Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa dni temu przedłużyłem umowę i do multiroomu dali mi dekoder sagemcom DSI83 bo mój prywatny już szwankował

 

Dziś go odpalam i dekoder uruchamia się 55 sekund (jest to nie do przyjęcia), to jest norma dla tego dekodera czy mam wadliwą sztukę?

 

Po aktualizacji już tylko 46 sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem od nc+ sagemcoma DSI83 bez oprogramowania carbo. Podłączyłem ten dekoder pod internet i satelitę, ale nie chce mi pobrać nowego oprogramowania. Wyskakuje komunikat, ze oprogramowanie jest aktualne. Znacie jakieś sposoby, aby zainstalować Carbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak telegazety - te sagemcomy mają więcej minusów niż plusów :(

 

Wiem, że karty są przypisane do konkretnych tunerów, ale powiedzcie mi proszę czy mogę sobie kupić jakiś inny tuner, albo w NC+ albo u jakiegoś niezależnego sprzedawcy, który obsłużyłby tą kartę, łączył się z głównym tunerem poprzez wifi (teraz używam TP-Link WR702N) i miał w sobie funkcję telegazety? Nie wiem, jakiś ferguson czy coś innego? Ważne żeby działało i HDMI i Telegazeta.

 

Chodzi o to, że zainstalowałem jednego z dwóch sagemcomów u rodziców i ojciec narzeka, że bez telegazety to jest bezużyteczny sprzęt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po WiFi inny sprzęt Ci nie pójdzie. W Sagemach są camele, więc nie powinno być problemu, że inny dekoder zadziała. . Dla sprawdzenia, weź kartę i zobacz u jakiegoś znajomego co ma sprzęt po C+ lub prywatny i sprawdź czy karta zaświeci. Jeśli tak to śmiało będziesz mógł kupić Ferdka, czy Opticuma, a Sagema do szafy włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Fergusony czy Opticumy bez problemu obsłużą multiroom jeśli nie po WiFi to po kablu? Nie chcę żeby znów były z tym jakieś szopki.

 

Jaki model konkretnie dobrze się sprawdza z tymi kartami i obsługuje telegazetę?

 

Ja podczas instalacji dwóch sagemcomów multiroom przez przypadek podmieniłem karty i nie świeciło, dopiero jak włożyłem kartę przypisaną do danego tunera zaczęło świecić - pytanie; czy to już nie znaczy z automatu, że w innych tunerach te karty nie będą działały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie i nie piszesz czy jakiś ferguson czy inny model połączy się z internetem po kablu czy też nie, a w opcji multiroom musi być chyba połączenie z internetem żeby tuner multiroom mógł ściągnąć uprawnienia z głównego tunera?

W Sagemcomie DSI87 teletext uruchamia się o ile dobrze pamiętam klawiszem D.

 

Jak klawiszem D? Przecież D to 3 więc po prostu wciska się cyfra. Trzeba dłużej przytrzymać czy może kombinacja dwóch klawiszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8c1b59b8ff823fe0149c86dcc51818cf.jpg

Pewnie masz nowego pilota... w starym klawisz "D" rzeczywiście odpowiadał za teletext, sam nawet z niego dosyć często korzystałem.

 

Na nowym pilocie spróbuj nacisnąć plus, zjechać w tym menu na sam dół i nacisnąć przy telegazecie/teletekscie OK. Nie pamiętam, czy tak dawało radę (bo już nie mam Sagemcoma), ale pamiętam, że tam wyświetlało się, czy teletext jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadox. Sagem ma kartę Camela. Wyciągnij ja z dekodera i zobacz u znajomego, który ma Pejsa, Philipsa czy inny dekoder działający z tą kartą. Jeśli u znajomego będzie Twój pakiet działał, to nie musi być nic łącznego. Poprostu sprzęt będzie działał niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...