Skocz do zawartości

Bojkot TNK


Rekomendowane odpowiedzi

Było tak : TnK przy wpłacie na miesiąc kosztowało w przeliczeniu 10 zł. Teraz jest tak samo, ale przy wpłacie na dwa lata z góry. Nie można więc powiedzieć, że była podwyżka, bo jej nie było.

Ja właśnie doładowałem na dwa lata - cały czas jest to 10 zł. Nie chcę żadnych nowych kanałów, a tym bardziej Polsatu no to następny kanał typu Mango/wróżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ubędzie aktywnych użytkowników jak nie będzie Polsatu.

Mylisz się, problemem nie jest wcale Polsat, bo pół Polski może już odbierać cyfrowo z telewizji naziemnej w wyraźnie lepszej jakości, tylko nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą, że wystarczy ustawić zwykłą antenę na nadajnik cyfrowy :idea: (np. na Podkarpaciu - mieszkam w Jarosławiu - kierunek Krosno i na starej "polsatowskiej" antenie siatkowej mam 11 programów - końcem maja dochodzą kolejne...).

 

Więc jeśli mam płacić dodatkowo 20zł, to chyba nie za Polsat, który jest za darmo w lepszej jakości w tv naziemnej, ani inne programy, które i tak mam z anteny siatkowej... :?: Szkoda kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak : TnK przy wpłacie na miesiąc kosztowało w przeliczeniu 10 zł. Teraz jest tak samo, ale przy wpłacie na dwa lata z góry. Nie można więc powiedzieć, że była podwyżka, bo jej nie było.

Ja właśnie doładowałem na dwa lata - cały czas jest to 10 zł. Nie chcę żadnych nowych kanałów, a tym bardziej Polsatu no to następny kanał typu Mango/wróżki.

Masz rację, ale tylko w części dotyczącej 10 zł na 24 miesiące, bo zakładając, że zawsze doładowuje się na rok, to już nie nie jest 10 zł, a 12 zł, czyli podwyżka, a akcja z 24 miesiącami, to po to, by na dłużej związać (u d u p i ć) użytkowników.

http://telewizjanakarte.pl/ceny.html tu jest porównanie przed podwyżka (DO DNIA 31.03.2010) i po podwyżce (OD 1.04.2010), więc nie pitolcie, że podwyżki nie było.

Prawda jest taka jak pisze kolega "kot_bury". Po prostu wraz z rozwojem NTC (Naziemnej TV Cyfrowej), TNK traci całkowicie na atrakcyjności (a raczej na zawartości tematycznej), bo za chwilę (no może niektóre regiony kraju później, za rok max. 2) to za co się płaci w TNK (zwłaszcza SD) będzie całkowicie za darmo, więc właściciel (Cyfrowy Dom), próbując zdzierać kasę z użytkowników TNK za to co będzie za darmo, to albo myśli, że ludzie to d e b i l e, albo rzeczywiście niektórzy mają nierówno "pod sufitem" - nie licząc tej grupy ludzi którzy technicznie nie będą mieli możliwości odbioru NTC, ale myślę, że to nie wielka grupa, poszkodowana niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szef ITI mówił o "ujednoliceniu" N z TNK HD, z tego można wnioskować, że w wersję SD już całkowicie nie ma sensu inwestować. Wersja HD jest jednak droższa w utrzymaniu, bo aż 238zł z góry za rok, chodzi oczywiście o Domowy HD, wersja SD to tylko 156zł, jednak jest różnica. Każdy bierze to co mu odpowiada, ale jeśli ktoś ma zamiar inwestować w SD niech nie liczy na jakikolwiek nowy kanał kodowany w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale tylko w części dotyczącej 10 zł na 24 miesiące, bo zakładając, że zawsze doładowuje się na rok, to już nie nie jest 10 zł, a 12 zł, czyli podwyżka, a akcja z 24 miesiącami, to po to, by na dłużej związać (u d u p i ć) użytkowników.

Raczej żeby powiedzieć, że podwyżki nie było :)

więc nie pitolcie, że podwyżki nie było.

No bo przy wpłacie na dwa lata z góry nie było. Trzymajmy się faktów

Prawda jest taka jak pisze kolega "kot_bury". Po prostu wraz z rozwojem NTC (Naziemnej TV Cyfrowej), TNK traci całkowicie na atrakcyjności (a raczej na zawartości tematycznej), bo za chwilę (no może niektóre regiony kraju później, za rok max. 2) to za co się płaci w TNK (zwłaszcza SD) będzie całkowicie za darmo, więc właściciel (Cyfrowy Dom), próbując zdzierać kasę z użytkowników TNK za to co będzie za darmo, to albo myśli, że ludzie to d e b i l e, albo rzeczywiście niektórzy mają nierówno "pod sufitem" - nie licząc tej grupy ludzi którzy technicznie nie będą mieli możliwości odbioru NTC, ale myślę, że to nie wielka grupa, poszkodowana niestety.

A tym masz jakieś udziały w Cyfrowym Domie, że tam martwisz się o ich los?

 

Piszesz, że za rok to co oferuje TnK będzie za darmo?

Ja np. oglądam głównie TVN24 i Kino Polska, czasem TVN Style i TVN Meteo.

czy to będzie za darmo?

Nie sądzę...

Tak wiec mówiąc Twoim językiem - przestań pitolić, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej żeby powiedzieć, że podwyżki nie było

 

OK, to użyję Twojego toku rozumowania, zawsze doładowywałem co miesiąc TNK SD za 16 zł, a teraz to jest 20 zł, więc masz chyba jakieś problemy z liczbami, bo albo robisz sobie jaja, albo Masz w tym jakiś interes, by wmawiać, że 16=20.

 

Piszesz, że za rok to co oferuje TnK będzie za darmo?

Ja np. oglądam głównie TVN24 i Kino Polska, czasem TVN Style i TVN Meteo.

czy to będzie za darmo?

Nie sądzę...

Tak wiec mówiąc Twoim językiem - przestań pitolić, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

 

O to właśnie chodzi, by płacić tylko (lub w większości, bo zaraz zacytujesz, że napisałem tylko, a wiadomo, że tak się nie da) za kanały niedostępne w NTC, oczywiste, że z kontekstu mojej wypowiedzi o kanałach które będą w NTC i TNK, chodziło o te które będą dublami (np. TVP, TVN, TV4 itd.), przecież chyba to jasne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. za transporder ktoś musi zapłacić. Darmo nie ma nic...

Ale to na pewno nie będę ja... :mrgreen:

Jeśli mam doładować, to za coś wartościowego - wtedy chętnie zapłacę nawet za kilka miesięcy z góry, np. jeśli w ofercie będzie dobry kanał dla dzieci (np.BBC Cleebies) i dobry kanał wiedzy o świecie (był super Da Vinci Learning kiedyś ..., teraz nic...). Nie zależy mi na dużej ilości kanałów, lecz na jakości - niech się bronią... Proszę wybaczyć, ale TVP Seriale czy Orange Sport Info nie są kanałami dla których kupuje się telewizję.

 

Aby oferta za 20zł odniosła sukces wcale nie musi mieć wszystkich kanałów z N...

Wystarczy by miała dobre kanały tematyczne w ilości nawet tylko 1 szt. z danego tematu, ale nich będą przekonujące, niech się bronią. Co z tego że program jest "HD", jeśli jest nijaki pod względem treści?

Jeśli oferta będzie kalkulowana na ilość - jest skazana na porażkę, bo po pierwszym zapoznaniu klient zrezygnuje... Wydaje mi się,że taki klient pre-paid jest bardziej wymagający - zapłaci, ale gdy będzie przekonany, że warto, bo płacić nie musi. Nie czuje też potrzeby posiadania wszystkich pakietów.

 

Oferta pre-paid nie musi być ofertą dla kinomanów, ale powinna uwzględniać preferencje użytkowników, którzy normalnie nigdy nie zapłaciliby extra sum za TV.

Mam nadzieję, że TNK nie pójdzie w kierunku dublowania ogólnodostępnych kanałów lub kanałów, które stanowią jedynie powtórkę (odgrzewanie) tego, co nadaje wyraźnie lepsza technicznie telewizja naziemna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu TNK i jestem trochę zawiedziony tym, że przestali się rozwijać. Z jednej strony jest kilka kanałów, które warto mieć w domu bo każdy z członków rodziny znajdzie coś dla siebie (TVN24, Discovery, nSport, Disney, Kino Polska), z drugiej na pewno istnieje kilka programów, które można by dołączyć do oferty bez ponoszenia przez nadawce horendalnych kosztów. A tak od ponad bodajże roku TNK stanęła w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kilka kanałów, które warto mieć w domu bo każdy z członków rodziny znajdzie coś dla siebie (TVN24, Discovery, nSport, Disney, Kino Polska) ... TNK stanęła w miejscu.

 

Co ciekawego można obejrzeć w Discovery Channel :/ ? Mam ten kanał od 2 lat - nie pamiętam ani jednego programu, który obejrzałbym w całości... Ciekawy to jest chociazby Discovery Science ale w TNK niedostępny nawet za 40zł...

 

Disney Channel też nie jest kanałem dla którego kupuje się telewizję. A na pewno już nie jest kanałem dla dzieci. Agresja językowa nieprzeciętna. Od razu ustawiem blokade rodzicielska, bo nie chce by moje dzieci przejely takie postawy.

Chyba nie za bardzo masz porownanie z innymi ofertami na rynku... Uwierz, ze sa dobre kanaly... Ale rynek sie powoli napelnia i ludzie krytyczniej podchodza do ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Forum N jest żałosne zbanowali kolesia który krytykował TNK HD widać ITI ma wolność słowa piękne .

Żałosne? :lol2: To jest forum Telewizji Nowej Generacji "n", a nie TNK HD. Jak ktoś bije pianę i pisze nie na temat, to ban jest niemal oczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Penthouse 3D wkrtoce w TNK HD :lol: Czy Wy nie macie co robic ? tylko ciagle zgredzicie o kanalach w TNK ktore nie sa realne dolaczenia do TNK (np. Viasaty). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle abonenci N mają najwięcej do powiedzenia odnośnie tnk, zapewne według ich uznania owa oferta powinna być zlikwidowana, bo przecież tylko N należą się nowe kanały, biedaki mające TNK niech się cieszą to co mają. Na forum N dzieje się to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawego można obejrzeć w Discovery Channel :/ ? Mam ten kanał od 2 lat - nie pamiętam ani jednego programu, który obejrzałbym w całości... Ciekawy to jest chociazby Discovery Science ale w TNK niedostępny nawet za 40zł...

 

Fakt, mam zwykły kanał Discovery w kablówce i zauważyłem, że dryfuje on w stronę kanału lifestylowego. Zresztą gwoli ścisłości to Discovery Communications ma dużo więcej kanałów w ofercie globalnej niż ich oferuje w Polsce a duży procent z nich to kanały nie popularnonaukowe a lifestylowe właśnie. Ale wracając do tego co można dostać u nas to jak się orientuję najlepszy jest Discovery HD Showcase a zaraz potem Discovery Historia (ten jednak chyba na wyłączność w ofercie n). Następnie idą Discovery World i Discovery Science. Ewentualnie jak ktoś lubi świat przyrody to Animal Planet. Jednak sądzę, że oferta National Geographic jest summa summarum lepsza od kanałów Discovery nadawanych w SD.

 

Chyba nie za bardzo masz porownanie z innymi ofertami na rynku... Uwierz, ze sa dobre kanaly... Ale rynek sie powoli napelnia i ludzie krytyczniej podchodza do ofert.

 

I to może spowoduje, że operatorzy platform cyfrowych zjadą nieco z cenami "niepromocyjnymi", mam nadzieję. Tyle, że jak sądzę oferty pre-paid nie będą specjalnie forsowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaneiro Może nie wiesz ale temat o rozwoju telewizji na kartę HD nie założył żaden użytkownik zrobił to Tomasz Berezowski który jest wiceprezesem w zarządzie ITI . Więc temat jest jednak odpowiedni do dyskusji tylko co zrobisz napisze jedna osoba co powinno się zmienić zaraz zlatują się 2-3 abonentów N klepią postów na 3strony i pomysł upada już było tak kilka razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wy właściciwe chcecie rozwijać TNK?

Przecież TNK to z założenia ograniczona oferta podstawowych kanałów, przeznaczona dla ludzi których nie stać na platformę i którzy chcą za jak najmniejszą cenę mieć jak najmniej kanałów.

Te co są wystarczą. Jak ktoś chce więcej to od tego są platformy a nie TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisterD Nie wiem czy Ty rozróżniasz tnk sd a tnk hd . Ja mam tnk hd i do nie dawno płaciłem 40zł mc ( mogłbym mieć abo w CP za tą cenę ) ale nie chce do tego wydałem na start 380zł więc dla tego chce rozwoju a nie kiszenia się oferty gdzie coraz więcej kanałów jest w dvb-t za free albo znikają kanały ewentualnie stają się FTA jak Eska.TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...