Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ARIVA 200 polsaty swieca. FERGUSON HF 8900 jak narazie ciemnosc. Mam nadzieje ze na dniach wyjdzie nowy soft naprawiajacy te niedogodnosc. Narazie mi to nie przeszkadza bo mam w 8900 modul cyfrowego polsatu wiec pewnie bym nawet nie zauwazyl ze cos jest nie tak gdyby nie ten "alarm" w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zestawie Ariva 200 + HF 8900 oraz spliter na Atmelu sytuacja wyglada tak jak pisalem powyzej. Na arivie polsaty sa na 8900 zakodowane. Karta cyfry w spliterze.

 

Przepraszam skad powyzej cena modulu cam cyfry 49 zl ? Dzwonilem na infolinie i powiedziala mi Pani ze 170 zl. Moze ktos wyjasnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzanie tanio: czyżby pozbywali się zapasów z magazynów? u mnie na opticumie 9600 HD TS wszystko cały czas chodzi poprawnie, soft 3.28 witaminizowany i z czytnika szara karta chodzi bez problemu.

 

żeby kupić moduł trzeba mieć aktywne kanały HD czy mieć w umowie zapisane coś w HD? co trzeba mieć przy sobie żeby zakupić moduł: umowę czy tylko dowód osobisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym poczciwym Fergusonie serii AF wszystko działa doskonale, zmiana FEC, dodanie CAID 1813, nic go nie rusza :) Teraz już nie robią takich dobrych tunerów.

 

Heh, zgadza się. :) Na moim "Ferdku" AF-7318UCI też, jak na razie, wszystkie kanały CYFRY+ z pakietu Optimum (który mam) i CANAL+ śmigają bez problemów. :) Karta CYFRY+ jest bezpośrednio w jego czytniku uniwersalnym. Tunera tego na razie nie będę zmieniać z racji tego, że mam jeszcze telewizor kineskopowy, kupiony niemal przed samym wejściem na nasz rynek telewizorów LCD i też na razie nie będę go wymieniać. No, ale to tak na marginesie. Koniec off-topic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że na Fergusonie FK 6900 CR wszystko działa na sofcie edukacyjnym 604. Na innych ciemność.

 

Nawet posiadacze wersji z nowym panelem mogą wgrać oprogramowanie ze starego, tylko wtedy podświetlenie przedniego panelu jest na odwrót (czerwono jak działa i niebiesko jak wyłączony)

 

Edit: oglądam przez splitter PIC, więc chyba nie w nim tkwi problem, jak ktoś sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w 2 punktach cyfry ani w jednym ani w drugim nie maja modułów. Na pytanie czy sa sprzedawca robil mine jakbym po chinsku mowil.

 

 

mogą zamówić,to żaden problem ja tak zrobiłem i max na poniedziałek będę miał moduł Cyfry+ smarDTV :smile: 49zł na 100%

 

dla globo hd s1 ratunek tylko moduł lub zmiana softu nie dla globo,jak widać ferguson już działa a co z Globo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w rezerwie własnego poczciwego kilku letniego Pionnera 1330 Cyfr+, i dla sprawdzenia uruchomiłem i dzała wszystko OK (karty multiroom-u) Na razie bezproblemowo pracuje też tuner Golden Interstar Xpeed. Dodatkowo zapytam czy oryginalny moduł C+ ( o którym piszecie ) ma automatyczna aktualizacje oprogramowania przez Cyfę+ tak jak dekodery.

Może warto dla bezpieczeństwa kupic taki moduł CAM C+, a mając multiroom mam tylko 1 tuner od nich wynajety Philips HD - powini sprzedać do umowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko tj. Clone i: 2 Technisaty + Aston 2.23, stareńki Ferguson 7018 oraz Linbox.

 

Ktoś tu mówił, że nowy CAID nie jest kwestią parowania kart ale wyeliminowania lewego sharingu via internet oraz piracko przerobionych tunerów. Pytanie czy na tym się skończy i czy nie można było tego zrobić z poziomu Seca4?

 

Czemuś przecież ten Nagra 3 1813 ma słuzyć. Splitery chyba na nim nie pociągną nawet jeśli nie będzie parowania. No chyba, że znowy jakaś nakładka z Seca będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden Interstar GI-S 980CR CI HD + Aston Module 2.23 działa bez problemu

 

Golden Interstar GI-S 890 CRCI HD Excellence z softem 108.05 z modułem CAM od Cyfry wszystko OK a mam Optimum, Filmbox, HD Mix, Canal+ HD, HBO HD.

 

U mnie działa wszystko tj. Clone i: 2 Technisaty + Aston 2.23

 

Problem dotyczy działania kart w czytnikach uniwersalnych niektórych tunerów (np. Ferguson 8900). Problem nie występuje gdy karta siedzi w module w tunerze, również we wspomnianym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie moi kumple zgłaszają problemy z Ferdkiem właśnie w czytniku universalnym w Cyfrze+ mu powiedzieli, że mogą być problemy i będą, ponieważ kodowanie w Polsacie jest podobne. Kazali mu kupić moduł, gościówa powiedziała, że za 49zł może sobie kupić.

Niestety bardzo źle zrobili to prawie jak parowanie kart, bo dekodery z universalem nie chcą chodzić. Niektóre dekodery nadawały się do TNK SD i do C+ teraz będą duże problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działają kanały Polsatu, ale tylko z częstotliwości 11.158 V, ale z innych częstotliwości tak np . Polsat Film, czy Polsat JimJam działają normalnie . Ciekawostka - po przełożeniu karty Cyfry + do modułu Reality CAM, są wszystkie kanały Polsatu , nawet te z 11.158 V problem jest w gnieździe na kartę , czyli z oprogramowaniem. Wysłałem stosowny list na ten temat do producenta - czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...