie, uzyskać sygnał z przykładowego transpondera Astry (patrzymy w menu), a następnie zabieramy się za przeszukanie satelity. Wtedy wszystkie znalezione kanały zostaną dopisane do listy "Wszystkie kanały", a Ty będziesz mógł utworzyć własną listę "Ulubionych". Przełączanie kanałów z HotBirda na Astrę będzie jedynie ograniczało się do wyboru właściwej listy (zmiana tej z CP na własną listę "Ulubionych").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Witam,

 

Zastanawiam sie nad "zainstalowaniem" u siebie "zeza" za pomoca Monobloka. I mam teraz takie zapytania:

 

1. Gdy juz wszystko ladnie podlacze, wyszukam i zainstaluje kanaly z Astry to gdzie one sie pojawia? Na liscie pod tymi ktore ogladam za pomoca CP z HB, czy trzeba bedzie jakos osobno przelaczac z HB na Astre?

 

2. Drugie zapytanko - czy wsrod tych kanalow, ktore sa dostepne za free na Astrze sa jakies polskie tv? I czy sa jakies kanaly sportowe, bo akurat to mnie najbardziej interesuje. Najlepiej jakby ktos podrzucil liste kanalow z Astry, bylbym bardzo wdzieczny :)

 

Pozdrawiam

1. Kanały będą się znajdować na liście "Wszystkie kanały"

2. Tutaj wykaz polskich kanałów FTA.

Natomiast tutaj masz fajny wykaz najciekawszych zagranicznych kanałów na Astrze.

 

Edit: O, @RafiX był szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

A jest lista "Wszystkie kanały"? Jeśli tak, to będziesz mógł oglądać kanały z Astry, jednak nie będziesz mógł wybrać najciekawszych i stworzyć własnej listy :roll: Ewentualnie zmienić ich kolejność tak, aby te najciekawsze były na początku listy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, zaraz... Jak to nie można tworzyć list ulubionych? Aż z ciekawości musiałem zajrzeć do instrukcji DSB 717 na stronie operatora, by sprawdzić, czy faktycznie nie mają te tunery takich możliwości. To instrukcja mówi co innego, a tuner zawiera co innego? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Zaraz, zaraz, zaraz... Jak to nie można tworzyć list ulubionych? Aż z ciekawości musiałem zajrzeć do instrukcji DSB 717 na stronie operatora, by sprawdzić, czy faktycznie nie mają te tunery takich możliwości. To instrukcja mówi co innego, a tuner zawiera co innego? :shock:

Dekodery Echostar 717 mają nowy soft, ponieważ pracują już w Nagravision3 :P No i podobno przez błąd techników nie można tworzyć list ulubionych kanałów. Jednak inne źródła mówią, że jest to celowe działanie, i że wszystkie tunery nie będą miały funkcji tworzenia list :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko rozumiem. Kiedyś testowałem ten sprzęt u znajomego i dobrze zapamiętałem, że można też tworzyć własne listy. Stąd wydało mi się to dziwne.

Zreszta na kilku ostatnich stronach w tym temacie byla o tym mowa.

No niestety, nawet moderator nie jest w stanie ogarnąć wszystkich postów pisanych na forum w ciągu dnia (a jest ich niezwykle dużo), mając też własne obowiązki na głowie :( . Zbyt duży tutaj panuje ruch :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem cyfrowego polsatu od około 3 tygodni. Do instalacji anteny przyjechał monter, który ustawił wszystko, jednak nadmienił , żeby nie naciskac przycisku MENU na pilocie, ponieważ wtedy mogą wystapic problemy i potrzeba będzie wzywac go ponownie. Dzisiaj przez przypadek nacisnąłem ten przycisk i jak sie okazało nie działaja niektore programy np. TVP1, wyskakuje komunikat "zakodowany sygnal" Czy da rady jeszcze to odkręcic w wlasnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem cyfrowego polsatu od około 3 tygodni. Do instalacji anteny przyjechał monter, który ustawił wszystko, jednak nadmienił , żeby nie naciskac przycisku MENU na pilocie, ponieważ wtedy mogą wystapic problemy i potrzeba będzie wzywac go ponownie. Dzisiaj przez przypadek nacisnąłem ten przycisk i jak sie okazało nie działaja niektore programy np. TVP1, wyskakuje komunikat "zakodowany sygnal" Czy da rady jeszcze to odkręcic w wlasnym zakresie?

Wyłącz tuner z prądu, włącz go z powrotem. Również podczas działania tunera wyjmij kartę i włóż ją ponownie.

 

Że się tak zapytam. Coś zmieniałeś w menu? Akurat ciekawy monter Ci się wtrafił, chyba, że miał na myśli, byś tam nic nie grzebał dopóki nie zapoznasz się ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...