Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie wiem na module wyraznie pisza HD ..moze beda wiedziec w Cyfrze+ ale to dlaczego wymagaja opcji hd do niego?

Wiem że tak pisze, ale w module Cyfrowego Polsatu tez jest tak napisane "HD", a chodzi bezproblemowo w interfejsach CI tunerów SD np. Golden Interstar Xpeed, i do niego własnie potrzebuje ten moduł oryg. Cyfry+. poniewaz w czytniku mam TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób aktualizację modułu jeśli nie masz nr aktualizacji 11. Tu jest instrukcja - http://www.cyfraplus.pl/cyfra_oprogramo ... w-cam.html

A jeśli temat nie zniknie dociśnij kartę w module oraz popraw (dociśnij) sam moduł w slocie CI. Musi pomóc.

niestety HBO HD i FoxlifeHD zawiesza się i traci sygnał po kilkunastu sekundach.

Moze to wina mojego Ferdka? Jedyny sposób to przekładanie karty moduł- czytnik i na odwrót. :(

Na tym tp jest jeszcze druga wersja kanału HBO HD oznaczona np u mnie Unnamed Ch. i ta wersja powinna działać ja miałem tak samo że zacinało obraz po kilku sekundach a tamta wersja smiga caly czas.

 

Niestety nic nie pomogło. Pojechałem do dystrybutora i okazało się że moduł był uszkodzony. Po jego wymianie wszystko działa jak należy.

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomogło. Pojechałem do dystrybutora i okazało się że moduł był uszkodzony. Po jego wymianie wszystko działa jak należy.

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. :D

A teraz najlepszy numer... Wszystko działało OK, aż do emisji filmu "Królestwo Niebieskie" na Polsacie.

Wszystkie kanały są aktywne (paczka Polsat i TV4 też) za wyjątkiem Polsat który krzyczy "Cyfra Plus Proszę wpisac kod PIN"

Paranoja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic to tylko kontrola rodzicielska. Wpisz mu 0000 i będzie ok. Jeśli nie dałeś innego kodu:) Zabezpieczenie przed dziećmi, którego nie da się wyłączyć i jak kanał nadaje dane na temat audycji, w tym wiek widzów dla których program jest dopuszczalny to pojawia się taki motyw, gdy audycja jest dla osób powyżej 12 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to ja z kolei informuję o innej ciekawostce. Mam Humaxa icorda i w nim astona 2.23. Tutaj nie ma żadnych problemów i wszystko z pakietu cyfry (polsaty itp.) hula jak trza łącznie z dwustrumieniowością. W drugim tunerze ferdek 8800HD z ostatnim fabrycznym softem (chyba już 8 miesięcy) zaczęły się wiadome problemy. Brak polsatów reszta działa. Mam także moduł diablo 2 i w nim z kolei działa wszystko (tak jak na humaxie) ale uwaga tu nowum przestał działać jedyny kanał z transpondera 11137.00 H (Crime & Investigation). Jeśli karteczkę przełożę do czytnika uniwersalnego to on działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic to tylko kontrola rodzicielska. Wpisz mu 0000 i będzie ok. Jeśli nie dałeś innego kodu:) Zabezpieczenie przed dziećmi, którego nie da się wyłączyć i jak kanał nadaje dane na temat audycji, w tym wiek widzów dla których program jest dopuszczalny to pojawia się taki motyw, gdy audycja jest dla osób powyżej 12 roku życia.

Zgadza się. Wszystko działa. Jeszcze raz dziękuję. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nosie wszelkie zmiany w kodowaniu bez uprzedzenia nadawcy i przeprogramowanie dekodera / mam FX Ferguson 6600 /.

Jako uczciwy abonent, płacący na czas opłaty za dostarczanie sygnału radiowo - telewizyjnego przez operatora Cyfrę + żądam przywrócenia kanałów, których pozbawiono mnie bez wiedzy i zgody. :(

Takie doradztwo ze strony konsultantki, że "może pan sobie kupić tuner za złotówkę w jednym z naszych licznych punktów" są rozbrajające. Żadnych Sagemów ! Bo widzę w odpowiednim dziale, ile jest narzekań na ten "wysokiej jakości sprzęt". Przysyłają mi co miesiąc fakturę za "Usługi radia i telewizji", więc oczekuję w zamian wypełnianie swoich zobowiązań wobec odbiorcy. Rady, linki, przeprogramowanie dekodera nie interesują mnie. A może ja jestem analfabeta techniczny ? Dwie rzeczy. które muszę to płacić podatki i umrzeć... Tym optymistycznym akcentem kończę. Pozdrawiam Moderatorów, Administratorów i Wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na oryginalnym sofcie na Fergusonie FX6600 działają wszystkie kanały, więc winę miej do siebie, że wgrałeś nieoficjalny soft do tunera. Skąd Cyfra+ może wiedzieć jakie ty możesz mieć problemy ze swoim sprzętem, ich to nie interesuje, jak masz problemy, to tak jak pisałeś można od nich wypożyczyć albo kupić tuner i żadnych problemów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik kupiłem u producenta osobiście w Poznaniu. Żadnych machlojek z nieoficjalnym softem nie wgrywałem.

Kłopoty mam nie tylko ja. Ferguson wydał oficjalny komunikat.

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 1/270.html

 

Sam sobie krzywdę zrobiłem ? Przez 3 lata wszystko śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, ważna rzecz. Jeśli używając modułu CYFRY+ HD CAM macie problemy z odbiorem HBO HD i FOXlife HD to wymieńcie moduł, bo jest uszkodzony. Ja dziś wymieniłem i nie ma to tamto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nosie wszelkie zmiany w kodowaniu bez uprzedzenia nadawcy i przeprogramowanie dekodera / mam FX Ferguson 6600 /.

Jako uczciwy abonent, płacący na czas opłaty za dostarczanie sygnału radiowo - telewizyjnego przez operatora Cyfrę + żądam przywrócenia kanałów, których pozbawiono mnie bez wiedzy i zgody. :(

Takie doradztwo ze strony konsultantki, że "może pan sobie kupić tuner za złotówkę w jednym z naszych licznych punktów" są rozbrajające. Żadnych Sagemów ! Bo widzę w odpowiednim dziale, ile jest narzekań na ten "wysokiej jakości sprzęt". Przysyłają mi co miesiąc fakturę za "Usługi radia i telewizji", więc oczekuję w zamian wypełnianie swoich zobowiązań wobec odbiorcy. Rady, linki, przeprogramowanie dekodera nie interesują mnie. A może ja jestem analfabeta techniczny ? Dwie rzeczy. które muszę to płacić podatki i umrzeć... Tym optymistycznym akcentem kończę. Pozdrawiam Moderatorów, Administratorów i Wszystkich Forumowiczów.

REGULAMIN CYFRY+[/url] ]Artykuł 11. ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY UŻYCIU WŁASNEGO TERMINALU ABONENTA

§ 1. Abonent posiadający własny terminal („Terminal Abonenta”), nie stanowiący własności Operatora CYFRY+, ma prawo do zawarcia Umowy na warunkach opisanych w niniejszym

artykule.

§ 2. Operator CYFRY+ udostępni Abonentowi Kartę według aktualnych zasad zawartych w ofercie Operatora CYFRY+ w Załączniku nr 1 do Umowy w czasie trwania Umowy. Karta

działa prawidłowo wyłącznie w terminalach, których aktualna lista znajduje się u każdego Autoryzowanego Dystrybutora, umożliwiając odbiór Programów wchodzących w skład

wybranego w Umowie Pakietu oraz wybranej Opcji. Abonent zobowiązuje się używać Karty w sposób określony w Umowie oraz odpowiadający właściwościom Karty i jej przeznaczeniu.

Do Karty stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu.

§ 3. Operator CYFRY+ nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie Terminalu Abonenta. Operator CYFRY+ nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości

odbioru lub wadliwy odbiór przez Abonenta Programów wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz Opcji, z przyczyn wynikających z właściwości użytkowanego przez

Abonenta Terminalu Abonenta oraz systemów antenowych.

§ 4. Operator CYFRY+ nie jest zobowiązany do wymiany lub naprawy Terminalu Abonenta.

§ 5. W trakcie Umowy Abonent, który nie ma wymagalnych długów wynikających z Umowy, może żądać jeden raz na 12 miesięcy obowiązywania Umowy zmiany zasad świadczenia

usług przez Operatora CYFRY+ w zakresie Sprzętu i Karty.

§ 6. Żądanie zmiany zasad świadczenia usług, o którym mowa w § 5 niniejszego artykułu, może polegać na:

(a) udostępnieniu Abonentowi, używającemu wyłącznie Karty, pozostałych elementów Sprzętu przez Operatora CYFRY+, przy uwzględnieniu faktu posiadania Karty przez Abonenta.

Sprzęt będzie oddawany Abonentowi w najem na zasadach stosowanych w tym czasie przez Operatora CYFRY+ w zawieranych z Abonentami umowach o abonament.

(B) umożliwieniu Abonentowi, używającemu Sprzęt na zasadach określonych w Umowie, używania Terminalu Abonenta przy użyciu Karty, na zasadach określonych w niniejszym

artykule, pod warunkiem wcześniejszego zwrotu Operatorowi CYFRY+ terminalu wchodzącego w skład Sprzętu.

§ 7. W wypadku opisanym w § 6 (a) powyżej, Abonent zgłasza się po odbiór Sprzętu do Autoryzowanego Dystrybutora. Wydanie Sprzętu Abonentowi zostanie potwierdzone

podpisaniem przez Abonenta i Autoryzowanego Dystrybutora stosownego dokumentu. Dokument ten będzie zawierał dane Abonenta, numery fabryczne Sprzętu oraz datę wydania

Sprzętu Abonentowi.

§ 8. Począwszy od dnia wydania Abonentowi Sprzętu, Abonent będzie zobowiązany do uiszczania obowiązującego Czynszu Najmu za wynajem Sprzętu, przy czym:

(a) Abonent, który wybrał w Formularzu Umowy sposób płatności miesięcznie Formularzem Zapłaty, otrzyma nowy Formularz Zapłaty obejmujący kwotę Czynszu Najmu. Abonent taki

będzie zobowiązany do zapłaty kwoty Czynszu Najmu w pełnej wysokości za miesiąc, w którym nastąpiło wydanie Terminalu Abonentowi, a następnych kwot Czynszu Najmu w terminie

zapłaty kolejnych Rat Miesięcznych.

(B) Od Abonenta, który dokonuje płatności miesięcznie kartą płatniczą, należna kwota Czynszu Najmu będzie pobrana w terminie zapłaty kolejnej Raty Miesięcznej.

© Od Abonenta, który dokonuje płatności miesięcznie Poleceniem Zapłaty, należna kwota Czynszu Najmu będzie pobrana w terminie zapłaty kolejnej Raty Miesięcznej.

Zwracam uwagę na § 3... zaakceptowałeś regulamin, mają pod tym Twój podpis.

...i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego polecam kupić moduł za 49 zł i wtedy mamy możliwość wnoszenia reklamacji, bo moduł stanowi w tym przypadku odpowiednik terminala CYFRY+, nawet w ramach umowy na jego zakup określany jest mianem terminalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik kupiłem u producenta osobiście w Poznaniu. Żadnych machlojek z nieoficjalnym softem nie wgrywałem.

Kłopoty mam nie tylko ja. Ferguson wydał oficjalny komunikat.

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 1/270.html

 

Sam sobie krzywdę zrobiłem ? Przez 3 lata wszystko śmigało.

DziaŁA NORMALNIE NA fx 6600 I 7600 NIE MA ZADNYCH PROBLEMOW ( softy producenta przepatrzalem ich kilkanacie i mam te 2 modele tunera) ....... Menu i podaj dokladne dane z informacji o tunerze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, jest już Fix dla "Pionków" dzięki czemu, mój 1530 z alt. softem w końcu śmiga jak należy (czytaj: działa wszystko co ma działać ) :jupi: .

Swoją drogą, po dzisiejszym powrocie do domu miałem lekki "horror" kiedy to stwierdziłem, że 3/4 kanałów na 1530 nawiedziła "ciemność"... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na oryginalnym sofcie na Fergusonie FX6600 działają wszystkie kanały,

 

masz namyśli soft fx-6600cr 2.03 2CR no mam ten soft i ciemność. :shock:

Orginal działa wszystko jak wcześniej korzystano z nielegalna , należy wgrać soft recovery 2.02 ( tuner po wgraniu udaje trupa) a potem orginał 2.02 i dopiero 2.03 i żadnych gotowych list z www !!!

 

 

@ Misiek999 na pionieer wszystko działa cały czas , a jesli tobie nie działało to masz soft nie orginalny zapewniam cie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...