Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli nic to nie da to będę próbował.

Przecież na poprzedniej stronie jest odpowiedz od KRRiT napisano cytuje...Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).koniec cytatu

 

A nowe ograniczenia wiekowe są 100% nieprzezroczyste i bardzo duże.Dlaczego? ktoś zapomniał napisać że maja być przezroczyste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak..ograniczenia wiekowe mogą być półprzezroczyste. Nie ma żadnego warunku który dotyczy intensywności świecenia ograniczeń wiekowych czyli tak jak poprzednio. Canal+ , tvn, polsat, może spełni oczekiwania telewidzów i ograniczenia wiekowe będą półprzezroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu, przeanalizowaniu rozporządzenia jestem skłonny powiedzieć, że tylko czerwony znaczek musi mieć wypełnienie, bo wyraźnie mamy napisane z białym kluczem. W pozostałych oznaczeniach nie ma takiego sformułowania i wg mnie cyfra 7, jak i liczby 12 i 16 nie muszą mieć wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu, przeanalizowaniu rozporządzenia jestem skłonny powiedzieć, że tylko czerwony znaczek musi mieć wypełnienie, bo wyraźnie mamy napisane z białym kluczem. W pozostałych oznaczeniach nie ma takiego sformułowania i wg mnie cyfra 7, jak i liczby 12 i 16 nie muszą mieć wypełnienia.

 

Wg mnie to powinno być odwrotnie, tzn. żeby były same cyfry, buźka, klucz, ale bez tła. W niektórych krajach to się stosuje i mi to by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mamy taką mądrą KKRiT, że najlepiej byłoby, gdyby ją zniesiono. W ciągu ostatnich miesięcy podejmuje same złe decyzje, nie wspominając o przydzieleniu miejsca w mux1 U-TV i ATV Rozrywka, zamiast pożądnym stacjom typu Superstacja lub nawet Tele 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w czasie rozmowy telefonicznej z KRRiT dlaczego nie określono stopnia przezroczystości.Jest taka skala tzn od 10% czyli minimalnie półprzezroczyste aż do 90% czyli bardzo półprzezroczyste. Usłyszałem odpowiedz ze nie będzie można określić czy stacja telewizyjna stosuje się do tego, powiedziałem ze może być np tolerancja +, -10%.Podałem nawet przykład z tunerów satelitarnych , jest skala przezroczyści np menu softu tunera , ale odpowiedz była negatywna. W tunerze można to samemu wybrać czyli skale przezroczyści od 10% do 90%. np popularny i tani tuner ferguson 6600 ma taka opcje.

Podałem tez przykład z logo BBC HD . Przezroczystość logo tego kanału jest bardzo duża Zapytałem się czy ma Pani w ofercie telewizji kablowej lub platformy cyfrowej kanał BBC HD?. Pani odpowiedziała że nie ma takiego kanału i nie może sprawdzić jak wygląda to na kanale BBC HD.Wysłałem zdjęcie z logo kanału BBC hd.

Zapytałem się tez czy w przypadku odznaczenia się tych znaczków można zgłośic sie po zwrot kosztów naprawy bo producent telewizora ostrzega w instrukcji telewizora ze obrazów statycznych nie można wyświetlać dłużej niż przez dwie godziny czyli np logo . Można zgłosić się do KRRIT i uzyskać zwrot kosztów ? odpowiedz tez była negatywna.

Pani poprosiła mnie o podanie swoich danych, podałem swoje dane w w czasie rozmowy telefonicznej , powiedziałem tez ze moje dane są listach do KRRiT.

 

Listy z logo tvp też wysłałem

Jeśli chodzi o parametry przezroczystości logo można to zmierzyć

to np parametry przezroczystości logo ale kino ( odpowiedz od canal + )

Ale kino!

logo - od 40% do 95% / znaczki wieku - 35%

wysłałem jeszcze raz link z filmem

Pani zaprzeczyła tez ze doszedł link ze scanem kanałów dvb-t Melbourne, Australia . wszystkie kanały maja "wodne" czyli półprzezroczyste logo bo tam prawo zabrania nadawania programów z nieprzezroczystym logo po zdarzeniu w wypaleniem się logo kanałów channel 7 i 9

Informacja jest sprawdzona i potwierdzona przez osobę która mieszka w Melbourne. Odpowiednik KRRiT w Australii wydał takie zarządzenie

 

Nie wiem czy moja rozmowa telefoniczna będzie miała wpływ na zmianę decyzji KRRiT . Przynajmniej próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie tez zadałem tzn pierwsze zarządzenie KRRiT czyli ograniczenia wiekowe tylko na początku programu ale odpowiedz była negatywna. Wspomniałem też o latach 80-tych gdy nie było żadnych ograniczeń wiekowych i tylko zapowiedz słowna np program przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Rozmawiałbym dłużej przez telefon ale wyczerpała się karta 30 impulsów a efektu raczej brak , zysk tylko tp.sa.

Jeśli ktoś mieszka w warszawie to może zadzwonić KRRiT i zapytać się czy coś się zmieniło w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem z budki, tak było wygodniej. O tym też warto napisać . Pani z KRRiT zaprzeczyła też że odebrała wiadomość z linkami z podobnym przypadkiem z Anglii tzn bardzo jaskrawym logo BBC HD. Dobrze znana sprawa. Angielscy telewidzowie napisali skargę i bardzo szybko logo poprawiono, wystarczy spojrzeć na datę napisanych postów na angielskim forum . Szefowa BBC przeprosiła telewidzów za bardzo jaskrawe logo.

http://forums.digitalspy.co.uk/showthread.php?t=855684

http://www.bbc.co.uk/blogs/bbcinternet/ ... level.html

Może zle wysyłam pocztę . Lub trzeba kilka razy , wtedy dojdzie e-mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znają jego numer i mają go na liście "Super u[beep]liwych, którzy czepiają się naszych zasad" u konsultantki sekretarki prezesa WSW (wydział skarg i wniosków) i odrzucają jego połączenia? (EOT)

Tak się zastanawiam jak oni wyliczyli te 3cm. Jeśli tylko na np. 21" (CRT - jak ktoś nie pamięta ;)), to na np. 19" (ciekły), wręcz kolosalną różnicą są te trzy centymetry. Bo na 19'' będzie mniejszy (na wysokość), nie tylko z racji wielkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby KRRiT to wyliczała. Po prostu przyjęli sobie, że na ekranie 21" znaczek ma mieć min. 3cm. (Na większych lub mniejszych ekranach znaczek będzie odpowiednio większy lub mniejszy bo ekran jest większy/mniejszy.)

Tam w ogóle chyba jakieś nieuki pracują. Mierzą wielkość znaczka w obrazie w centymetrach zamiast podać jego wysokość w liniach lub pikslach. Obraz tv składa się z linii nie z centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO 28 sierpnia jeszcze dużo czasu. Anglicy załatwili sprawę w kilka dni. Patrz logo BBC.

Na kanałach BBC nie ma ograniczeń wiekowych .

Ograniczenia wiekowe powinny być przed programem lub tylko na początku programu . Nie wierze tez że jest to obowiązek bo w innych krajach nie ma ograniczeń wiekowych.Trzeba być otwartym na prośby abonentów tak jak w UK .W Polsce wszystko odwrotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w okolicach przyszłego miesiąca na ekranach Waszych teleodbiorników zagoszczą nowe oznaczenia wiekowe wielce przypominające te z okładek gier.

 

Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji ustaliła nowe znaki informacyjne dotyczące wieku powyżej którego można oglądać daną audycję.

Gracze zapewne skojarzą te oznaczenia, przypominają one bowiem te znane nam z europejskich okładek gier. Co ciekawe symbole graficzne zaprojektowało studio Platige Image, znane w branży growej m.in z filmików CGI do Wiedźmina.

Cieszyć się powinni zarówno posiadacze starszych ekranów plazmowych, oznaczenia nie będą bowiem wyświetlane przez cały czas trwania danego programu, przez co na ich ekranach nie pozostanie "wypalone" oznaczenie wiekowe. Symbole będą wyświetlane tylko przez ok. 30 sekund na początku, podczas wznowenia i na końcu audycji.

 

Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji ustaliła nowe znaki informacyjne dotyczące wieku, powyżej którego można oglądać daną audycję. Gracze zapewne skojarzą te oznaczenia, przypominają one bowiem te znane nam z europejskich okładek gier. Co ciekawe symbole graficzne zaprojektowało studio Platige Image, znane w branży growej m.in z filmików CGI do „Wiedźmina”.

 

Cieszyć się powinni posiadacze starszych ekranów plazmowych, oznaczenia nie będą bowiem wyświetlane przez cały czas trwania danego programu, przez co na ekranach nie pozostanie „wypalone” oznaczenie wiekowe. Symbole będą wyświetlane tylko przez ok. 30 sekund na początku, podczas wznowenia i na końcu audycji.

 

Czyli te znaczki będą wyświetlane tylko przez 30 sekund, czy to jest błąd w artykule?

 

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... awie_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać rozporządzenie z dnia 23 czerwca 2005 roku. Paragraf 6 mówi, że Symbole graficzne zamieszczane są w czasie trwania całej emisji telewizyjnej, a ich wysokość i długość nie może być mniejsza niż 2 cm umieszczonego w górnym lewym rogu ekranu o przekątnej 21 cali.

Nowe rozporządzenie z 12 lipca 2011 roku zmienia tylko symbole graficzne, więc w wiadomości powyżej ktoś popełnił błąd pisząc o 30 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...