Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Takie proste rozwiązanie, a ja już chciałem inne piloty czy nawet tunery kupować. :doh:

 

Tak czy inaczej jeden z tych dwóch sagemcomów (dsi83 ten gdzie kartę wkąłda się z boku) musi być uszkodzony bo jak nie to, że się wieki włącza to teraz np. przestał w ogóle reagować na pilota i pomógł tylko twardy reset, czyli wyciągnięcie z gniazdka.

Czy to jest podstawa do wymiany tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem ze swoim Sagecomem DSI83 Hd ,zmieniłem tv na nowy ,po podłączeniu tunera kablem HDMI zaczęły się kłopoty z obrazem tz.znikanie i pojawianie się obrazu co kilka sekund, tv jest sprawny/podczas oglądania tv naziemnej bądź z usb wszystko jest ok/ sygnał i siła sygnału w granicach 80-100%.Poprzednio do starego tv tuner był podłączony przez euro złącze i nie było żadnych problemów, kabel Hdmi też zmieniałem,irytujące jest to że odbiór jest ok przez 2-3 dni, a przyjdzie moment że nie można nic pooglądać.Mogę wymienić tuner na nowy/mam na wynajem/ ale może mieliście podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sagemcom działa całkiem znośnie, nie wiem dlaczego jest w takiej niełasce?

 

Mam jedną sztukę i poza naprawdę drobnostkami, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja w tv. A jak się nie ma to bym wybrał inną możliwiść. Osobiście nie wymieniłbym Cameleona na ich parawany sprzęt. Podłaczyłbym szybciej kompa pod tv.

 

Dzięki, raczej skorzystam z tej rady bo jak do tego dojdzie fakt, że nagranych pozycji i tak nie odtworzę na kompie tylko na deku to rzeczywiście lepiej lapka podpiąć do tv na hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DSI87 wykupiony na własność jeszcze za czasów C+. Mam też MR standard ADB (główny) + Sagemcom DSIW74 (jako drugi). Z tego co piszecie, to karta Cameleon powinna działać również w innych dekoderach niż otrzymany od NC+. Niestety po włożeniu jej do mojego DSI87 w ustawieniach dekodera pojawia się dodatkowa ikonka od MR i po kilku sekundach na TV wyświetla komunikat, że usługa MR została źle skonfigurowana. Problem rozwiązuje spięcie w sieć ADB z DSI87.

Włożenie Cameleona do pożyczonego dekodera z E2 na pokładzie nie powoduje takich problemów i odbierane są wszystkie wykupione programy.

Dodam, że problemy na DSI87 pojawiły się po aktualizacji softu przez satelitę. Na wcześniejszym sofcie (jeszcze z czasów C+) dekoder mógł działać niezależnie bez konieczności spinania z ADB.

Czy można jakoś powrócić do starszego softu na DSI87, aby po uruchomieniu go z Cameleonem była możliwość oglądania programów? A może jest inna możliwość uruchomienia tego dekodera z kartą od MR bez spinania w sieć. Bardzo zależy mi na tym, żeby odpalić te dwa dekodery (ADB i DSI87) bez konieczności wiercenia w trzech ścianach i przeciągania skrętki przez cały dom. WiFi mnie nie ratuje, bo sygnał nie dochodzi, a inwestowanie w dodatkowy sprzęt (AP, PLC, E2 itp.) mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sieci działa tylko na sprzęcie od nich. Na niezależnym nie trzeba łączyć dekoderów.

Wyczytałem, że:

1. Łączenie w sieć nie służy przesyłaniu uprawnień, bo przesyłane są one przez satelitę. Za pomocą sieci dekodery komunikują się z sobą tylko po to, żeby sprawdzić, czy MR został skonfigurowany wg założeń NC+. Ich dekodery mają taką funkcję zaimplementowaną w dedykowanym sofcie i jeśli się nie widzą, to blokują odbiór programów. Jeśli dekoder/soft jest niezależny, to nie ma tej funkcji i nie ma co i po co tego sprawdzać.

2. Mając wykupioną usługę MR z dwoma dodatkowymi dekoderami Sagemcom wystarczy karty pozamieniać między sobą (tzn. karta z dekodera 1 ląduje w dekoderze 2, a z dekodera 2 w dekoderze 1) i spięcie w sieć już nie jest potrzebne. Kilka osób o tym pisało, że taka konfiguracja im działa i tym się sugerowałem próbując odpalić MR na moim Sagemcom'ie.

Niestety nie zadziałało. Co prawda punkt 2 w części jest zaprzeczeniem punktu 1. Nie wiem co o tym myśleć, jakieś pomysły?

Spotkał się ktoś w sieci z jakimś zmodyfikowanym softem, który da się wgrać z pomocą PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich,opadły mi już ręce po same kolana,antena ustawiona przez montera do miernika,sygnał i siła w granicach 89-100%,wymieniony dekoder.Przychodzi czas ok godziny 23-15, 23-30 zaczyna się dalej migotanie obrazu takie 1-3 sekundowe,wyłączę dekoder pilotem i włączę z powrotem jest ok,przynajmniej było do 2 w nocy.Na infolini nic tylko złe ustawienie anteny, nie dociera do ich głów chyba że lepiej jak 100% nie będzie.Najbardziej zastanawiające jest ta sama pora zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...