Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety soft globo_x7_spaish_galaxy_1.4.69_gisclub.tv posiada poważny mankament za żadne skarby nie można skasować nagranego programu bo nie działa żaden przycisk na pilocie który by zainicjował tą funkcję.Poza tym zamieniony jest przycisk nagrywania jeśli ktoś używa pilota uniwersalnego to nie problem można przypisać ale na orginale niestety trzeba się przyzwyczaić.Jak ktoś ma sposób na usunięcie nagrania niech da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem z tym usuwaniem nagrywania :( - bo tak to byłby świetny soft - ale nie da się korzystać z dysku.

Z listą nie ma o tyle problemu że pozostawia listę z poprzedniego softu - nie kasuje jej - ale niestety - ten brak możliwości korzystania z dysku wg mnie dyskwalifikuje ten program, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącznie pod kompa nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, bo komp lubi trochę "porządkować dysk" i mogą być później kłopoty. Ja znalazłem inny soft od nich który pozwala na kasowanie plików - globo_x7_rc2_xwindow_truman_1.4.80_gisclub.tv - pod innym przyciskiem ale zawsze, ale niestety coś mi nie dekoduje TVP2HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem z tym usuwaniem nagrywania :( - bo tak to byłby świetny soft - ale nie da się korzystać z dysku.

Z listą nie ma o tyle problemu że pozostawia listę z poprzedniego softu - nie kasuje jej - ale niestety - ten brak możliwości korzystania z dysku wg mnie dyskwalifikuje ten program, niestety

podczas instalacji jak wybiore software +bootloader +lista kanałow to nie zgubi mi listy z poprzedniego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest zrobić sobie kopie starego softa, wgrać nowego z opcja software +bootloader i później przywrócić z kopi starego sama listę. Jeśli nie wgracie odpowiedniego bootloadera mogą robić się jaja podczas działania.

 

Co do problemu z kasowaniem nagrań. Ja akurat go nie mam bo od dawna korzystam z pilota starej wersji (RC1). Kupiłem go już dawno temu i wydaje mi się że na niego lepiej reaguje pilot. RC1 bez problemu kasuje pliki.

 

edit

 

Jeszcze możecie spróbować czy na wersji globo_X7_synaps_galaxy_1.4.69 te przyciski nie są dobrze skonfigurowane, bo w działaniu powinny być tak samo stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam w domu oryginalna karte Cyfry+ w spliterze, ktory rozdziela sygnal na 3 telewizory z tunerami. Ja u siebie w pokoju posiadam wlasnie tuner Opticum x7 (mam go blisko 2 lata i jeszcze w nim nic nie wgrywalem - soft wgrany to 1.3.08) i nadal bym nic nie kombinowal gdyby nie to, że po przeskanowaniu Hot-Birda nie mam w liście kanału Tvp2HD, natomiast Tvp1HD pojawia sie chyba dwukrotnie (na wysokich nr kanałów) ale obraz jest czarny. Dziwne bo np. TVN HD i TVN Style HD mi znajduje i jest obraz. Może jakaś mała podpowiedź, co zrobić żeby francowata 'jedynka' i 'dwójka' poszły w HD? Dodam, ze nie mam wykupionego pakietu HD, ale kanaly jak tvp1HD, tvp2HD, TVN HD czy tvn Style HD są za 'friko'... Z góry dziekuję za info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem soft globo_X7_synaps_galaxy_1.4.69_gisclub.tv.abs. Czy ten soft działa na standardowym pilocie ? i czy działa też z pilotem od 7300 ?

Przy okazji pobrałem plik LISTA OPTICUM X7 C+ HD 14.06.2012.abs z listą kanałów pod C+. Wgrałem listę z tego pliku i po uruchomieniu tunka mam listę kanałów ale wyświetla się komunikat "brak sygnału". Wgrywałem przez usb. Jak to poprawnie wgrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft chyba oba piloty powinien obsługiwać.

Co do "brak sygnału" raz mi się zdążyło że jak się bawiłem ustawieniami transponderów ręcznie wybrałem polaryzacje H lub L już nie pamiętam i tuner z jakiegoś powodu na każdym kanale chciał działać z dana polaryzacji połowa kanałów właśnie pokazywała brak sygnału.

witam, mam w domu oryginalna karte Cyfry+ w spliterze, ktory rozdziela sygnal na 3 telewizory z tunerami. Ja u siebie w pokoju posiadam wlasnie tuner Opticum x7 (mam go blisko 2 lata i jeszcze w nim nic nie wgrywalem - soft wgrany to 1.3.08) i nadal bym nic nie kombinowal gdyby nie to, że po przeskanowaniu Hot-Birda nie mam w liście kanału Tvp2HD, natomiast Tvp1HD pojawia sie chyba dwukrotnie (na wysokich nr kanałów) ale obraz jest czarny. Dziwne bo np. TVN HD i TVN Style HD mi znajduje i jest obraz. Może jakaś mała podpowiedź, co zrobić żeby francowata 'jedynka' i 'dwójka' poszły w HD? Dodam, ze nie mam wykupionego pakietu HD, ale kanaly jak tvp1HD, tvp2HD, TVN HD czy tvn Style HD są za 'friko'... Z góry dziekuję za info :-)

Jeśli jesteś zadowolony z softu to nie zmieniaj go tylko przeskanuj jeden transponder na którym jest TVP1 lub TVP2 HD

 

Masz je podane np tu https://satkurier.pl/news/75652/tvp1-hd- ... licie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam najnowszy soft do tego tunka,

włożony moduł nCAM HD oraz kartę cyfry+,

jednak nie działają mi wszystkie kanały z c+ (pojawia się komunikat: "zakodowane")

np AXN, AXN CRIME, AXN SCI-FI, Zone Reality etc.

Orientuje się ktoś dlaczego tak jest i jak to naprawić?

 

Edit: sprawdziłem kartę na starym tunerze cyfry+ i wszystkie kanały działają bez zarzutu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...