Skocz do zawartości

Jeden z dziesięciu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To był wynik świetny jak na poziom programu, 713 punktów, ale już nie nadzwyczajny i nie powiedziałbym że aż tak historyczny, choć bodajże to drugi najlepszy w historii teleturnieju.  Wydaje mi się, że lepiej by taka zapowiedź wyszła, jakby to było może 10-20 punktów mniej od rekordu, którego się nie da pobić, bo przy obecnych regułach teleturnieju niemożliwe jest przebicie 803 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul234

Ale zrobili paradoksalnie niespodziankę. Jak gracz odpowiadał na wszystkie pytania i dali taką zapowiedź odcinka to byłem na 100% przekonany, że rekord zostanie wyrównany. I kopara mi opadła jak się jednak pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W poniedziałek minie dokładnie 30 lat od premiery pierwszego odcinka tego teleturnieju. Tak się akurat składa, że tego dnia będzie wyemitowany wielki finał 143. edycji programu. "Jeden z dziesięciu" jest najdłużej obecnie nadawanym teleturniejem wiedzowym w polskiej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co wiem, to jest powrót do Warszawy tego teleturnieju, gdyż pierwsze serie też nagrywano w stolicy, jeszcze przed przenosinami do Lublina. Myślę, że to dobra zmiana, bo też często były głosy, iż trudno do Lublina dojechać, a jak już się jest, to trzeba jeszcze nocleg sobie załatwić. Warszawa jest lepszą moim zdaniem lokalizacją.

Zmiana oprawy nie jest jedyną, jaka nas czeka. Z wywiadu, który pojawił się przy okazji rocznicy programu na stronie firmy Euromedia, wynika że wprowadzone będą pytania ilustrowane obrazami lub fragmentami filmowymi, rozważa się też zwiększenie stawek nagród. To też moim zdaniem dobry ruch, bo jak na razie wychodzi na to, że najbardziej wymagający intelektualnie teleturniej oferuje skromniejsze nagrody od choćby zabawy w zgadywanie piosenek.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że większość programów TVP realizuje się w Warszawie mnie nie dziwi, ale faktycznie można byłoby realizować programy telewizyjne w innych miastach, wszak jest 16 ośrodków regionalnych TVP, a kiedyś większość programów była realizowana np. w Katowicach, Krakowie, Szczecinie czy we Wrocławiu.

 

Zresztą większość programów niemieckiej ARD czy czeskiej ČT nie jest realizowane w Berlinie czy Pradze, a w innych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90tych i na początku 2000 tak było. 

Szczególnie dało się to zauważyć w przypadku programów dla dzieci. Niektóre ośrodki jak Łódź, Wrocław czy Bydgoszcz tworzyły ich naprawdę sporo na główną antenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Frontowiec napisał(a):

To prawda, nawet Bydgoszcz realizowała kultowy teleturniej interaktywny "Piraci", a to, że w ostatnich latach TVP marginalizuje OTV na rzecz Warszawy nie jest nowością choć myślę, że nowe władze TVP nie mają pomysłu na OTV.

Jakiś tam pomysł jest skoro do OTV coraz częściej trafia sport ale niestety poza tym Telewizja Polska dalej miota się w kwestii ośrodków.  Jedynym plusem sytuacji jest to pozczególne stacje z sieci OTV coraz częściej wychodzą poza swoje okienka emitując swój program też w porze pasma wspólnego. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.06.2024 o 02:06, fanbonda napisał(a):

"1 z 10" został przeniesiony z Lublina do Warszawy i jest nagrywany ze studia S5 na Woronicza

 

Dziwne, od poniedziałku w TVP2 lecą odcinki oznaczone jako premierowe, nagrane jeszcze w starym studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...