Skocz do zawartości

Bojkot TNK


Rekomendowane odpowiedzi

MisterD Nie wiem czy Ty rozróżniasz tnk sd a tnk hd . Ja mam tnk hd i do nie dawno płaciłem 40zł mc ( mogłbym mieć abo w CP za tą cenę )

To czemu nie kupiłeś sobie CP?

Zrobiłeś błąd i z tego powodu teraz wylewasz swoją złość na forum, tak?

...ale nie chce do tego wydałem na start 380zł więc dla tego chce rozwoju a nie kiszenia się oferty

Rozumiem... wydałeś trochę kasy, na coś co Twoim zdaniem już w momencie kupna nie było tego warte i teraz domagasz się rozwoju.

Nie lepiej było dokonać bardziej przemyślanego zakupu?

No bo teraz miast cieszyć się z produktu, zawracasz sobie głowę bojkotami, akcjami... a Cyfrowy Dom i tak tego nie słucha i zrobi jak będzie chciał. Komuna się skończyła. Jest wolny rynek.

Na przyszłość dobra rada - dokonuj bardziej przemyślanych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andkas czemu nie CP bo nie chce umów na 2lata czy nawet wiecej . Jak kupowałem było ok ale miną rok w DVB-T ja mam mux 2 i 3 mam ponad 10 kanałów za free . A w tnk hd 0 rozwoju ostatnio znikły dwa kanały i Eska.TV jest FTA ( w tnk hd pakiet domowy hd za 19,90 ) . Wszędzie nowe kanały ale nie w tnk hd i dla tego pisze że obecnie jestem rozczarowany ofertą jak tego nie rozumiesz to nie pisz bo skoda czasu . Tak komuny nie ma ale jest 2011r ludzie mają internet i mogę protestować jak by każdy miał Twój tok myślenia to na świecie dalej komuna by była .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tnkhd - Oj myślę, że nie masz racji o bojkotowaniu i marudzeniu można by mówić gdyby ITI wprowadzając/sprzedając ofertę informował o zamiarach jej rozwijania i np. regularnego wzbogacania oferty a nic takiego nigdy nie miało miejsca. A więc ITI nikogo nie wprowadziło w błąd a każdy kto zdecydował się na zakup decydował się na to co aktualnie znajdowało się w ofercie. Inną oczywiście sprawą jest fakt, że użytkownicy widząc jak rozwijają się wszystkie inne oferty na rynku czują się coraz bardziej zawiedzeni ofertą TNK HD na którą się zdecydowali - ale niestety to nie powód do bojkotu. Ciekawi mnie natomiast pogląd niektórych użytkowników TNK HD (i nie tylko), że to oferta dla biedniejszych.... pytam się więc jak to dla biedniejszych? Czyżby biednego było stać na wyłożenie prawie czterech stów na wejściu a bogatego nie? Czy mając do dyspozycji 40złotych/m-c biedny zakupi TNK HD czy też wybierze pakiet Familijny w CP, który co prawda ma mniej kanałów HD ale nieporównywalnie bogatszą ofertę? - biedny z racji na zasób swojego portfela i tak pewnie nie posiada telewizora HD więc na kanałach HD mu nie zależy. Ktoś by więc powiedział, że oferta pakietu Domowego HD jest wprost stworzona dla biedniejszych - czyżby? A czy biedniejszy nie wybierze jakiegoś tańszego rozwiązania np. u operatora kablowego albo w ogóle skorzysta tylko z anteny naziemnej, która przy założeniu DVB-T będzie oferowała niewiele mniej kanałów niż w/w pakiet. Otóż wg mnie to oferta skierowana przede wszystkim dla bogatych i dlatego tym bardziej dziwi fakt, że ITI nie dąży do tego aby tych bogatych do siebie przekonać. O ofercie TNK SD nie pisałem celowo bo ta oferta jest już zupełnie niezrozumiała w obecnych warunkach - za niewiele mniejszą kasę w porównaniu do TNK HD oferuje jeszcze uboższy wybór kanałów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wy właściciwe chcecie rozwijać TNK?

Przecież TNK to z założenia ograniczona oferta podstawowych kanałów, przeznaczona dla ludzi których nie stać na platformę i którzy chcą za jak najmniejszą cenę mieć jak najmniej kanałów.

Te co są wystarczą. Jak ktoś chce więcej to od tego są platformy a nie TNK.

 

A gdzie dokładnie było kiedykolwiek powiedziane, że TNK HD jest przeznaczona dla ludzi biednych? TNK SD była minimalną ofertą na rynku, ale w takim razie po co powstała TNK HD? Czy naprawdę ITI było warto inwestować w przygotowanie całej oferty, a do tego podpisanie wszystkiego własnym logiem N, skoro na rynku sprzedali pełno zestawów TNK SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andkas czemu nie CP bo nie chce umów na 2lata czy nawet wiecej . Jak kupowałem było ok ale miną rok w DVB-T ja mam mux 2 i 3 mam ponad 10 kanałów za free . A w tnk hd 0 rozwoju ostatnio znikły dwa kanały i Eska.

Jeśli już to znikł jeden. TVN Warszawa nie znikł z oferty, tylko właściciel z sieci zrezygnował z jego nadawania. A Eska jest FTA, dostępna na byle tunerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Warszawa nie znikł z oferty, tylko właściciel z sieci zrezygnował z jego nadawania.

Nie dostrzegasz tu sprzeczności? Jeśli właściciel zrezygnował z nadawania to automatycznie kanał zniknął z oferty.

Ludzie sprzedajcie to dziadostwo i będziecie mieć spokój 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego usunąć kanał z oferty, a co innego sytuacja w której kanał przestaje być nadawany. Cyfrowy Dom zabezpieczył się przed tą sytuacją i wyraźnie zastrzegł sobie tą ewentualność.

Czytał to?

Pewnie nie...

Po raz setny pisze, trzeba czytać ofertę, trzeba czytać co się kupuje.

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać.

 

No właśnie czytaj to co napisane i najlepiej ze zrozumieniem.

Odnoszą się do twojej wypowiedzi a nie do regulaminu CD.

TVN Warszawa nie znikł z oferty...

TVN Warszawa był w ofercie a teraz go nie ma i to jest niezaprzeczalny fakt.

 

Ty piszesz o przyczynie a ja o skutkach. Kanał był, teraz nie ma czyli zniknął, a powód zniknięcia jest nieistotny, czy to tak trudno przyjąć do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze raz się trochę po produkuje bo bardzo rozbawił mnie jeden wpis i aż nie potrafię się powstrzymać żeby go nie skomentować :D

 

A dlaczego wy właściciwe chcecie rozwijać TNK?

Przecież nikt z tu obecnych nie zamierza rozwijać TNK ale liczy na to, że "ono" samo się domyśli a na to już fakt faktem najwyższy czas.

 

 

Przecież TNK to z założenia ograniczona oferta podstawowych kanałów...

a gdzie i kiedy można było przeczytać lub w inny sposób dowiedzieć się o takich założeniach?

 

 

(...) przeznaczona dla ludzi których nie stać na platformę (...)

...otóż jest zupełnie odwrotnie - to ludzi posiadających platformy najczęściej nie stać na luksus oferty bez umowy i muszą się decydować na wariant niczym kredyt, nie stać ich też na własny sprzęt i muszą go bardzo często dzierżawić a jeśli już kupić to marnej jakości.

 

 

przeznaczona dla ludzi (...) którzy chcą za jak najmniejszą cenę mieć jak najmniej kanałów.

no i tu największy Hit - otóż wynika z tego, że idealnym rozwiązaniem dla użytkownika TNK HD jest ZERO kanałów za ZERO złotych :shock:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tnkhd - Oj myślę, że nie masz racji o bojkotowaniu i marudzeniu można by mówić gdyby ITI wprowadzając/sprzedając ofertę informował o zamiarach jej rozwijania i np. regularnego wzbogacania oferty a nic takiego nigdy nie miało miejsca. .

Ale nie informował o cofaniu się (skurczeniu) oferty, zabrali Da Vinci, a pewnie za chwilę jakiś kolejny, bo tak jest łatwiej - zamiast informować o podwyżce, zabiera się kanały i wtedy mniejsza ilość kanałów za tą samą cenę, czyli podwyżka, ale nieco inaczej wprowadzona, lepiej wyglądająca, a co najważniejsze nie nazywa się podwyżka.

Co innego usunąć kanał z oferty, a co innego sytuacja w której kanał przestaje być nadawany. Cyfrowy Dom zabezpieczył się przed tą sytuacją i wyraźnie zastrzegł sobie tą ewentualność.

Czytał to?

Pewnie nie...

Po raz setny pisze, trzeba czytać ofertę, trzeba czytać co się kupuje.

A pokaż która platforma cyfrowa nie zabezpiecza się i zastrzega punktem w regulaminie o zmianie w ilości i jakości kanałów. I co, wtedy też z powodu tego zapisu nie weźmiesz jakiejś platformy? To życzę powodzenia, ale w Polsce takiej platformy nie znajdziesz.

Nikt tu nie wymaga kanałów typu HBO, czy tym podobnego, ale niech coś się dzieje z tą ofertą, niech dołożą do wyboru dodatkowy pakiet za dodatkową opłatą, nieco zaktualizują podstawową ofertę o nowe kanały (w przypadku TNK HD niech zlikwidują duble kanałów SD i HD np. Eurosport itp. bo po co płacić za dwa takie samy kanały w dwóch pakietach, przesunąć np Eurosport HD, Nsport HD itp. do pakietu domowego HD, bo oprócz TVN HD i TVN HD+1 nie ma nic wspólnego z HD), a w pakiecie bez opłat dać te kanały, które w lepszej jakości są w NTC (kanały TVP, TVN, Polsat itp.), bo nikt (oprócz znikomego procentu populacji nie mającego odbioru DVB T z przyczyn technicznych) nie będzie płacił za coś co jest za darmo. Cyfrowy Dom więcej zyska na takim zabiegu, a tak ludzie czują się zawiedzeni, oszukani.

Przecież TNK to z założenia ograniczona oferta podstawowych kanałów, przeznaczona dla ludzi których nie stać na platformę i którzy chcą za jak najmniejszą cenę mieć jak najmniej kanałów.

Nie do końca masz rację, bo raczej jest dla ludzi, którzy cenią sobie niezależność (nie podpisują cyrografu) i spokój. Poprzednio miałem prestiż HD w C+ i zrezygnowałem tylko dlatego, że oszukano mnie (wprowadzono w błąd) i walczyłem z C+ pół roku, ale wygrałem, za co przepraszali itp. Poza tym nie mam tyle czasu by oglądać tyle programów, dlatego wziąłem TNK HD licząc na choć minimalny rozwój, a tu niestety, ale jest uwstecznianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam żal ogromny do tnk zwłaszcza hd bo w listopadzie zapowiadali rozwijać ofertę o hd a tu lipa,cóż wyłączyłem premium i pozostałem dla tvn hd i tvn hd+1,nic nie dali w zamian,poczekam aż cyfra+ doda jeśli doda tvn hd i tvn hd+1 to daje sobie luz z tym tnk hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał był, teraz nie ma czyli zniknął, a powód zniknięcia jest nieistotny, czy to tak trudno przyjąć do wiadomości.

Powód jest istotny, ponieważ za jego zniknięcie bezpośrednio nie odpowiada Cyfrowy Dom.

A pokaż która platforma cyfrowa nie zabezpiecza się i zastrzega punktem w regulaminie o zmianie w ilości i jakości kanałów. I co, wtedy też z powodu tego zapisu nie weźmiesz jakiejś platformy? To życzę powodzenia, ale w Polsce takiej platformy nie znajdziesz.

Znalazłem. To TnK i TnK HD, oferty z których korzystam i jestem zadowolony. Problem to masz ty, a nie ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest istotny, ponieważ za jego zniknięcie bezpośrednio nie odpowiada Cyfrowy Dom.

 

Przepraszam bardzo o Cyfrowy Dom kogo jest?? ITI - TVN jedno koryto . Więc nie pisz że nie mieli na to wpływu . A DVL z jakiego powodu zabrali? bo ja wiem że ten kanał jest w kablówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest istotny, ponieważ za jego zniknięcie bezpośrednio nie odpowiada Cyfrowy Dom.

Przepraszam bardzo o Cyfrowy Dom kogo jest?? ITI - TVN jedno koryto .

Nie, Cyfrowy Dom pracuje na siebie.

A DVL z jakiego powodu zabrali? bo ja wiem że ten kanał jest w kablówkach

Przecież tego nie kwestionuje. Ale zdaje się można było z oferty zrezygnować... dokładnie nie wiem, jak to było bo TnK HD kupiłem już bez tego kanału.

A jeśli chodzi o TVN Warszawa to zdaje się ten kanał w ofercie TnK nie figurował. On był przedstawiony jako FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przecież TNK to z założenia ograniczona oferta podstawowych kanałów, przeznaczona dla ludzi których nie stać na platformę ... Jak ktoś chce więcej to od tego są platformy a nie TNK.

 

Podstawowe kanały ma już pół Polski w naziemnej telewizji cyfrowej, która jest wyraźnie lepsza jakościowo (lepszy obraz). Programy te są darmowe i obejmują nie tylko znane z satelity TVP1, TVP2, TVN, Polsat, TVP Kultura, TVP Historia, TV4, TV Puls, TVN7, lecz również TVP Info z niedostępnym przez satelitę pasmem lokalnym. Jest to 10 programów, a wkrótce dołączają kolejne, np TV6, TV Puls2, Polsat Sport Info, ...

 

Jeśli mam teraz extra płacić za telewizję, to chyba nie za te same programy w gorszej wersji jakościowej?

A może jeszcze mam płacić za to na kilka miesięcy z góry?

 

Myślisz, że moje pieniądze są gorsze od Twoich, bo zapłacisz 20zł więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy sobie ile kosztuje nas średnio miesięcznie TNK HD w skali pierwszego roku uwzględniając full opcje (zakładamy zakup dedykowanego tunera 2850st, lub wynajem tego samego w przypadku n ), a więc:

 

Tuner + pakiet full na 3 miesiące 399 zł + 40 zł * 9 miesięcy daje nam to 759 zł. Podzielimy teraz to przez 12 miesięcy daje nam to 63,25 gr miesięcznie.

 

A teraz n Tuner 0 zł + 12 * 59 zł daje nam to 708 zł. Dzielimy to teraz przez 12 miesięcy , wychodzi nam rzecz jasna 59 zł.

 

Ale nie zapominajmy o ofercie 48 zł za miesiąc

 

Powtórzyłem się ale ... nie mogę już czytać bredni o ofercie dla ubogich i mało wymagających ... Biedny weźmie platformę bo dostanie dekoder za 0 zł i jeszcze zapłaci mniej miesięcznie za więcej :)

 

Dobre nie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł + pakiet full na 3 miesiące 210 zł + 40 zł * 9 miesięcy daje nam to 570 zł. Podzielimy teraz to przez 12 miesięcy daje nam to 47.5 zł miesięcznie.

A teraz n Tuner 0 zł + 12 * 59 zł daje nam to 708 zł. Dzielimy to teraz przez 12 miesięcy , wychodzi nam rzecz jasna 59 zł.

 

Drożej...

Oferta TnK HD jest dla ubogich.

A nie zapominajmy, że moduł TnK HD daje użytkownikowi dużą swobodę i wolność. Nagrany materiał HD mogę przenieść do komputera, wyedytować i zarchiwizować. ENka nie daje takiej możliwości. Materiał można nagrać, ale mieć go nie można. To takie lizanie cukierka przez papierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sposób całkiem nieumiejętny manipulujesz danymi.

Aby korzystać z modułu trzeba mieć własny dekoder HD to dodatkowe minimum 300zł

Dekoder+moduł+9mc = 870zł (minimum), podzielone na 12 miesięcy 72,5zł

Do tego dodaj koszt zakupu dysku twardego.

Co do archiwizacji danych w n też możesz nagrać na zewnętrzny nośnik w jakości SD, wystarczy zewnętrzna nagrywarka DVD/HDD.

Jeśli ubodzy w Polsce wydają na oglądanie TV rocznie takie kwoty to jestęsmy bogatym krajem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jeśli ktoś już ma tuner?

dokupuje moduł i ma :)

To samo z dyskami. U mnie zbędnych jest kilka. Obecne używam dysku 80 MB, którego nie sprzedał bym nawet za 40 zł. Chodzi bez problemu.

i kto tu manipuluje danymi?

Jakie 300 zł :)

A teraz nagrywanie - kupujesz tuner HD, oglądasz HD, a nagrywasz w SD. Z tą nagrywarką DVD to żartujesz, prawda?

a jeśli już ją proponujesz to uczciwie policz jej koszty i dolicz to do puli zakupów "N" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że ubodzy mają własne dekodery HD, moduły dostali w prezencie od MOPS'a to faktycznie można dowieść, iż TNK HD jest dla ubogich :lol2:

Widzę, że za wszelką cenę próbujesz udowodnić, iż TNK HD jest dla biedoty a dla elit są oferty na abonament. Tyle tylko, że każdy kto w sposób obiektywny porówna wszystkie koszty dojdzie do innych wniosków niż Twoje.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że ubodzy mają własne dekodery HD, moduły dostali w prezencie od MOPS'a

Nie, moduły kupili za 210 zł.

Nie przeginajmy.

Przy założeniu, że ubodzy mają własne dekodery HD, moduły dostali w prezencie od MOPS'a to faktycznie można dowieść, iż TNK HD jest dla ubogich :lol2:

Widzę, że za wszelką cenę próbujesz udowodnić, iż TNK HD jest dla biedoty a dla elit są oferty na abonament.

a ty udowadniasz w drugą stronę i liczysz najdroższa opcje udowadniając swoją tezę. A prawda jak zwykle leży po środku.

Jest jeszcze inna rzecz - TnK doładowuje kiedy chcę. Jak nie dostałem od MOPS'u zapomogi to TnK nie doładowywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego nie kwestionuje. Ale zdaje się można było z oferty zrezygnować... dokładnie nie wiem, jak to było bo TnK HD kupiłem już bez tego kanału.

A jeśli chodzi o TVN Warszawa to zdaje się ten kanał w ofercie TnK nie figurował. On był przedstawiony jako FTA.

 

Widze malo wiesz 1czy 2 miesiace przed zakonczeniem emisji TVN Warszawa zostal zakodowany i byl w pakiecie domowym HD . Wg nich to pewnie CP tez dla ubogich ? tam wiekszosc ma pakiet mini ewentualnie familijny czyli 80% abonentow CP to biedaki?? jak czasami patrze u mnie w miecie to przy willach wisza anteny CP a anteny N w starych kamienicach wiec tu nie ma reguly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze malo wiesz 1czy 2 miesiace przed zakonczeniem emisji TVN Warszawa zostal zakodowany i byl w pakiecie domowym HD . .

Może podesłać jakiś dowód?

Nie żebym nie wierzył, ale od jakiegoś czasu szukam tego faktu w archiwach oferty i znaleźć nie mogę.

W każdym razie w TnK SD TVN Warszawa nigdy nie był w ofercie. Nie zdążył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest oczywista i z faktami nie da się dyskutować ... Jeżeli użytkownik decyduje się na TNK HD z oferowanym przez nią dekoderem to w skali roku ponosi większe koszty, niż użytkownik oferty abonamentowej z tym samym dekoderem. Porównanie aby było obiektywne musi porównywać koszty tego samego sprzętu + opłata abonamentowa za full opcję w przypadku obu ofert, a więc na tapetę bierzemy 2850st. Niczego tutaj po środku nie ma.

 

Nawet jeżeli zdecyduje się na moduł i nie posiada TV z tunerem DVB-S to ponosi jeszcze większe koszty - musi kupić tuner.

 

 

Wracając do kuriozalnego już tematu zakupu TNK HD przez szeroko pojętą "biedotę" ... Ktoś kto głosi takie dziwne teorie nie zna chyba za grosz życia. Osoba mało zasobna w gotówkę o ile zdecyduje się na abonowanie TV SAT nie wybierze TNK HD . Pamiętajmy że ludzie biedni chcą odnieść korzyść jak najmniejszym kosztem , również jak najmniejszym kosztem początkowym. Otóż dla takiej osoby tańsza będzie n o czym mówią fakty przeze mnie przedstawione, ale nawet jeżeli Tańsza o kilka złotych była by TNK HD ... to człowiek "ubogi" zdecyduje się na ofertę abonamentową w myśl zasady JAKOŚ TO BĘDZIE. Przyciągnie tegoż biedaka darmowy tuner, a więc 0 koszt startowy i odciągnięta w czasie opłata, która w perspektywie rocznej ( uśredniając wszystkie koszty ) tańsza jest w n. Oczywiście "biedny ktoś" nie poczyni sobie takich obliczeń jak ja , dla niego magnesem będzie darmowy sprzęt. Dlatego też CP przyciąga dużo ludzi ... i n z 2850st też przyciągnie ... pominę już fakt że jak ktoś jest biedny to najpierw niech weźmie się za poprawę swojej sytuacji a potem bierze TV SAT HD z TV Full HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli zdecyduje się na moduł i nie posiada TV z tunerem DVB-S to ponosi jeszcze większe koszty - musi kupić tuner.

A jeśli już ma tuner?

Pamiętajmy że ludzie biedni chcą odnieść korzyść jak najmniejszym kosztem , również jak najmniejszym kosztem początkowym. Otóż dla takiej osoby tańsza będzie n o czym mówią fakty przeze mnie przedstawione, ale nawet jeżeli Tańsza o kilka złotych była by TNK HD ... to człowiek "ubogi" zdecyduje się na ofertę abonamentową w myśl zasady JAKOŚ TO BĘDZIE. Przyciągnie tegoż biedaka darmowy tuner, a więc 0 koszt startowy i odciągnięta w czasie opłata...

To już zależy od typu człowieka, a nie od zasobności portfela. Są tacy, którzy gotowi ponieść duże koszty na starcie, oby tylko nie płacić co miesięcznych rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...