Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pracujemy nad jakością transmisji na TP6 i zapewniam Cię, że nie zostawimy widzów z bitstreamem 1.7Mbps. Docelowo będzie to na pewno 2.2Mbps tak jak na poprzednim transponderze.

No panowie szalejecie, 2.2 Mbps na MPEG2 to naprawdę dużo!

 

EDIT: pozwolę sobie dodać że to była ironia, bo jeszcze jakiś pan z działu technicznego pomyśli że chwalę jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie szalejecie, 2.2 Mbps na MPEG2 to naprawdę dużo!

 

EDIT: pozwolę sobie dodać że to była ironia, bo jeszcze jakiś pan z działu technicznego pomyśli że chwalę jakość.

Tyle było na poprzednim transponderze i tyle planujemy na razie utrzymać. Jak kanał rozwinie się będziemy zwiększać pasmo. Nie od razu Kraków zbudowano kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto komplet oficjalnych danych technicznych naszego sygnału, dla tych, którzy potrzebują:

 

Satelita: Hot Bird 9

Pozycja: 13.0E

Transponder: 6

Standard: DVB-S (MPEG-2)

Modulacja: QPSK

Częstotliwość: 11.317GHz

Polaryzacja: V

FEC: 3/4

SR: 27.500 Ms/s

NID: 318

TID: 600

SID: 17627

Video PID: 1027

Audio PID: 1227

PMT: 127

PCR: 1027

aspect ratio: 4:3

audio stream: MPEG-1, layer2, stereo, 192kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Fergusona FK 6900 CR i nie znajduje mi TVR po zmianach parametrów. Podobnie miałem CSBTV tylko w odwrotnej kolejności. Na początku skanowałem HOT BIRD i nie znajdowało mi CSBTV a później zmienili parametry przeszukałem jeszcze raz i znalazłem. Teraz było tak że miałem TVR zmienili parametry skanuje HOT BIRD i nie znajduje mi TVR z nowymi parametrami.

W tunerze wybieram Hot Bird i automatycznie szuka mi programów. Nie ma w nim możliwości dodania pojedynczych programów wpisując parametry (chociaż może się mylę).

Jak znaleźć ten program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fergusona FK 6900 CR i nie znajduje mi TVR po zmianach parametrów. Podobnie miałem CSBTV tylko w odwrotnej kolejności. Na początku skanowałem HOT BIRD i nie znajdowało mi CSBTV a później zmienili parametry przeszukałem jeszcze raz i znalazłem.

Miałem taką samą sytuację z CSB TV. Szukałem ręcznie - nie znalazłem, więc stwierdziłem, że może automatycznie mi tuner wyszuka... znalazł. Z wyszukaniem TVR jak dotąd problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo jest tak:

 

11,317 GHz, pol. V:

obraz: 704x576, 1,72 Mbit/s

dźwięk: 192 kbit/s, stereo

 

11,200 GHz, pol. V:

obraz: 544x576, 2,35 Mbit/s

dźwięk: 128 kbit/s, stereo

 

Na 11,317 GHz, pol. V jest ciasno - RRsat ma więcej wolnego miejsca na 11,200 GHz, pol. V. Aczkolwiek równie dobrze mogliby przenieść kogoś innego, zyskując miejsce na 11,317 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jakość na nowym transponderze jest podobna - przy dynamicznych scenach jest pikseloza. @TVR, a nie możecie przenieść się na 12,558 V? Ten transponder ma dużo wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,558V nie należy do RRsat, to nie jest tak, że sobie po całym Hot Birdzie można mrygać ;) Zresztą na 11,200V jest obecnie jeszcze jakieś 4 Mbit/s wolne. Tylko tu nie chodzi, żeby nawalić nie wiadomo ile Mbit/s, tylko żeby uzyskać dobrą jakość przy tym co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...