Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP tłumaczyła, że TVP Sport i TVP HD to kanały kodowane z satelity ze względu na prawa do emisji programów tylko na terenie Polski. DVB-T nie wychodzi przecież poza teren naszego kraju więc dlaczego ograniczają emisję?

 

Wprowadzili TVP Sport do wszystkich platform i wyłączyli z DVB-T. Ja tak to rozumuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcą pozwolić na przyrost widzów dla tych kanałów.

 

A tymczasem czytałem w którymś harmonogramie że któryś obiekt (bodajże Leżajsk) i mój Kraków mają szanse na przesunięcie się do pierwszego etapu jeżeli warunki na to pozwolą :jupi:

Wyczytałem to stąd : http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. DVB-T nie lubi wzmacniaczy, ponieważ każda intermodulacja powodowana przez wzmacniacz może skutecznie zakłócić odbiór, co niema miejsca w analogowej telewizji. Ponadto anteny siatkowe nie mają możliwości odbioru w paśmie UKF-FM. Poza tym nie kupuj anten na allegro, bo większość z nich po prostu się nie nadaje. Radzę poszukać anteny w normalnym sklepie RTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje że Kraków nie będzie czeka ł do trzeciego etapu na DVB-T :) Jak myślicie kiedy ewentualnie ogłoszą czy Kraków (Chorągwica) jest gotowa na nadawanie pierwszego multipleksu ??

 

Nigdy. Po prostu pewnego pięknego dnia zaczną nadawać a SK o tym napisze na czołowce (bo to Kraków :lol2: ). Dobra, żartowałem, o innych nadajnikach też napiszą bo jest tego na razie jak na lekarstwo a portal łaknie newsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie kiedy ewentualnie ogłoszą czy Kraków (Chorągwica) jest gotowa na nadawanie pierwszego multipleksu ??

Jeśli odpowiednie osoby zarządzające nadajnikiem są wystarczająco sprytne, to mogą rozpocząć nadawanie nawet bez oficjalnej decyzji z góry. Jak? Ano tak jak dotychczas - testowo. :) I myślę, że tak będzie na większości nadajników. Chyba sobie nie wyobrażacie, że w dniu kolejnego etapu cyfryzacji w Polsce, tak nagle, o północy zacznie się nadawanie multipleksów cyfrowych? :wink:

 

Poza tym może nie wszyscy zaglądali do tematu dvb-t na podkarpaciu, więc przytoczę tutaj istotną odpowiedź od pani Małgorzaty Skrzeczyńskiej z UKE na mój list.

W harmonogramie KRRiT zacytowanym na stronie http://www.polskacyfrpowa.org obszar wykorzystania częstotliwości BIESZCZADY znalazł się w ostatnim etapie

włączania DVB-T i wyłączania telewizji analogowej. Pragnę jednakże zaznaczyć, że daty ujęte w tym harmonogramie należy rozumieć jako "nie później niż" i nie ma przeszkód, aby rozpoczęcie cyfryzacji tego rejonu nastąpiło wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co do tej anteny, ale obawiam się, że może sobie nie poradzić w miejskich warunkach. Masz do wyboru kupienie zwykłej anteny Yagi, a jak potrzebujesz czegoś co wyraźnie poprawi odbiór DVB-T, to są także specjalne anteny, które charakteryzują się zyskiem na wysokich kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...