Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z DSI83 z nagrywaniem przez zewnętrzna nagrywarkę samsung z dyskiem. Wykasuje jakieś zabezpieczanie przed nagrywaniem (prawa autorskie) "You cannot record copy protected movies". Wcześniej nie miałem tego problemu. A od 24 grudnia mam. Myślałem że NC+ zabezpieczyło przed nagrywaniem w święta. Blokada z tym napisem jest wszędzie czy to kanały z NC+ czy z Astry Niemieckie jak SAT 1 itd. Wczoraj znalazłem stary dekoder SD fergusona przełożyłem kartę i można nagrywać. Dzisiaj tak samo pożyczyłem od kolegi nagrywarkę z Philipsa i też da się nagrywać ale jak się podłączy do sagemcoma to znów wyskakuje zabezpieczenie przed nagrywaniem. Czyli wina leży na pewno w dekoderze sagecoma ale nie mam pomysłu jak to naprawić. Miał ktoś może taki problem ? Co jeszcze dziwna sprawa jak wyciągnę kartę z sagecoma to nie mogę oglądać programów FTA tych nie kodowanych , program jest przez dwie sekundy i potem nagle napis włóż kartę do odbioru i czarny ekran. Czy to normalne w tych dekoderach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio krótko po włączeniu dekodera mam spore problemy z prawidłowym działaniem pilota od Sagemcoma. Na nic nie reaguje, a po włączeniu go w tryb obsługi telewizora, gaśnie ta czerwona lampka od razu po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku (co oczywiście też skutkuje brakiem jakiejkolwiek reakcji sprzętu). Najczęściej muszę odczekać jakiś czas, by pilot zaczął normalnie funkcjonować. Na winę baterii to raczej nie wygląda. Miał/ma ktoś może podobny kłopot? Wina pilota, dekodera czy może jednak baterie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rodzice użytkują sagemcoma dsi87, dzis byłem na noworocznym obiedzie, oglądaliśmy mecz a na ekranie tv wyświetlił się numer karty, ojciec mówił, że od dzieje się tak od jakiegoś czasu, numer karty wyświetla się na jakieś parę minut, w różnej pozycji na tv i w różnym kolorze czcionki, ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy po ostatniej aktualizacji DSI83 macie jakiś głupoty na mierniku poziomu i jakości sygnału? Właściwie to poziom jest ok, za to jakość pokazuje jakieś bardzo słabe wartości, w okolicach 30, a odbiór bez zakłóceń. Za to przy wyszukiwaniu kanałów (szybkim) pokazuje jakość 100.

Ktoś też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I właśnie tak według dostawców ma być, nośnik danych na USB ma być do odtworzenia tylko na tym samym dekoderze czy telewizorze. Możesz sobie "naprawić" ten dysk czy tam pendrajwa formatując go na komputerze, ale wtedy nie zobaczysz danych nagranych na dekoderze. Jeśli chcesz sobie zgrywać dane z telewizora czy dekodera na kompa to niestety nie da rady, taką możliwość dawały tylko kupione na wolnym rynku dekodery i to raczej te starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Windowsem ( np. jak u mnie 7) nie wykrywa go. Proponuję użyć np darmowego programu Easeus Partition Master , gwarantuję tam dysk będzie widoczny .Zrobisz nim format na co będziesz chciał czy to NTFS czy FAT32 . Osobiście robiłem format po odłączeniu dysku wczoraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W styczniu zepsuł mi tę dekoder 87 niestety już po gwarancji bo był wtedy do sprzedażny za 99zł a gw była na 24 miesiące, niestety jest on w MR jako drugi dekoder i mam problem bo płacę a nie korzystałem ostatnio z nc+, w bok i na infolinii nie mają możliwości udzielenie mi np wifiboxa lub premiumbox+ bo taki bym chciał, 87/83 mam już dość, dekoder jednak pożyczył mi kolega premiumbox+ bo mógł wynająć...umowa kończy się w czerwcu 2016, i pytanie czy jak będą wymieniać karty z końcem roku karta sparuje się z dekoderem na zawsze czy sparuje się tylko by korzystać ze wszystkich dekoderów Scagemcom87/83 w tym wifibox+ i premiumbox+ będzie można przekładać nowe karty między tymi dekoderami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

sprawa dość skomplikowana. Mam (raczej miałem) DSI83, ale przed remontem został odłączony i spakowany do kartonika by się nie zakurzył. Prawdopodobnie został niechcący wyrzucony do śmieci z kartonami ze śmieciami, albo komuś z ekipy budowlanej się spodobał. Niestety nie mam pewności, dlatego nie mogę zgłosić kradzieży na policję, by nie robić problemu niewinnym osobom. Ważne jest, że go nie ma.

 

Kartę Cameleon na szczęście mam bo była w starym Philipsie.

 

Wiem, że jeżeli będę zdawał dekoder to zapłacę karę 500 PLN za brak sprzętu, wiem również, że legalnie mogę kupić używany np na allegro i korzystać.

 

A jeśli zdam ten sam model z innym numerem seryjnym? Im chodzi o sztukę by sprzęt się zgadzał, czy musi być też ten sam numer seryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...