Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem że TVN stanie na wysokości zadania. Z tego ci wiem to tylko w przypadku klucza to on musi być biały, nie przezroczysty, bo tak jest napisane z rozporządzeniu

"białym kluczem"

Kolor biały będzie kolorem białym nawet jeśli przezroczystość będzie ustawiona na 80%. Zawsze to będzie kolor biały ale bardziej przezroczysty .

Jeszcze raz cytat z listu od KRRiT...Nie jest natomiast określona intensywność świecenia, Te parametry ustalane są przez nadawców. Czyli tvn przygotuje prawdopodobnie zdecydowanie lepsze ograniczenia wiekowe niż np tvp. Obejrzałem na filmie z youtube . Tvp może się uczyć od tvn

 

TVP nie ma ochoty być otwartym na prośby swoich telewidzów bo abonament był, jest i będzie. Więc po co się wysilać!!! Ograniczenia wiekowe bardzo duże i jaskrawe jak logo tvp

 

Na forum tvp są podobne przykłady

http://forum.tvp.pl/index.php?topic=38820.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że one muszą być, to nie zależy od TVN. Wyglądają ok, ale mogłaby być większa przezroczystość. Ubolewam tylko że pozostałe kanały nie dostosowały się do rozporządzenia które dzisiaj weszło w życie. TVP, Polsat i jeszcze inny nadawcy powinni otrzymać sowitą karę, przynajmniej byłyby środki na finansowanie KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja` wiem? Najlepiej nie powinno ich być..

Na drugiej stronie tego tematu jest list do wysłania do KRRiT

Producent telewizora napisał że zatrzymanych obrazów nie można wyświetlać dłużej niż dwie godziny. Czyli można się domagać likwidacji ograniczeń wiekowych .

Były też wysłane zdjęcia z wypalonymi ograniczeniami wiekowymi i wypalonym logo tvp ale na razie zmian nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ dał plame jesli chodzi o oznaczenia - w środku są białe. Mam nadzieje, że sie to zmieni. B.Dobrze wyglądają na Kuchnia.TV i DOmo.TV - praktycznie niewidoczne. TVN ma najbardziej eleganckie, ale mogliby troche bardziej dac je przezroczyste. ITV, TVR i innych dziadostw nie skomentuje, bo to parodia co oni zrobili z tym oznaczeniem. Za to powinny pójść surowe kary!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na C+HD prezentują się świetnie, malutkie, jednak nieprzezroczyste. Na Domo i Kuchnii są całe przezroczyste na jakieś 50%? Ta uśmiechnięta [beep] jest strasznie irytująca, nic głupszego wymyślić nie mogli. Skoro w ustawie nie ma nic o przezroczystości, to na miejscu nadawców ustawiłbym 90%, żeby to coś było ledwo widoczne z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko! Teraz zobaczyłem ten znaczek na iTV. Przecież on jest 3 razy większy od loga stacji... WTF?! Na TVN, Canal+ jest to wszystko małe, w miarę przezroczyste, wygląda przyzwoicie. W mojej opinii te oznaczenie są lepsze od poprzednich, oczywiscie z wyjątkiem tej obrzydliwej uśmiechniętej buźki na zielonym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na TVN-ie mogłyby być te oznaczenia bardziej przeźroczyste, bo teraz się bardziej rzucają w oczy, niż te poprzednie, ale i tak jest bardzo dobrze w porównaniu do innych stacji.

 

Ta uśmiechnięta [beep]...

Hah!

 

A TVR wcale nie ma takich złych tych nowych oznaczeń, bo są bardzo małe, tyle, że nie mają wyciętych cyfr. iTV teraz ma największe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznakowanie Polsat też było masakryczne-powinno być przeźroczyste,takie jakie jest na Tvn-oby zrobili przeźroczyste

 

vlcsnap2011082712h37m44.th.png

 

Kiedyś przełączając kanały zauważyłem ciekawe zjawisko że nie było żadnych oznaczeń na Polsacie i najlepiej by było gdyby nie było oznaczeń.Oznaczeń nie było w bajce,później gdy już leciała rodzina zastępca oznaczenie już były.

 

1313432239840.th.jpg1313432240568.th.jpg

Zdjęcia były robione telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś przełączając kanały zauważyłem ciekawe zjawisko że nie było żadnych oznaczeń na Polsacie i najlepiej by było gdyby nie było oznaczeń.Oznaczeń nie było w bajce,później gdy już leciała rodzina zastępca oznaczenie już były.

 

1313432239840.th.jpg1313432240568.th.jpg

 

To była wpadka. Też parę razy się z nią spotkałem na Polsacie. Na YouTube jest nawet filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=9LPeE_h2G24&t=14s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając DDTVN na TVN oznaczenia były swietnie zrobione. Przeźroczyste + brak białego w środku. Teraz jest już nieprzeźroczyste + brak białego w środku. Dlaczego zmienili? Wygląda to gorzej. Jak dla mnie najlepiej to wygląda na Kuchnia.TV, DomoTV i ZigZapie. Są tak bardzo przeźroczyste, że gdy obraz jest na jasnym tle to ich nie widać. Świetnie to zrobili. Mam nadzieje, ze takie samo zrobią na CANAL+, bo teraz jest białe w środku i przeźroczystośc nie jest za duża :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...