Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hank_Moody wysłałeś przynajmniej jeden list do tvp lub canal+ ? . Wysłałem , w jakimś stopniu przyczyniłem się do zmiany logo i ograniczeń wiekowych na c+..Mam nawet kopie odpowiedzi listów od c+.

Jeśli porównamy np c+ z tvp to oczywiście widać kulturę techniczna bo logo canal plus i ograniczenia wiekowe sa bardzo transparentne a tvp wcale.Jeśli chodzi o likwidacje logo to oczywiście jestem ZA.Najważniejszy jest obraz nie trójkąciki ,kwadraciki . W Polsce nawet trudno zlikwidować niepotrzebne ograniczenia wiekowe .Ten temat od 23 grudnia 2010. Na początku była poprawa np na kanałach tvn a teraz pewnie trzeba będzie zaczynać wszystko od początku. O likwidacji logo nawet na kanałach premium można na razie zapomnieć . We Francji jest to normalne na kanałach filmowych nie ma logo.

 

Tvp powinno przynajmniej w czasie projekcji filmów rezygnować z logo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hank_Moody, tyle że niestety Canal+ musi emitować te zaśmiecacze ekranu bo nadaje na polskiej koncesji. A skoro już musi to robi to chyba najlepiej z polskich stacji, bo faktycznie są one najmniej widoczne.

 

Ja jednak ponawiam swój apel do nadawców stacji tematycznych i premium. Niech się postarają o np. czeską czy brytyjską koncesję i olewają te pseudoznaczki.

 

@Logomaniak, a najlepsze jest to że na kanale TVP HD znaczek wiekowy jak i logo jest transparentne (i zdecydowanie mniejsze niż na kanałach SD i TVP1 pseudo HD). Ciekawe jak to będzie wyglądało na tym kanale po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobiło ITV to śmieszne jest - oznaczenie wiekowe na pół ekranu. Moim zdaniem nie tędy droga. Jeśli już w ogóle trzeba stosować te oznaczenia (moim zdaniem w dobie telewizji cyfrowej nie potrzebne jest umieszczanie tego na ekranie), to powinny być one jakąś częścią logo kanału. Jakiś plusik, kropka, kwadracik przy logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem na kanał ITV ale na razie reklamy i przez chwile były stare ograniczenia wiekowe.Musze to zobaczyć bo na razie tvp bije rekordy wielkości.

Może ktoś zwrócił uwagę ze to rozmiar XXL :wink: i wyłączyli.Moda na rozmiar xxl

"Postarali się" , ograniczenia większe niż logo, gdzie przezroczystość tego czegoś na ekranie. ten rozmiar, szok, szok, szok.

Jest dramat. Zaczekajcie jeszcze na tvp

 

ITV_hsqhwew.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe oznakowania to porażka. Moim zdaniem rzucają sie o wiele bardziej w oczy niż poprzednie. Jak już chcieli je zmieniać to mogli zrobić coś w stylu, co stosuje telewizja francuska tj. mała liczba w małym przeźroczystym kółeczku w prawym dolnym rogu ekranu i byłoby najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia wiekowe są zbyt duże , intensywność świecenia duża.Wielka lipa.

Jeśli porównamy do ograniczeń na francuskich kanałach to polskie są olbrzymie i jaskrawe. chyba ze wszyscy maja telewizory 14 calowe wtedy ten rozmiar może być w porządku .

Skargę do KRRiT już wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kpina z widzów. No chyba że na zwiastunach będą te bardziej intensywnie świecące kwadraciki a na właściwych programach będę półprzeźroczyste, aczkolwiek nie spodziewam się takiego "luksusu" po TVP. W każdym razie KRRiT skutecznie zachęca do oglądania tylko i wyłącznie stacji nadających z zagraniczną koncesją. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam czasy jak włączyli w Krakowie (naziemnie, analogowo) RAI UNO. Otóż na tym programie było najwięcej znaczków na ekranie jakie kiedykolwiek widziałem - w każdym rogu ekranu - wielkie jak stodoła! znakiem tego jest tragicznie ale nie beznadziejnie... nie traćmy nadziei, że to tylko maleńki sondaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było lepiej, jest zdecydowanie gorzej, nie ma co pisać o rai uno czy rai sport bo to nie jest polski kanał . Najlepiej gdyby ograniczeń wiekowych wcale nie było lub tylko na początku programu.Samo na pewno nic się nie zmieni, trzeba wysyłać listy

KRRiT sama sobie zaprzecza bo odpowiedz była taka, cytuje... Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).

 

a teraz pojawiły się wielkie nieprzezroczyste ograniczenia wiekowe.

cala treść listu

 

W związku z Pańskimi kolejnymi wystąpieniami z ,,,,, 2011 roku uprzejmie informuję, iż podtrzymuję stanowisko wyrażone w piśmie z .. ... 2011 roku.

 

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).

 

Odnośnie poruszonego problemu dotyczącego emisji reklam w trakcie programu uprzejmie wyjaśniam, że w ustawie z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji (t.j. Dz. U. z 2011 roku Nr 43, poz. 226) istnieją szczegółowe przepisy regulujące warunki umieszczania reklamy w programie.

 

Art. 16 ust. 2 ww. ustawy określa czasowy wymiar reklam w programach telewizyjnych: reklamy nie mogą zajmować więcej niż 15 %, a reklamy nadawane łącznie z telesprzedażą z zastrzeżeniami w ust. 3, więcej niż 20 % dziennego czasu nadawania programu i nie więcej niż 12 minut w ciągu godziny. Ww. przepis dotyczy zarówno nadawców publicznych jak i komercyjnych. Natomiast zakaz przerywania programów w celu nadania reklamy dotyczy wyłącznie nadawców publicznych.

 

Do czasu emisji reklam nie wlicza się czasu przeznaczonego na informację o sponsorze audycji oraz zapowiedzi zwiastunów własnych pozycji programowych nadawcy. Reklamy nie stanowi także przekaz w postaci tekstu lub obrazu emitowanego w czasie nadawania programu, zawierającego informację o audycjach własnych nadawcy.

 

Pragnę zapewnić, że media pod względem przestrzegania przepisów ustawy o radiofonii i telewizji są monitorowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Kontrolę taką przeprowadza w Biurze KRRiT Departament Reklamy na podstawie monitoringu nadawców, analizy badań telemetrycznych i radiometrycznych, a także informacji uzyskanych od podmiotów działających na rynku mediów. W sytuacji naruszenia przepisów ww. ustawy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji interweniuje, pociągając nadawcę do odpowiedzialności prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobają. Są bardzo fajne i nowoczesne.

Dobrze, że Krajowa Rada Telefonii i Radiowizji na szczęście ma ciekawsze zajęcia, niż wysłuchiwanie ustyskiwań sfrustrowanych dzieciaków. I tak trzymać :)

Natomiast uważam, że ktoś wreszcie powinien ukrócić skandaliczne praktyki stosowane przez kanały należące do Cyfry+. Znaczki wiekowe na tych kanałach są tak małe i niewyraźne, że praktycznie niemożliwe do odczytania. W związku z tym nie spełniają w ogóle swojej roli. Niestety, zdaje się, że te kanały są nadawane z Francji i nasza KRRiT nie może nic z nimi zrobić... A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo nazywasz dzieciakiem?, Nawet nie wiesz ile mam lat. jakie skandaliczne praktyki a Ty kim jestes? pracujesz w tvp?

Takiej wazeliny jeszcze nie widziałem.

http://media2.pl/media/80650-transmisja ... amami.html

skandaliczne praktyki to są w tvp czyli brak odpowiedzi na listy od telewidzów, przerywanie programu reklamami, patrz link wyżej, wielkie logo tvp i nieprzezroczyste ograniczenia wiekowe.

Nierówne traktowanie wszystkich telewidzów, tvp sport ,tvp seriale,tvp hd kanały kodowane to telewizja publiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast uważam, że ktoś wreszcie powinien ukrócić skandaliczne praktyki stosowane przez kanały należące do Cyfry+. Znaczki wiekowe na tych kanałach są tak małe i niewyraźne, że praktycznie niemożliwe do odczytania.
No i bardzo dobrze, że tak jest, dzięki temu nie rzucają się w oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobają. Są bardzo fajne i nowoczesne. (...)Znaczki wiekowe na tych kanałach są tak małe i niewyraźne, że praktycznie niemożliwe do odczytania.

W szczególności na Ale Kino!, nie? Też to zauważyłem. Ale jeszcze na kuchni.tv nie jest tak źle.

I nie tyle co nowoczesne, ale proste i estetycznie wyglądające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas piątkowego meczu Legii na studio przedmeczowym Canal+ pojawił się już komunikat o lokowaniu produktów. Był on jednak całkowicie transparenty a nie taki z żółtym tłem jak w tej grafice. Więc może i znaczki wiekowe na tej stacji będą tak wyglądały.

Ciekawe jak to zrobią inne stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda stacja telewizyjna ma radce prawnego i na pewno ograniczenia wiekowe mogą być transparentne.Sprawa nie podlega dyskusji bo np w instrukcji telewizora LE37A451 jest ostrzeżenie ze obrazów statycznych nie można wyświetlać dłużej niż 2 godziny bo może dojść do trwałego wypalenia .Do zatrzymanych obrazów zalicza się też logo . Na pewno producent ma racje. W przypadku uszkodzenia telewizora obywatel będzie pokrzywdzony bo będzie musiał zapłacić za naprawę. Prawnicy z tvp nie będą tego podważać tzn nieprzezroczystych ograniczeń wiekowych bo logo kanału tvp1, tvp2 nie jest transparentne ale inne stacje mogą to zrobić bez problemu. Nieprzezroczyste ograniczenia wiekowe mogą uszkodzić telewizor. Powinna byc informacja ze ograniczenia wiekowe muszą być koniecznie półprzezroczyste.Przezroczystość na poziomie obecnych ograniczeń wiekowych canal + lub tvn.

Półprzezroczyste logo kanałów telewizyjnych nie jest tylko w celach estetycznych tylko aby nie doszło do trwałego wypalenia się logo na ekranie.

W przyszłym tygodniu będę dzwonił do KRRiT i domagał się półprzezroczystych ograniczeń wiekowych na kanałach tvp lub tylko przed programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...