Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

U mnie dziś szok. Wracam z pracy żeby zobaczyć ten "nowy standard w historii TV", włączam telewizor a tu brak sygnału dla MUX 2. Okolice Poznania- nadajnik Śrem. Szukam ręcznie,  na wskazanym kanale i częstotliwości sygnał 0%. Co może być przyczyną? Telewizor oczywiście z tunerem DVBT-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym się nie mówi: część telewizorów nie obsługuje 256QAM i potem przełączenie i są jaja.

Już mój znajomy dzisiaj tego doświadczył jak włączył, tylko TVP działa, skanowanie i dupa.

 

@BiL dekoder od Orange mam podłączony do LG 43LH510V, a Nytro Box był używany przez kilka miesięcy pod CRT Elemis (uległ awarii) i potem wymiana telewizora. Teraz go czasami pod grabberem używam.

 

Opticum - dobre i znane tunery produkują, jednak najlepiej wspominam tuner DVB-T Cabletech. Tunery DVB-T2 też mają, ale nie wiem czy z HEVC - nie obserwowałem ich oferty. Używam teraz od nich LNB i też działa porządnie, bo to porządny producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WinExpert napisał:

O tym się nie mówi: część telewizorów nie obsługuje 256QAM i potem przełączenie i są jaja.

Już mój znajomy dzisiaj tego doświadczył jak włączył, tylko TVP działa, skanowanie i dupa.

 

Właśnie u mnie dokładnie to samo. Zostało tylko TVP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arczi13 napisał:

Tanio wychodzi 90zl podobna w sklepie facet mi wciskał za 250zl porażka jeśli jest slaba

O ile dobrze pamiętam, mieszaksz nad morzem. Podejrzewam że AX1000 (itp.) nie przetrwa pierwszej lepszej wichury/sztormu.

Potrzebujesz lekkiej anteny o dobrych parametrach odbiorczych. Tutaj masz dobrą antenę renomowanego włoskiego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, powracam tym razem z reklamacją dotyczącą tuneru WIWA H.265. Przed refarmingiem układ kanałów idealny według LCN taki jaki powinien być. Dzisiaj odpalam, a tu nagle zamiast "Brak sygnału" na zapisanych na liście kanałów to zostało tylko MUX 3 i MUX 8. Skanuje kanały i nagle pozostałe kanały na MUX 1, 2 i 4 zapisały się losowo na pozycjach od 800 w górę. Próbowałem włączyć i wyłączyć numerację według LCN, ale nic nie pomogło. Jeszcze do wczoraj był porządek, a teraz będę musiał utworzyć własną listę ulubionych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...