Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

http://www.miastko24.pl/index.php?optio ... 3&Itemid=1

 

Zdaje się, że ja też załapię się na ten mpx. Co to k***a ma znaczyć? Od lat obiecują TVP Gdańsk, gdy wejdzie telewizja cyfrowa. Widać, że najlepiej mieć wszystkich w d***e i dać Szczecin. :evil: Z innych mpx to najbliżej mnie będzie chyba w Gdańsku więc raczej mogę o nim zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.miastko24.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=783&Itemid=1

 

Zdaje się, że ja też załapię się na ten mpx. Co to k***a ma znaczyć? Od lat obiecują TVP Gdańsk, gdy wejdzie telewizja cyfrowa. Widać, że najlepiej mieć wszystkich w d***e i dać Szczecin. :evil: Z innych mpx to najbliżej mnie będzie chyba w Gdańsku więc raczej mogę o nim zapomnieć...

 

Radiowo - Telewizyjne Centrum Nadawcze w Gołogórze jest podstawowym nadajnikiem sygnału tv dla Koszalina i województwa zachodniopomorskiego. Dlatego nie jest możliwe włączenie tam TVP Gdańsk. Ten program będzie z nadajnika w Lęborku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypadłem z tematu, ale dlaczego we wszystkich nowych newsach dot. uruchomienia DVB-T i pierwszych "wysp cyfrowych" nie widzę nadajników z Krosna/Rzeszowa i Wisły, które podobno miały zostać zatwierdzone po interwencji UKE do KRRiT? Ktoś pisząc newsy kopiuje te informacje ze starych źródeł czy naprawdę coś się zmieniło? Nawet czytałem artykuł o cyfryzacji Podkarpacia, gdzie pisało że "wejdziemy" do ostatniego etapu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To chyba ciekawe pytanie, bo są to kanały nadające obecnie analogowo, którym najwidoczniej z tego tytułu nie przysługuje miejsce w pierwszym multipleksie. W drugim ma być jedno miejsce dla kanału regionalnego, ale w drodze konkursowej - czy wygra go obecnie nadająca telewizja? Nie wiadomo. Przywileju żadnego z tego powodu mieć nie będzie. Ale może nikt inny z tego regionu po prostu nie będzie startował. Nie oszukujmy się, jeśli mamy do wyboru nieistniejący kanał, który jest w sferze marzeń jakiegoś pana, a już nadający od wielu lat, to wiadomo co wybrać. Warto postawić inne pytanie. Co zrobi ten kanał od momentu wyłączenia analogowego nadawania do uruchomienia drugiego multipleksu - czy w tym miejscu nie będzie dziury w nadawaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kanał telewizji publicznej miałby być kodowany na terenie Polski? Testy kodowania są na TVP HD i TVP Sport. W dodatku kodują w godzinach, gdzie najmniej jest ludzi oglądających TV. Po prostu na jakichś kanałach muszą to testować, wybrali takie, które nie są jeszcze zbyt popularne, przecież nie będą testować kodowania na TVP1 lub TVP2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

No bez przesady nie wierzę że tvp hd naziemne będzie kodowane to były (są ) tylko testy....Wracając do tematu : niech najpierw 1mux puszczą w calym kraju;/ nie wierze że nie da sie obecnie dac......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam pod Rzeszowem.

Zobaczymy czy zgodnie z zapowiedziami bedzie z koncem wrzesnia 1 multipleks.

Jak bedzie to bede zadowolony, wystarcza mi podstawowe kanaly bo z Cyfra+ i tak nie zrezygnuje.

A jesli bedzie kilka multipleksow po kilkunastu miesiacach to jeszcze lepiej.

Aczkolwiek nie ma sie co jarac. Trzeba poczekac do konca wrzesnia, wtedy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość!!! Podobno ma być 5 a nie 3 multipleksów. http://www.dvbnews.pl/news/1961/dvb_t_konkurencja_dla_kablowek

 

Tak się tylko zastanawiam co bedzie na tych multipleksach .... Fragmety wywiadu z Janem Wejchertem prezesem grupy ITI:

 

"Nie uważa pan, że zagrożeniem dla platform jest cyfryzacja naziemnej telewizji? Jeśli na pięciu cyfrowych multipleksach np. pojawi się 30-35 kanałów to czy część ludzi nie zacznie emigrować do czegoś, co ma za darmo?

 

Trzeba sobie zadać pytanie kto będzie chciał, żeby jego kontent pojawił się na multipleksach. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w roku 2014 i cała polska jest pokryta antenami. Nasz TVN24 dociera wtedy do 85 proc. polskich gospodarstw domowych, za co pobiera opłatę. Dlaczego mielibyśmy oferować go za darmo? Bezpieczniej jest mieć połowę przychodów z takiego kanału z opłat od klientów, a połowę - z rynku reklamy.

 

To co TVN może przeznaczyć na multipleksy?

 

Na pewno TVN i TVN7, myślę, że nadawałaby się do tego także Religia.tv, bo chcielibyśmy, żeby ten kanał miał ogólnopolski zasięg. Na przykład we Francji można było wystąpić o pojedyncze miejsce na multipleksie. Zostały w tej sprawie wydane decyzje, ale przygotowywanie jednego kanału na potrzeby telewizji cyfrowej nie składa się finansowo. Nie wiem, kto zechce to robić." (źródło: Rzeczpospolita)

 

Podobny punkt widzenia ma zapewne Polsat. Po prostu największe telewizje w naszym kraju nie są zainteresowane cyfryzacją. A do udostępnienia swoich kanałów za free na multipleksach nikt ich nie zmusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że politycy postanowili dodać kanał TVP Info do nowej ustawy medialnej. Teraz dobrze widać, co by się stało po 2012/2015 roku - Polacy pozostaliby bez darmowego kanału informacyjnego! A przecież każdy ma prawo do informacji. Może wtedy TVN24 się przekona, że nikt nie zamierza płacić za ich kanał będąc w posiadaniu TVP Info. Wiem, że TVN24 to wyrobiona marka, ale informacja to informacja - może mieć rożne punkty widzenia, ale zawsze jest jedna. Do tego jeśli dalej będą "Fakty" w głównym TVN-ie i "Wydarzenia" w Polsacie, nie ma obawy że Polacy zaczną masowo wykupywać abonament platform dla kanałów informacyjnych. Szkoda, że TVN24 i Polsat News wzorują się na zagranicznych mediach tylko pod względem technicznym, a nie zauważają faktu że przeważająca część z nich jest niekodowana.

 

A tak przy okazji - wyszło szydło z worka. Widać, że nikt nie jest zainteresowany darmowym DVB-T i najchętniej przekształciliby swoje główne kanały w programy z milionem powtórek poćwiartowanymi setkami reklam telezakupów i proszków do zmywania. Kto oglądał film "Idiokracja" ten wie, co mam na myśli. Szkoda. Jedyna nadzieja w TVP oraz innych, mniejszych nadawcach typu Puls, Tele 5 czy Trwam. Dzięki DVB-T stanowczo zwiększy im się zasięg, przez co także wpływy z reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wejchert dodał też w tym wywiadzie że najważniejsza dla niego sprawa to robienie pola golfowego więc najlepiej jakby się tym zajął bo chyba na prognozie rozwoju nowoczesnej telewizji zna się słabo. W 2014 TVN24 nie będzie w 85% domach a darmowe kanały informacyjne które będą w DVB-T będą zyskiwać widzów (i pieniądze z reklam). Dodatkowo ludzie mając bezpłatnie 20-30 kanałów w DVB-T po prostu będą rezygnować z platform płatnych - tak się dzieje na całym świecie. Jeżeli TVN24 nie chce wchodzić do DVB-T - nie ma problemu, chętni się na to znajdą - a to Polsat News, a to Superstacja a to Puls czy Agora zrobi kanał informacyjny. Niech tylko w końcu władza otworzy konkurs na multipleksy a okaże się kto i z jakimi kanałami chce wejść ! A jeśli TVN chce siebie marginalizować i rezygnuje z pozyskania nowych widzów za pomocą DVB-T to może niech cały zarząd już dziś zajmnie się lepiej golfem i pozwoli działać innym firmom które chcą się rozwijać na rynku telewizyjnym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...