Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie wszystkich zmian związanych z etapem II:
https://dvbt2wpolsce.pl/aktualnosci/115-etap-ii-zmiany-na-dvb-t2-za-nami

W przypadku testowego MUXa TVP - na ten moment znane są jedynie parametry z Trzeciewca (k. 41 - 634 MHz). Kierując się tym i przełączeniami w etapie I, prawdopodobnie emisje tego MUXa w etapie II będą uruchomione na częstotliwościach przeznaczonych docelowo pod MUX-6. W większości miejsc testowy MUX był nadawany w miejscu, gdzie docelowo teraz pojawia się MUX-1 / MUX-2 ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było aby kanały mux4 można było odbierać przy pomocy modułu IC do telewizora. Prawie wszystkie zakodowane są teraz też w HD więc taki zestaw z pozostałymi muxami niejednemu zastąpiłby kablówkę. Moduł taki w cenie ok.10 zł miesięcznie sam bym wykupił....😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marek79 napisał:

A ja się pytam czy dojdą jakies  nowe kanały ??

Dojdą:

Wydarzenia 24 HD

TVP Dokument HD

TVP Rozrywka HD

TVP 3 Warszawa HD (co akurat się przydaje przy pozostałych regionach w SD)

Prócz tego wszystkie kanały w nowym standardzie są w końcu w prawidłowej rozdzielczości HD zamiast tej mglistej SD. Obraz jest naprawdę lepszy i widać to nawet na 32 calowym starym 13 letnim TV.

Moja 72 letnia cioca nawet zauważyła różnicę :-).

 

Szkoda tylko że kanały w MUX-8 pozostały we mgle.... Zwłaszcza Metro, ZOOM i NOVA wyglądają słabo. Tam największa mgła. WP ma jakoś inaczej zestrojone parametry obrazu. Wygląda najlepiej pomimo że też jest w SD.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jak-odbierac-tvp-mux-3-tvn-polsat-tv-puls-naziemna-telewizja-cyfrowa-nielsen-spadek-widowni
Według tego artykułu Ci co przeszli w pierwszym etapie na DVB-T2 to po 3 tygodniach 85% gospodarstw ma przystosowany sprzęt a przed zmianą było 65%. Analogicznie będzie z drugim etapem. W związku dochodzę do tego, że ludzie chcą nie tylko TVP i nie ma sensu trzymać DVB-T dla tych 10 czy 15% gospodarstw. Myślę że podczas spotkania wezmą to pod uwagę i mux3 przejdzie do DVB-T2 pod koniec czerwca.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Artur912 napisał:

 Myślę że podczas spotkania wezmą to pod uwagę i mux3 przejdzie do DVB-T2 pod koniec czerwca.

Nie przejdzie, gdyż z dużym prawdopodobieństwem nie to jest prawdziwym powodem, a to co domyślamy się od początku.

 

Jak widać po artykule nikt nie panikuje, braku telewizji nie łączy z wydarzenaimi w Ukrainie, tylko biegnie do sklepu. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Artur912 napisał:

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jak-odbierac-tvp-mux-3-tvn-polsat-tv-puls-naziemna-telewizja-cyfrowa-nielsen-spadek-widowni
Według tego artykułu Ci co przeszli w pierwszym etapie na DVB-T2 to po 3 tygodniach 85% gospodarstw ma przystosowany sprzęt a przed zmianą było 65%. Analogicznie będzie z drugim etapem. W związku dochodzę do tego, że ludzie chcą nie tylko TVP i nie ma sensu trzymać DVB-T dla tych 10 czy 15% gospodarstw. Myślę że podczas spotkania wezmą to pod uwagę i mux3 przejdzie do DVB-T2 pod koniec czerwca.

Dlaczego tak jest bo Polacy wszystko robią na ostatnią chwilę- taka nasza tradycja, że w UKE tego nie wiedzą, aż dziwne. 

18 minut temu, vigoo napisał:

Czy była gdzieś informacja z wykazem nowych częstotliwości dla "MUX 5", bo rano okazało się, że już go u mnie nie ma a nie zauważyłem jakichś konkretnych informacji?

Wyadarzenia 24 na tę chwilę, także brak...

fmscan.org Polecam te stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dvbtowiec napisał:

@vigoo Jesteś w etapie przełączeń. Daj technikom czas na ogarnięcie wszystkiego.

Tyle to ja wiem, ale nie spodziewałem się aż takich kombinacji alpejskich.

Dziwny ten refarming.

MUX 1 zwolnił kanał 41 i przeniósł się na 37, ale ten zwolniony kanał 41 zajął już MUX 5, który wcześniej był na kanale 37.

MUX 4 musiałem przeskanować na nowo i już Wydarzenia 24 świecą.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Dobrze by było aby kanały mux4 można było odbierać przy pomocy modułu IC do telewizora. Prawie wszystkie zakodowane są teraz też w HD więc taki zestaw z pozostałymi muxami niejednemu zastąpiłby kablówkę. Moduł taki w cenie ok.10 zł miesięcznie sam bym wykupił....😉

Dokładnie tak. Tu aż się prosi o moduł . Była by to ciekawa alternatywa. Też ustawię się w kolejce : )

MUX-4 Szczecin/Kołowo włączyli ok godz 1.30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy na 25 maja na 3 etap. Ja się akurat na niego łapię.Co prawda mam też kablówkę Multimedia , ale te 30-40 programów z NTC mi starczy i we wrześniu rozwiąże z nimi umowę, zwłaszcza że w 90% oglądam tylko programy podstawowe + Netflix+Player. Nie ukrywam że po przejściu mux4 na jakość HD chętnie wykupię ten pakiet. Warunek: moduł , nie dekoder.

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...