Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, lukjan napisał:

Mux testowy tvp, zamiast mux 5, to przechodzi na mux 6? A mux 5 będzie w przyszłości dla tvp?

Wygląda na to że tym przyszłościowym MUX dla TVP jest MUX6 a na MUX5 mogą wskoczyć stacje z MUX8 jeżeli pomysł KRRiT z zwolnieniem całego pasma VHF pod DAB+ wypali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maks27 napisał:

Tak było w poprzednich etapach wyłączenie i potem uruchamianie już DVB-T2, ja poczekam jestem ciekaw jak odbiorniki zachowają się skoro niektóre mux-y się zamienią częstotliwościami.

Dla przykładu w Częstochowie 32 kanał to teraz MUX-IV, a będzie MUX-II.

Takich kwiatków jest więcej. W Krakowie na kanale 25 jest MUX-I a będzie MUX-VI jakby nie można było nadawać MUX-I właśnie na wspomnianym kanale tak jak dotychczas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagaj za wiele po bezmyślnej budżetówce. Taki sam cyrk jak swego czasu zrobili z MUX-8. Przez kilkadziesiąt lat wszystkie nadajniki RTV z RTCN Chorągwica nadawały z polaryzacją poziomą, klepnął jakiś prawdziwek głupotę, że teraz będzie jeden mux w pionowej polaryzacji i zamiast przy mocnym sygnale nadajnik VHF bez problemu jeszcze odebrać poziomą anteną z wyższego pasma UHF, to trzeba inwestować w kolejną antenę z odmienną, gorszą polaryzacją V.

Edytowane przez jedrek1441759123
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zmiany częstotliwości MUXów zgodne są z planem zagospodarowania częstotliwości dla danego zakresu. 

Tu macie dokładne kanały dla danych MUXów po zmianach na DVB-T2:

https://satkurier.pl/news/182638/bedzie-6-multipleksow-dvb-t2hevc-w-polsce.html

Edytowane przez kacper241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, September77 napisał:

Godzina 00:02 wylaczone zostały wszystkie MUXy z wyjątkiem jakim jest MUX 8. Informacja dotyczny nadajnika Katowice Kosztowy

EDIT 01:11:

U kogo z etapu 3 działają już MUXy w DVB T2? Katowice Kosztowy dalej nic 

Po 1:20 był kanał w DVB-T2 z Katowic Kosztowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroję i nie ma MUXu testowego TVP! Nawet na nowym kanale! Automatyczne nie znalazło. Za to MUX 2 przy zappingu się tnie...

Telewizor - zaraz po włączeniu, przed strojeniem już załapał że coś zmienili w eterze i przełączył k. 46 na odbiór w DVB-T2 i było np. TTV już w HD, ale na reszcie Brak sygnału bo zmiana częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WinExpert napisał:

Stroję i nie ma MUXu testowego TVP! Nawet na nowym kanale! Automatyczne nie znalazło. Za to MUX 2 przy zappingu się tnie...

Telewizor - zaraz po włączeniu, przed strojeniem już załapał że coś zmienili w eterze i przełączył k. 46 na odbiór w DVB-T2 i było np. TTV już w HD, ale na reszcie Brak sygnału bo zmiana częstotliwości

Nie wiem jak teraz ale o 1:00 MUX-5 wyszukiwał się bez problemu, tylko nie zwróciłem uwagi czy z Dąbrowy czy z Zygier.

 

A tak z innej beczki w nawiązaniu do tego co napisałem wyżej.

 

Jest jakaś lista identyfikatorów nadajników, jakiś oznaczeń aby rozpoznać z jakie nadajnika TV/tuner złapał sygnał?

Jestem w takiej lokalizacji i tak mam ustawioną antenę, że TV może złapać to co nadawane jest z kierunku łódzkiego jak i z Zygier, a jak wiadomo z jednego i drugiego punktu nadawczego MUXy nadawane są na tych samych częstotliwościach. W nocy wyszukało mi wszystkie MUXy jakie mogę złapać i wszystkie mają jakość/siła 100/100 po przełączeniu na nowe częstotliwości.

 

Teraz zastanawiam się czy TV złapał mi Zygry (mimo anteny trochę bokiem) bo mocniejszy sygnał, czy jednak to Dąbrowa bo jakby nie patrzeć, aż tak słabych mocy to ona nie ma :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, September77 napisał:

Godzina 00:02 wylaczone zostały wszystkie MUXy z wyjątkiem jakim jest MUX 8. Informacja dotyczny nadajnika Katowice Kosztowy

W Krośnie (Sucha Góra) było dokładnie tak samo - 00:02 wyłączono wszystkie MUX'y. 00:07 pojawiły się MUX 3, MUX 4 i MUX 8. Około 00:15 dołączył MUX 5, natomiast najpóźniej, bo około 00:22 włączyli dopiero MUX 1 i MUX 2.

 

Antena HD przełączona do 1080p z dotychczasowego 1080i.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...