Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto odnotować, że informacja o poprawie jakości sygnału Polonii 1 podana przez SatKurier kilka dni temu została przez stację zdementowana:

http://forum.mediaboss.pl/viewtopic.php?pid=6355#p6355

Zmiana parametrów, owszem, miała miejsce, ale we wrześniu ubiegłego roku (o czym już dawno była mowa, chyba również na łamach SK). Ostatni news SatKuriera został po prostu napisany w oparciu o starą, archiwalną notkę ze strony P1.

Myślę, że dementi może nie jest konieczne, ale warto usunąć tę mylącą wiadomość z portalu, aby już nie wprowadzała nikogo z błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Tele 5 w HD, ciekawe czy na satce też, czy tylko w Tv Kablowej, no i jeśli będzie na satce w HD to czy FTA?

 

Jak na razie planują udostępniać sygnał TELE 5 HD tylko sieciom kablowym i IPTV, podobnie jak to robi Czwórka - Radio na wizji HD.

Koszty są o 3/4 mniejsze wykorzystując światłowód niż wykupując miejsce na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej teraz w ogólnopolskiej telewizji. Opis ze strony P1:

 

WSZËTCZÉGÒ NÔBËLNIÉSZÉGÒ

Niezapomniane stare przeboje jak i te nowe hity w Kaszubskich klimatach. Wszëtczégò Nôbëlniészégò to koncert życzeń gdzie każdy może zadedykować swojej ukochanej osobie ulubiony przebój.

EMISJA: niedziela, 18:00 i 22:25 (od marca 2012)

PRODUKCJA: Polska

ROK: 2011

GATUNEK: program muzyczny

 

Najbardziej mnie ciekawi, że wpisano rok produkcji 2011... Czyżby powtórki z CSB TV? Generalnie mają do tego prawo, w końcu są właścicielami CSB TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Tele5 wyemitowano całkiem fajny, klasyczny horror z 1988 roku - "Plazma". Cieszy mnie, że stacja idzie właśnie w takim kierunku tzn zaczyna emitować bardziej znane, ale starsze produkcje.

 

Niektóre filmowe propozycje Tele 5 w marcu"

 

"Siedem lat w Tybecie" (1997) z Bradem Pittem

"Telemaniak" (1996) z Jimem Carreyem

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" (1994)

"Pole rażenia" (1993) z Brucem Willisem i Sarah Jessicą Parker

"Ich własna liga" (1992) z Tomem Hanksem i Madonną

"Hook" (1991) z Dustinem Hoffmanem, Robinem Williamsem i Julią Roberts”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele5 powolutku się odcina od najnowszych produkcji klasy "Z". ,,Siedem lat w Tybecie", to długi film, w związku z tym rozpocznie się o 19:15. Nie przemyślano niektórych kwestii przy układaniu ramówki. Gdyby rozpoczął się o 20:00, a skończyłby się o 23:00, to nic by się nie stało...

 

Wszystkie powyższe filmy wymienione przez Ciebie, leciały kiedyś w Polsacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, były na Polsacie, ale zawsze lepsze to niż niskobudżetowe nowości z Kanady :) Marzy mi się, aby zaczęli emitować więcej horrorów klasy B z lat 80 i w ogóle więcej filmów z lat 80, które "królowały" na VHS-ach w czasach mojego dzieciństwa :)

 

Generalnie uważam, że wiosenna ramówka Tele5 jest całkiem niezła. O wiele ciekawsza od Pulsu, gdzie już kompletnie nie ma nic ciekawego. Wiosną w Tele5 będą chociaż dobre filmy i "porządna" serialowa premiera czyli "The Big C" ( szkoda tylko, że emisja od pon-pt, a nie w weekendy)

 

Widać za to, że przestali "inwestować" w Polonie1 i zamiast stacji o profilu kobiecym mamy stację "nijaką" bez wyraźnego pomysłu. Po telenoweli "Bananowa młodzież" na P1 kolejna powtórka z Tele5 - jednosezonowy serial "Zawód: Szpieg" z 2000 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele5 powolutku się odcina od najnowszych produkcji klasy "Z". ,,Siedem lat w Tybecie", to długi film, w związku z tym rozpocznie się o 19:15. Nie przemyślano niektórych kwestii przy układaniu ramówki. Gdyby rozpoczął się o 20:00, a skończyłby się o 23:00, to nic by się nie stało...

W takim razie co to za różnica czy zacznie się wcześniej czy może skończy później? Poza tym i tak nie oglądasz tej telewizji, więc nie powinieneś mieć problemu z tym o której nadawane są programy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, były na Polsacie, ale zawsze lepsze to niż niskobudżetowe nowości z Kanady :) Marzy mi się, aby zaczęli emitować więcej horrorów klasy B z lat 80 i w ogóle więcej filmów z lat 80, które "królowały" na VHS-ach w czasach mojego dzieciństwa :)

 

Podpisuję się pod tym w 100%. Za Bloba, zabójce (nie tam żadna Plazma) mają u mnie wielkiego plusa. Kiedyś puszczali też Elektroniczną ruletkę i kilka horrorów Cronenberga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentence: Pojawią się dokładnie te programy które przynoszą nam największą oglądalność i duże zainteresowanie reklamodawców...czyli, to co wspomniałeś oraz Disco Bandżo. Musimy dobierać content taki, który wyważa wydatki w stosunku do możliwego zarobku z reklam. Obecna widownia POLONIA1 okazuje się być miłośnikami programów muzycznych i rozrywkowych i takie tez programy będziemy dla niej emitować. Chyba nikt rozsądny nie myśl, że to co obecnie dobieramy do emisji jest na przekór widzowi i dajemy tylko to co widz nie chce oglądać? To by było nierozsądne myślenie z biznesowego punktu widzenia. Obecne zmiany programowe w POLONIA1 przyniosły nam wzrost oglądalności w stosunku do minionego roku co jest znakiem dobrze wybranej drogi w doborze contentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy w którymś z kanałów pojawi się drużyna A czekam na to

Ja również czekam od wielu lat na powtórkę emisji tego kultowego serialu. Już przeszło 10 lat minęło od ostatniej jego emisji w TV. Od tego czasu powstało wiele nowych kanałów, a jakoś żaden nadawca nie wpadł na to, aby przypomnieć właśnie Drużynę A. Wolą wałkować w kółko te same seriale na różnych kanałach. Głupota. :/

 

@POLONIA1: Emisja Drużyny A w Tele 5 z całą pewnością przyniosłaby Wam duży wzrost widowni, no i oczywiście zyski z reklam. Weźcie to pod uwagę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim: jeśli twierdzisz, że taka seria będzie popularna i znasz minimum 2.000 osób o podobnym zainteresowaniu to nic nie stoi na przeszkodzie aby razem z tymi osobami napisać do wybranej stacji z prośbą o emisje takiej serii. Dlaczego stacja ma podejmować ryzyko finansowe w zakupie takiego serialu na podstawie kilku wpisów na forum ? Gwarancja oglądalności jest w znanych i znacznie nowszych produkcjach, a nie w starych i złej jakości serialach. Nie ma w tym błędnego myślenia tak jak to napisałeś, wszystko ostatecznie jest poparte jedynie rozrachunkiem biznesowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@POLONIA1: Z większością tego, co piszesz, nie sposób się nie zgodzić, ale jednego się przyczepię...

 

Otóż jeżeli naprawdę uważacie, że największą oglądalnością z całej Waszej oferty będą cieszyć się powtórki koncertu życzeń zrealizowanego za grosze przez regionalną telewizję, która zresztą niedawno zbankrutowała - a nie filmy, seriale czy rozrywka, które kupiliście od września (i kosztowały zapewne kilka razy drożej niż całe archiwum programowe CSB TV), to wybacz, ale raczej nie świadczy to o tym, że kierunek, który przyjęliście, był słuszny... :) Bo zgodnie z logiką to chyba najlepsze wyniki powinno dawać to, w co najwięcej się zainwestowało... A sytuacja, gdy powtórkowa "zapchajdziura" z anteny lokalnego kanału miałaby lepszą oglądalność niż najdroższe i najbardziej promowane programy - to raczej byłby dowód totalnej klęski.

 

Oczywiście nie uważam, że to, co zbudowaliście od września, to katastrofa, tylko wręcz przeciwnie: śmiem twierdzić, że to oczekiwania, jakie pokładacie w programie "Wszystkiego najlepszego", są grubo przesadzone. Zwłaszcza, że nie był on jeszcze nadawany na antenie Polonii 1 - na jakiej więc podstawie twierdzicie, że będzie mieć wysoką oglądalność? Przecież to zależy w głównej mierze od grupy docelowej kanału - a nie zakładacie chyba, że P1 jest oglądana przez tę samą grupę widzów, co adresowane do regionalnej widowni z Pomorza CSB TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Drużyne A" czekałem bardzo dawno, ale na szczęście serial został u nas wydany na dvd i mam na półce wszystkie 5 sezonów :)

 

@bobasek: czekaj, czekaj :) może jak nagrają wersje HD lub przynajmniej 16:9 to tak, ale do tego czasu to nikła szansa, aby znalazła się stacja która będzie miała odwagę emitować na obecnym konkurencyjnym rynku tego typu stare i złej jakości seriale :)

Mam rozumieć, że skoro technika poszła do przodu to nie ma już miejsca na seriale z lat 80 w ramówkach stacji telewizyjnych? Przecież tego typu seriale nadal są emitowane. Może nie u czołowych nadawców, ale skoro Puls emitował "MacGyvera", "Robin Hooda", TV4 "Gliniarza i prokuratora", a praktycznie cała ramówka AXN Crime wypełniona jest serialową klasyką, to jednak nie jest aż tak źle pod tym względem i stopniowo dawne hity są przypominane. Wielka szkoda, że teraz liczy się tylko rok produkcji. Nieważne czy serial jest dobry i popularny. Może być jednosezonowym niewypałem bez zakończenia, ale liczy się, tylko to, że pochodzi na przykład z 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...