Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ciekawe jak Ty byś zmienił nazwy nie mając zdalnie dostępu do sprzętu.To jest emisja testowa i nikt niczego nie musi.

W komercyjnej emisji takie rzecz na pewno nie będą miały miejsca.

Nadajnik POT k23 to emisja testowa która po uruchomieniu a może nawet przed emisją komercyjną zostanie wyłączony.

Dublowanie kanałów nie ma sensu a częstotliwość jest potrzebna.Zresztą tym nadajnikiem zarządza POT a nie Emitel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nazw, to też nie chcę mi się uaktualnić np. na TVP HD obecnie mam Polsat w MPEG4.
Zwykłe niechlujstwo nadawcy

 

Nie musi to być niechlujstwo nadawcy tylko w Twoim odbiorniku najprawdopodobniej nie zmieniły się nazwy. Wykasuj wszystko i wgraj jeszcze raz. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie tak.

 

Poprostu, jeszcze w tej chwili w lubuskim i w wielkopolsce nie jest nadawany TVN, a Polsat jest w miejscu TVP HD, TV 4 w miejscu TVP Historia, oraz TV Puls w miejscu TVP Kultura. Zmieniono kanały, ale ID jest bez zmian.

 

 

EDIT (16.30): Właśnie zaktualizowano zawartość multipleksu w woj. lubuskim. Dodano TVN, a także ID kanałów są już zgodne z nadawanymi programami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Testy POT z PKiN i Śremu zostaną zakończone 30 czerwca 2009.

 

Tomasz Berezowski TVN S.A."

 

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 5f4c#p5687

 

Dla mnie straszna wiadomość. Mam na razie dostęp tylko DVB-T MPEG2 i TNK, tracę Polsat (ewent. analog ale jakość straszna) i Czwórkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że w Polsce będzie DVB-T kodowany z wizją w MPEG4 więc po co te lamenty. Testy były i się skończyły, nikt nie będzie wywalał kasy i dublował kanałów bez potrzeby.Nadawanie testowe kosztuje mnóstwo pieniędzy, a w dobie oszczędności takie posunięcie nie powinno dziwić.

Błędem było uruchomienie nawet części kanałów w MPEG-2, niepotrzebne złudzenia dla przyszłych odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie dostęp tylko DVB-T MPEG2 i TNK, tracę Polsat (ewent. analog ale jakość straszna) i Czwórkę

 

Przecież Polsat i TV 4 są nadawane w MPEG-4! Jeśli masz je teraz to będziesz miał je nadal. Tylko kanał nadawania się zmieni.

Wyłączone zostaną tylko TVN 7 i TVN Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Testy POT z PKiN i Śremu zostaną zakończone 30 czerwca 2009.

 

Tomasz Berezowski TVN S.A."

 

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 5f4c#p5687

 

Dla mnie straszna wiadomość. Mam na razie dostęp tylko DVB-T MPEG2 i TNK, tracę Polsat (ewent. analog ale jakość straszna) i Czwórkę

 

przepraszam że cytuje poraz kolejny własną wypowiedz ale w niej jest zawarte wszystko.

 

Polsat i Czwórkę łykałem w MPEG2 z Śremu z MUX`a POT`u. Jutro zostanie on wyłączony.

 

Prościej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w zaistniałej sytuacji można podjąć dwa kroki:

1. Ponownie uruchomić multipleksy, ale ze zmodyfikowaną ofertą (np. TVN 7, Polsat 2, TVP Kultura itp.)

2. Wykorzystać te nadajniki do prowadzenia testów w innych regionach kraju - pierwszym obiektem powinen być Św. Krzyż, ponieważ większość województwa świętokrzyskiego odbiera tylko TVP 1 i TVP 2, a tylko nieliczni mają szanse odbioru TVP Info czy Polsatu. - czas by zaopatrzyć w DVB-T także inne rejony kraju - nie tylko południe, ale może suwałki? pomorze?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Św. Krzyża, to ponoć kanał 36 jest zarezerwowany na DVB-T, tylko sęk w tym, że nikt nie jest zainteresowany prowadzeniem jakichkolwiek testów z tego nadajnika. Większość województwa odbiera sygnał TVP1 (kanał 38) oraz TVP2 (kanał 28). Ze Świętego Krzyża jest nadawane także TVP Info (kanał 60), aczkolwiek jego sygnał nie jest aż taki potężny jak wspomnianych wcześniej dwóch głównych programów TVP.

Polsat oraz TVN są nadawane z nadajnika na ul. Targowej (kolejno kanał 22 oraz 24).

Cyfryzacja Świętokrzyskiego jest przewidziana, bodajże w ostatnim terminie, jak dobrze pamiętam... (rok 2013?) Więc na jakiekolwiek testy i posmakowanie DVB-T bedziemy musieli jeszcze troche poczekać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...