Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać wyraźnie, że w sprawie wprowadzenia cyfrówki nic się nie zmienio, nadal przeciąganie terminów i zapewnienia bez realizacji. Jesienią mówiono, że "tym razem to już na pewno" DVB-T zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale 2009 r. - może nawet już na początku tego kwartału. Później sprecyzowano, że na pewno w pierwszym kwartale ale raczej nie na jego początku. Później poprawiono, że odbędzie się to pod koniec pierwszego kwartału czyli w marcu 2009. Następnie wspominano o "przełomie marca i kwietnia" - ze wskazaniem na kwiecień. Później przeczytałem, że start DVB-T nastąpi nie wiadomo dokładnie kiedy ale na pewno w pierwszej połowie roku 2009. Za chwilę mówiono już nie o pierwszej połowie roku lecz po prostu o połowie roku czyli przełomie czerwca i lipca. Obecnie czytam, że nadajniki na pewno nie zostaną odpalone wcześniej jak za 6 miesięcy - czyli NAJWCZEŚNIEJ w lipcu - brawo dla decydentów w tej sprawie traktujących społeczeństwo jak głupków - nie zdziwię się wcale jeśli na jesieni 2009 r. ogłosi się nam entuzjastycznie, że cyfrówka będzie w Polsce "już w pierwszym kwartale 2010 r. a być może nawet na jego początku" i .... wszystko zacznie się od nowa :lol2:

 

 

To powyżej napisałem dwa dni temu - no i proszę: mamy kolejny komunikat, że "tym razem to już na pewno podane terminy zostaną dotrzymane" a "podane terminy" mówią o odpaleniu 4 nadajników już nie w lipcu lecz we wrześniu 2008 r. a pozostałych w.... pierwszym kwartale 2010 tzn. konkretnie w marcu (II etap) oraz, uwaga: w lipcu 2011 r. (III etap) :lol2::lol2::lol2:

 

Oczywiście cały czas mowa o tzw. "mix1" z podstawowymi kanałami, bo "mix2" to tak "szybko" odpalony nie będzie :lol2:

 

Wiem, że nie dla wszystkich to jest śmieszne.

To już naprawdę bezczelność - mimo, że jestem w zasięgu nadajnika "warszawskiego" przewidzianego w pierwszym etapie i aktualnie odbieram już część emisj testowych (TVP) to solidaryzuję się z tymi którzy są w dalszych etapach i nie mają dostępu do emisji testowych - współczuję Wam szczerze i twierdzę, że takie [beep]kie potraktowanie Was przez decydentów to SKANDAL.

Zwracam uwagę, że nawet w tym najnowszym opublikowanym planie wdrożenia cyfrówki już w momencie jego publikacji informacja o rozpoczęciu emisji w czerwcu jest nieaktualna - i nie wstydzili się czegoś takiego dać do publikacji SatKurierowi ??? Jak na "dzień dobry" jeden termin jest już nieaktualny to można sobie wyobrazić co będzie później. TOTALNA żenada :evil::read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, czyli możliwe, że "już" w marcu przyszłego roku doczekamy się cyfrowej telewizji w Łodzi :jupi: Oczywiście nie z nadajnika w Łodzi, bo na to Warszawa nie pozwoli, ale z Częstochowy. O ile oczywiście program będzie nadawany z Wręczycy, a nie z Błeszna i z pełną mocą. No, ale to wszystko tylko takie bajki dla naiwnych ludzi ;)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię sobie odbiornik combo, będę miał sat i naziemne w jednym. Mnie ciekawi rzecz z lokalnymi ośrodkami TVP. Bo dla przykładu mój rejon Siedlce to województwo mazowieckie, ja jestem w lubelskim. Ciekawe jak to zrobią, chyba że z Dęblina będzie lubelski oddział TVP, a przy okazji zauważyłem że start wcześniej. Myślę że sygnał będę łapał :]

Najgorszy problem jeśli chodzi o odbiorniki i tv to kompresja. Mpeg 4....no szkoda czemu by nie od razu DVB-T2 i Mpeg4? A niech się.... z tymi "sztandardami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Bo dla przykładu mój rejon Siedlce to województwo mazowieckie, ja jestem w lubelskim. Ciekawe jak to zrobią, chyba że z Dęblina będzie lubelski oddział TVP, ...

Tak tylko nadmienię ze nadajnik jest w Rykach a nie w Dęblinie. Swoja droga nadajnik w Rykach nie jest wymieniany w tych planach czyli co??? DVB-T nie będzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Bo dla przykładu mój rejon Siedlce to województwo mazowieckie, ja jestem w lubelskim. Ciekawe jak to zrobią, chyba że z Dęblina będzie lubelski oddział TVP, ...

Tak tylko nadmienię ze nadajnik jest w Rykach a nie w Dęblinie. Swoja droga nadajnik w Rykach nie jest wymieniany w tych planach czyli co??? DVB-T nie będzie ???

Nadajnik TVP Lublin jest też w Białej Podlaskiej, i co ciekawe miał obejmować 30 km (czyli w tym moje miasto), a niestety bez anteny wysoko i wzmacniacza nie odbierze się. Mówię o analogowym sygnale. I właśnie z tego powodu mnie zaciekawiło co będzie z dvbt. A jeszcze inne pytanie! A co będzie jeśli ktoś zechce nadawać lokalny kanał przez cyfrówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nastapiły zmiany w testach w Warszawie. Zniknął Polsat Sport HD a zamiast niego jest TVN 7. Na kanale TVP Sport włączono kodowanie (na fergusonie wyswietla sie inforamacja - kanał kodowany włóż CAM). Podobnie na TVP HD (tak się wyświetla) ale sygnał jest dostepny (zarówno dzwięk i obraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes UKE nie chce podpisać dokumentów konkursowych dla pierwszego multipleksu, jeden z zarzutów to brak w pierwszym etapie uruchomienia DVB-T nadajników w Wiśle i Rzeszowie - może dzięki temu Śląsk (po zwiększeniu mocy nadajnika w Wiśle), nie będzie czekał do 2011.

 

Szczegóły:

http://media2.pl/media/46237-naziemna-t ... niona.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...