Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób ma sentyment do tego kanału bo kiedyś była to prawdziwa potęga z większą oglądalnością niż TVP 1. Zatem nie dziw się. Ja również ten sentyment mam. Szkoda, że bajki emitowane są tak wcześnie rano bo chętnie bym sobie przypomniał bohaterów, których losy śledziłem w każde popołudnie po przyjściu ze szkoły. Oczywiście taki "Kapitan Hawk" też został sprzedany do nieistniejącej już Naszej TV. To przecież też był hit. Prawie każdy dzieciak to oglądał. Teraz emitowany jest jako "Captain Tsubasa" w AXN Sci-Fi ale bez nieżyjącego już Pana Rosołowskiego to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba sobie tego wyobrażać. Wystarczy sięgnąć pamięcią 15 lat wstecz. Telezakupy były w Polonii 1 prawie od zawsze ale wtedy na polskim rynku była to nowość i siedziało się i oglądało je niczym program telewizyjny i nie chciało się wierzyć, że takie cudowne rzeczy istnieją. Nie trwały jednak dłużej niż pół godziny dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pamiętam Polonii 1 innej niż takiej, w której 70% programu to telezakupy.

Po raz pierwszy stały dostęp do tego kanału miałem za pomocą Wizji TV, wcześniej miałem tuner analogowy a w analogu jej wtedy przynajmniej nie było (wcześniej podobno tak).

Także mój pierwszy pełny kontakt z tym kanałem to jakiś 2000-2001 rok jak logiem był taki romb z 1 a pod spodem napis Polonia :P

Przedtem zdarzyło mi się go jedynie kilka razy sporadycznie zobaczyć u rodziny w kablówce (pamiętam taką leżącą jedynkę niemal na pół długości ekranu a nad nią napis Polonia i że cały czas jakieś bajki leciały :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pamiętam Polonii 1 innej niż takiej, w której 70% programu to telezakupy.

Jesteśmy w tym samym wieku więc jeśli nie pamiętasz to pewnie nie byłeś w zasięgu nadawania. Najbliższe nadajniki w okolicach Zambrowa były w Olsztynie i Warszawie. Dla tych, którzy nie znają dobrze historii Polonii 1 proponuję zajrzeć tutaj: http://one.xthost.info/emsoft/med64.htm.

Znalazłem też zabawną informację:

W południe 28 sierpnia 1994 na teren telewizji wkroczyła policja wraz z pracownikami PAR i dokonała jej zamknięcia. Wszyscy byli na tyle mili, że poczekali do końca serialu "Maria". Dopiero wtedy został wyłączony i skonfiskowany nadajnik.

Niestety w Warszawie Policja nie była tak miła i przerwała "MacGyvera" w połowie. Nawet pamiętam, że było to zaraz po tym jak MacGyver wyskoczył z szybu wentylacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przypominam o pewnej wpadce Polonii 1 i Super 1. Kiedy realizatorzy obu kanałów wprowadzili zautomatyzowany system emisji. Bodajże przez pierwsze kilka dni (tygodni?) system był niedopracowany, i co kilka dni programy się powtarzały (w pętli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś rano zamiast serialu,który zawsze leciał były jakieś teledyski. Później (gdzieś około 7.40-45) włączono telezakupy.

 

Czytam ten temat i mnie coraz większe zdziwienie ogarnia...

Ludzie! Czy wy naprawdę nie macie nic innego do oglądania tylko śledzicie co się cały czas dzieje na Polonii 1?? :lol2:

 

Mi na ten kanał się zdarzy może z raz na tydzień przełączyć albo i nie nawet, a jeśli już to nigdy na dłużej niż kilka sekund :P

 

Ja też nie często go oglądam, ale czasami rano przeglądam kanały i trafiam też na Polonię 1. No i trafiłem, zobaczyłem i napisałem. Ot problem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tele 5 zauważyłem, że po prawej stronie ekranu co jakiś czas wyskakuje grafika z zapowiedzią jakiejś pozycji programowej. Jeśli mają już aż takie możliwości to szkoda, że emitowany właśnie "Upiorny wieczór czyli Skibomagiel" miał niezsynchronizowany obraz z dźwiękiem. Na szczęście po reklamie synchronizacja jest już prawidłowa. Dobrze, że "Rybia nocka" została zastąpiona "Nocnym patrolem". Te pływające rybki ze straszną muzyką w tle były już nudne. A teraz w nocy można oglądać nocną jazdę samochodem po ulicach Warszawy (na Warszawę trafiłem ale może są też inne miasta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia 1 po usunięciu jej z nadajników naziemnych zaliczyła kilkudniową przerwę.

Pamięć mnie zawiodła. Polonia 1 nie zaliczyła przerwy w nadawaniu. Oczywiście nadajniki naziemne zostały wyłączone ale nie w całej Polsce dlatego przerwy wtedy nie było bo zdążyli się przenieść na satelitę. Z tego co wyczytałem to później mieli przerwę ale to już w wyniku awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię Queen i akurat o tej porze przeglądałem co tam w tv w sylwestra puścili, bo akurat w tym roku byłem w domu. No, ale jak doszedłem do Polonii 1 i zobaczyłem koncert w takiej jakości to :lol: . Całe szczęście mamy wiele alternatyw do miłego spędzenia wieczoru (bez Polonii 1). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...