Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się dzieje prędzej czy później w każdym odbiorniku, u niektórych może to się nie objawiać przez kilka miesięcy i więcej a u nie których codziennie albo przynajmniej raz w tygodniu (jak u mnie kiedyś). To jest tylko urządzenie i ma prawo do błędów. Być może jest to wina softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Masz zapewne tuner z nową kartą (Nagravision 3) i nowym softem. W nowym oprogramowaniu nie można tworzyć list użytkownika :?

 

Od dwóch dni jestem posiadaczem DSB-717, grzebałem się i nie mogłem znaleźć opcji zrobienia własnej listy. Dopiero teraz poczytałem w necie co nieco i faktycznie coś "zmajstrowali" programiści... To po prostu niewiarygodne, że tuner może czegoś takiego nie mieć jak robienie włąsnych list... (??)

 

 

P.s.

 

Tak w ogóle to witam wszystkich.

Jestem tu nowy, ale tylko pozornie, bo od jakiegoś czasu zaglądam na to forum i czytam co nieco...

Po pierwszych dwóch dniach użytkowania mogę śmiało stwierdzić, że 717 rewelacją nie jest, ale na potrzeby przeciętnego Kowalskiego wystarcza (na moje również). Brakuje mi właśnie tworzenia własnych list - co mam nadzieję szybko poprawią! - , EPG dośc wolno się ładuje no i średnio mi leży obsługa menu sortowania, grupowania itp. (trzeba się długo przyzwyczajać ;-) ). Nie ukrywam, że miałem też problemy z pierwszym uruchomieniem, gdyż - jak podano w załączonej kartce - tuner miał się sam zaktualizować, co nie następowało i wyświetlał cały czas na każdym kanale "Brak sygnału" (pomimo prawidłowych ustawień w konfiguracji, HotBird i Astra widoczna na zielono [mam monoblocka], jakość sygnału dobra. Dopiero samodzielne przeskanowanie satelit, dwukrotne wyłączenie tunera z kontaktu i włączenie po kilku minutach pomogło - a takich rzeczy nie piszą w instrukcji i z pewnością niejeden "Kowalski" ma z tym problem. Oj nieładnie, nieładnie panowie z Polsatu...

Wszystko może dlatego, że mam porównanie z nBoxem... Choć tam nie ma skanowania satelit i robiłem to po raz pierwszy.

 

Ok, nie zanudzam więcej. Mam nadzieję, że to forum (a właściwie jego uzytkowincy) pomogą mi w wielu problemach i pomogą rzwiać wszelkie wątpliwości, aby użytkowało się (właściwie nam wszystkim!) nasze tunery bez większych problemów...

 

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz witam. ;-)

Marcinos

 

P.s. 2

Jak będzie coś wiadomo z planowaną aktualizacją to dawajcie znać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni posiadam ten dekoder. Czy ktoś może napisać mi jak dodać konkretne kanały FTA, których nie ma na liście. Np. chciałbym NRJ12 jak dodać ten kanał?? Drugie pytanie. Czy dźwięk DD na tvn jest cały czas, czy tylko na filmach i określonych programach. Jak przełączam na DD podczas np. W11 to nie ma dźwięku w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NRJ12 nie opłaca się dodawać, bo za kilka dni zakodują, już wczoraj pojawiło się kodowanie, ale jeszcze "niedziałające". Co do dźwięku to wiem, że podczas "Na wspólnej" nie ma, DD 5.1 jest tylko w określonych filmach, a co do DD 2.0 to jest prawie cały czas, a przynajmniej tak było jakiś dłuższy czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kłopoty z dekoderem. Konkretnie to co jakiś czas obraz się zatrzymuje na kilka sekund. Najpierw tak miałem z Thomsonem DSI50PO więc go oddałem i wziąłem Echostara DSB-717 (niestety nie było innego). Problem pozostał a do tego zdarza się że nie ma głosu. Sprawdziłem sygnał w menu i pierwszy parametr wynosi 81 % a drugi 74% (czy to nie jest za mało?). Czym kłopoty z obrazem i głosem mogą być spowodowane :?: Proszę o jakieś porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sygnał na poziomie kolejno: 89% i 40% (budynek mi częściowo przysłania antenę a inaczej nie mogłem dac anteny) i u mnie nie ma problemów z zanikiem dźwięku czy stopowaniem obrazu. Może jakies zakłócenia z innego urządzenia czasami powodują chwilowy spadek jakości sygnału? Sprawdź czy nie masz blisko dekodera jakichś telefonów bezprzewodowych, telefonów komórkowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globetrotter już któryś raz z kolei marudzisz o tym samym. Więc Ci powtórzę po raz któryś z kolei te objawy to wada sprzętu lub jego oprogramowania. A jak to załatwić ? Poczytaj wszystkie moje posty na tym forum https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t ... highlight=. Za felerny sprzęt odpowiada ten kto Ci go wcisnął (dystrybutor - cyfrowy polsat) więc trzeba się domagać swego przecież masz gwarancje. :o:roll::o:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem twoje posty i wynika z nich że wymiana to skomplikowana sprawa i może potrwać parę miesięcy. Wyczytałem też że wcale może to nie rozwiązać mojego problemu z racji tego że wszystkie Echostary tak działają. Samsunga też raczej nie dostanę bo nie przewiduje tego umowa a poza tym twierdzą że nie otrzymują Samsungów. Co więc pozostaje mi zrobić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina dekodera, konwertera lub ustawienia anteny. Wskaźniki sygnału w menu dekodera nie są miarodajną wskazówką, co do poprawności ustawienia anteny. Czy w miesjcu gdzie masz zawieszoną antenę nie ma żadnych drzew. Jeżeli w pobliżu anteny rosną jakieś drzewa, to może się zdarzyć taka sytuacja, że drzewo przechylając się pod wpływem wiatru w kierunku anteny przesłania wiązkę sygnału między czaszą a satelitą. Wtedy naturalnym jest zawieszenie się dekodera. Inną przyczyną może być stabilność umocowania antenty tak na ścianie jak i na balkonie. Chodzi o to, żeby antena się nie przechylała pod wpływem wiatru. Sprawdź czy wszystkie śruby są mocno podokręcane. Trzecią przyczyną może być zbyt mała czasza. Jeśli masz np. 60 cm (ja zalecałbym co najmniej 90, sam mam 120 cm), to przy niewielkich opadach siła sygnału spada i wtedy również obraz się zawiesza, a nawet szatkuje. Nie wspomnę już o silnych opadach, bo wówczas byś nic nie oglądał. Jeżeli masz większą antenę, to sprawdź ustawienie. Musisz niestety szukać przyczyny metodą eliminacji. Jeżeli masz kogoś, kto mógłby ci pożyczyć dekoder na jeden dzień, to spróbuj podłączyć dekoder do swojej anteny i zobaczysz czy nadal problem wystepuje. Jeśli nie, to wtedy pozostaje wymiana dekodera, ale podejrzewam, że z tym możesz mieć problem. Z drugiej strony fakt, że podobny problem miałeś z Thompsonem wskazywałby na to, że wina leży po stronie układu antenowego. Ale czy masz źle ustawioną antenę, zły konwerter czy za małą czaszę, tego nie wiem. Ja mam Echostara DSB 606, w sumie to to samo, tyle że Twój ma wyświetlacz i drugie złącze EURO od 3,5 roku. Na początku obraz mi czasami szatkowal, a antenę miałe ustawioną bardzo dobrze lub następowały przeskoki. Ale po wymianie softu w marcu 2005 roku wszystkie te objawy ustąpiły. Była to więc bez wątpienia wina oprogramowania. Jedyne co mi jeszcze szwankuje, to że od czasu do czasu (chociaż ostatnio bardzo rzadko) dekoder mi się wyłącza samoczynnie i restartuje i kilka kanałów na liście "Cyfrowy Polsat" ma podwójnych, ale z obrazem ani fonią nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

w 616 to wszystko było sdośc proste by,ło kilka pustych list no i wszystko jasne w 717 juz tak fajnie nie jest.

 

kiedy chcialem utworzyc liste moich kanałów raezem z przyporzadkowaniem nr-u kanału tu sie nie da. twierdzi ze moge tylko od kanału 200nego To jakas porazka i żart pomózcie moze robie cos nie tak, chce sobie przeniesc kanaly z poczatkowych pozycji na polsacie cyfrowym i jego programy ale w szyku takim jaki mi odpowiada.

 

jak to zrobic łatwo i szybko ??

 

edit: chciałem wziążć samsunga ale oni cos tam gadali ze on tez sie grzeje i nie jest taki rerwelacyjny ,teraz widze ze wszystko jest lepsze od 717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam taki problem z dekoderem Echostar DSB-717. Sprzęt jest nowy, kupiony 23 grudnia 2007 w promocji dekoder za 79zl. Został podłączony w miejsce wcześniej działającego przez 2 lata (bez żadnych problemów) Echostara DSB-616.

Pierwsze uruchomienie przeprowadzone zgodnie z instrukcja.

 

I jest tak, że ten nowy Echostar DSB-717 działa ok przez kilka do kilkunastu minut od włączenia do prądu. Po tym czasie na wyswietlaczu pojawia się napis "Load" i dekoder przestaje reagować na cokolwiek (przyciski czy pilot). Co ważne, również samo włączenie do prądu dekodera (na przodzie świeci się tylko czerwona dioda czuwania), po kilku minutach poskutkowało wyświetleniem tego napisu "Load".

Pomaga odłączenie dekodera od prądu i ponowne podłączenie za jakiś czas.

 

Czy ktoś może miał podobny problem?

Czy to może być słynne dla tych modeli "przegrzewanie" się?

 

 

 

Zastanawiam się, czy po prostu nie oddać go (10 dni na wypowiedzenie umowy) i zostać nadal przy starym DSB-616 (stara umowa wypowiedziana, ale z tego co kojarzę, mogę nadal płacić 39,90 zł miesięcznie bez umowy albo podpisać umowę i płacić 35zł miesięcznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...