Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UKE i KRRiT dogadały się, pierwotny plan uruchomienia DVB-T na jesień nie uległ zmianie ... ale na start będzie nie 4 a 6 "wysp" Warszawa, Poznań, Zielona Góra, Żagań, Rzeszów i Wisła.

 

Wygląda na to że Katowice i Kraków już na jesień będą miały DVB-T - w początkowej fazie testów kiedy nadajnik w Wiśle miał moc 1 kW oba te miasta były w zasięgu (teraz testy są prowadzone z mocą 0.5 kW) - informacje o zasięgu nadajnika z Wisły są na początku tego wątku. Nadajnik w Wiśle ma (miał ?), zaplanowaną moc 1 kW na kanale 38 i 44.

 

http://media2.pl/media/46357-dvb-t:-jes ... krrit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i Łódź się załapie ... obecnie nadajnik w Warszawie ma moc 1.3 kW, a odszukałem informację że docelowa moc to 50kW ...

Już w tej chwili nadaje nadajnik w Raszynie (którego brak w wykazie na stronach Dipola) który ma moc 70kW. Podejrzewam, że na przedmieściach Lodzi od północno wschodniej strony da się złapać sygnał z tego nadajnika na dobrych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprędzej będzie można osbierać cyfrę z Wręczycy. W tej chwili TVP2 w analogu można złapać nawet na pokojowej antenie w pn-zach części Łodzi, więc jeśli nie wymyślą jakiegoś specjalnego tłumienia na północ, to na pewno da się złapać w Łodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pomorzu w DVB ma zamiar nadawać... kaszubski kanał regionalny. Wzorem jest oczywiście TVS. Skoro udało się stworzyć Radio Kaszebe, to może i ten pomysł się uda. Nie wiadomo jeszcze, gdzie znajdzie się siedziba stacji, wymienia się m.in. Gdynię

Dziennik Bałtycki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy region ma swój kanał regionalny (poza TVP), więc zastanawiam się kto będzie startował do konkursu na drugi multipleks i miejsce na "jeden kanał lokalny"? Ciekawi mnie czy uwzględniono tam zapis, że "kanał lokalny" musi być z obszaru, na którym znajduje się nadajnik naziemny, bo może niedługo się okazać, że na Podkarpaciu miejsce w multipleksie zajmie TVS albo TVN Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekażdy region stać na tworzenie jakiegoś badziewia którego i tak mało kto ogląda,nie mówię i nie dotyczy się TVSilesia bo jest jedyną telewizją regionalną z gustem.Nie mieszkam na śląsku ale podoba mi się gwara no i tłumaczenie "Isaury" po śląsku przez Bercika - Krzysztof Hanke i Joanne Bartel tą Hanyske nizle sie mażna uśmiać.

A nie to co TVN Warszawa na tej telewizji nie ma nic ciekawego jakoś TVN nie wysilił się z tą telewizją a jest komercyjną (bogatą) i takie badziewie wypuściła.

 

To napewno nie wielu będzie stać na taką jak TVSilesia lepiej nichby już włączyli taką Silesie jak badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niw wiem jaki jest ten kanał tvn ale czy tvn lub tvn7 albo tvn turbo cos ciekawego jest szczeze nic to te same kanaly co tele 5 czy polsat ciagle te same filmy i programy ale to jest moje zdanie hwala tylko ze poza silesia ktos uruchamia nastepny regionalny kanal pytanie tylko czy bedzie dorownywal tv silesi bo ten ostatni czeba przyznac ze jest ciekawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć jestem nowy i mam podstawowe pytania.

 

1.Jak odebrać DVB-T trzeba mieć dekoder i coś jeszcze?Czy trzeba będzie płacić miesięcznie?Możecie mi wytłumaczyć jak odebrać wszystko co jest związane z DVB-T?Tutaj sami fachowcy gadają i się trudno połapać o co chodzi :D Ja jestem na obszarze Giżycka i DVB-T będzie w 2010 po wakacjach a analogowo wyłączą nam po euro.

 

PS:Coś wiadomo o Multipleksach na kanały bo w pierwszym będą analogowe.A co będzie w 2 i 3 Piszcie bo zielono mi w głowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na obszarze Giżycka i DVB-T będzie w 2010 po wakacjach a analogowo wyłączą nam po euro.

Czyli masz ogromne szanse spróbować złapać DVB-T z Litwy. Możesz testować już teraz, zorientuj sie tylko czy sygnal dociera do twojej miejscowości...

Gdzies na tym forum był watek dotyczacy DVB-T na Litwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam jakie kanały sportowe są w DVB-T LItewskiej.Tłumaczenie z Gogli może być troche nieprezycyjne

 

NBA -Godzina nadawanie wiadomości NBA, przegląd meczów i zawodowe przegląd najbardziej imponujących chwil.

 

Sport1 :jupi: -Nowy kanał sportowy litewski, nadawanie na najwyższym poziomie meczów piłki nożnej (Anglia, Hiszpania, Scottish Championship), Europejska koszykówka, boks, w marcu, w World Rally Championship, lekkoatletyka prestiżowych konkursów i imprez sportowych, a angielski recenzje.

 

Eurosport i Eurosport 2 nie muszę tłumaczyć co na nich jest.

 

A jak uruchomią u nich DVB-T będe mógłza darmo te kanały oglądać czy płacić?I czy przt tropie w DVB-T będe miał możliwość obejrzenia jakiś kanałów byle jakich zagranicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi ,ale będe musiał kupić dekoder z obsługą MPEG-2 i MPEG-4 żeby obejrzeć kanały z litwy i nie tylko?

 

PS:Poszukałem w temacie wykazu i będe miał odbiór MUX 1 i 2 ,ale będzie problem z 3 .Czy nadal jest tamta tabela aktualna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...