Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ tutaj absolutnie nie ma to znaczenia ile osób jest w stanie to odebrać... no ale jest to niepodważalny argument bo nie da się stwierdzić ile osób z tego korzysta lub nie skorzysta..

 

To że w DVB-T2 RSO działa też nie ma znaczenia, chodzi o hipotetyczne wykluczenie osób które nie wymienią sprzętu z DVB-T na DVB-T2 a jeżeli RSO będzie tylko nadawany w DVB-T2 to tego nie odbiorą.

 

 

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie dostaje aktualizacji i do końca zostaje np. w android 5 i trzeba wymienić bo telefon sam zacznie się zacinać i niektóre programy nie będzie wspierał to samo jest z innymi urządzeniami/technologią np. z telewizją naziemną, nie będziemy stać w jednym miejscu, trzeba się rozwijać. Wróćmy do analogu i do Internetu 2g/3g jak tak chcą niektórzy. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy na nowy telewizor to niech kupi dekoder nawet z tym dofinansowaniem i ma dekoder DVB-T2/HEVC. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kukawka napisał:

Ja tam na 40 calach full HD nie widzę różnicy a porównując taką TVP kulturę na mux8 z muxeum testowym wydaje mi się że lepszy obraz jest na mux8 mniej ziarnisty

Że co??? :shock: Ja też mam 40 calowy i wierz mi - widzę różnicę. Nawet moi domownicy (technologiczni ignoranci) widzą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ciekawostka. Jestem u siostry w akademiku. Ma ona naziemną telewizję cyfrową. W poniedziałek przychodzi mężczyzna, który zmieni telewizory na te co będą odbierać standard DVB-T2. Jednakże moja siostra mieszka w Gdańsku i dodatkowo odbiera kanały niemieckie oraz... National Geographic oraz TVN24. Ktoś wie jak to jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 15:56, Michu_97 napisał:

Pytanie ciekawostka. Jestem u siostry w akademiku. Ma ona naziemną telewizję cyfrową. W poniedziałek przychodzi mężczyzna, który zmieni telewizory na te co będą odbierać standard DVB-T2. Jednakże moja siostra mieszka w Gdańsku i dodatkowo odbiera kanały niemieckie oraz... National Geographic oraz TVN24. Ktoś wie jak to jest możliwe?

Akademiki w Gdańsku mają stacje czołowe które odbierają wybrane sygnały z satelity i zamieniają je na sygnał DVB-T ( tworzony jest dodatkowy multipleks kub kilka) w standardzie takim jak TV naziemna. Jedna stacja na osiedle akademików. Sygnały z TV naziemnej są sumowane z sygnałem ze stacji czołowej i sygnał dostarczany jest do gniazdek w pokojach tak jak w antenie zbiorczej czy kablówce.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie ewentualnych przesunięć przejścia na DVB-T2 HEVC wypowiedział się Emitel

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-dvb-t2-hevc-tvp-tvn-polsat-emitel

Cytat

Za nami pierwszy etap procesu i jesteśmy przygotowani do realizacji kolejnych etapów w kwietniu, maju i czerwcu. Zmiany założeń dotyczących refarmingu, które pojawiły się tuż przed marcowym etapem nie były neutralne dla Emitela zarówno, jeżeli chodzi o sferę finansową jak i utrzymanie sprawności sieci nadawczej. Mówiąc wprost - każda zmiana zakresu prac oznacza dla nas wzrost kosztów i ryzyka techniczne, które mogą skutkować awariami i przerwami/zakłóceniami emisji programów TV - mówi wirtualnemedia_pl Andrzej Kozłowski, prezes Emitela.

 

Cytat

Kozłowski uważa, że ewentualne decyzje związane ze zmianami technicznymi powinny być konsultowane z jego firmą. - Nie wyobrażamy sobie natomiast żeby jakiekolwiek decyzje dotyczące spraw technicznych i harmonogramu przełączeń zapadały bez udziału Emitela. To Emitel odpowiada za sieć nadawczą i stabilność emisji programów TV, w tym zależności pomiędzy wszystkimi multipleksami. Bez potwierdzenia wykonalności danego scenariusza przez Emitel zmiany mogą się okazać niemożliwe do realizacji. Do rozstrzygnięcia pozostaje także kwestia dodatkowych kosztów, ponieważ wcześniej nie przewidziano takiej sytuacji - pytanie, kto miałby je pokryć? - pyta retorycznie prezes Emitela.

Czyli jeśli nadawcy prywatni argumentem z odszkodowaniami wymuszą przesunięcie terminu przejścia na HEVC, to o odszkodowania może z kolei ubiegać się Emitel, któremu takie rozwiązanie podnosi koszty.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że dla sporej grupy osób wykonanie ponownego wyszukiwania programów to naprawdę spory problem.

W normalnym świecie zrobiliby to w jeden dzień i po temacie.

 

Co do multipleksów lokalnych, to nie wiem ile % osób na nowo wyszuka programy aby te w starym systemie zapisać na listę? Może to jest nadawane dla tych 5% niedobitków?

 

W lubuskim widać, że 90% ludzi którzy chcieli nadal oglądać Polsat czy TVN już się dostosowało do nowego standardu DVB-T2 HEVC. Pozostałe 5% właśnie naprawia swoje anteny :D a dla pozostałych 5% wystarczy nadal tylko TVP 1 lub TVP Info.

Więcej na ten temat napisałem na tym forum.

 

Niech przestaną kombinować i po prostu trzymają się harmonogramu. W tym momencie już spowodowali zamęt, a bez wiadomości o wojnie na Ukrainie 2 dni bez telewizora ludzie wytrzymają, a jak mają problem to niech włączą radio. Chyba że ma być hipnoza codziennie to co innego :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciej9523 napisał:

Chyba jesteś trochę uprzedzony, bo MWE nie jest jedynym nadawcą mux lokalnego.

 

NADAWCY MULTPILKSÓW LOKALNYCH:

MWE Network

TVL

TVT

Nie chodzi o MUXy lokalne tylko o:

 

"Winnicki uważa, że można byłoby sięgnąć po przejściowe rozwiązanie. - Być może jakimś rozwiązaniem tymczasowym jest przejście MUX1 i MUX2 na DVB-T2, ale zachowanie kodeka H264? DVB-T2 zapewnia większą pojemność multipleksu, więc więcej megabitów przypadałoby na 1 slot w MUX1/2 i zapewniłoby to jeszcze lepszą jakość HD 1080i w aktualnie wykorzystywanym kodeku H264. Więcej telewizorów/dekoderów obsługuje DVB-T2, ale bez HEVC - zauważa szef MWE."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vigoo napisał:

 Więcej telewizorów/dekoderów obsługuje DVB-T2, ale bez HEVC - zauważa szef MWE."

I to na dłuższą metę mogłoby być jeszcze większym problemem.

Wiele osób doszłoby do wniosku że ma sprzęt zgodny z wymogami a przy okazji uaktywniliby się oszuści, którzy pozbywaliby się tunerów z DVB-T2 bez HEVC.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pomocy. Jestem z Wrocławia i mam taki przypadek z TV. Dzisiaj odbieram 22 kanały w TV naziemnej. Jednocześnie mam kanał "Sprawdź TV" i na tym kanale jest fonia, a nie ma wizji. Czy to znaczy, że mam zły tuner w TV? Wcześniej informowano, że Wrocław już przeszedł na nowy system kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...