Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak na nowym sofcie kanały TVN i MTVHD nadają już w dolby,umnie jeszcze nie pobrał nowego softu

 

Na nowym oprogramowaniu (2.1.3/2.1.1118) kanały TVN, TVN7 i MTV NHD nadal są tylko w PCM Stereo. Miejmy nadzieję, że to też poprawią.

 

Z tego co zauważyłem to w wersji 2.1.3/2.1.1118 zmieniono:

a) funkcja S/PDIF Audio: Dolby Digital - jeżeli tak ustawimy to użytkownicy wielokanałowych cyfrowych amplitunerów wreszcie nie mają problemu z ogromną różnicą w poziomie głośności między kanałami nadającymi w systemie Dolby Digital a kanałami nadającymi w PCM Stereo (teraz poziom głośności jest zdecydowanie wyrównany) :D

B) można już włączać w różnej kolejności dekoder i odbiornik TV nie ma to znaczenia bo teraz za każdym razem jest sygnał na złączu HDMI :D

c) w menu i nie tylko zwiększono w końcu rozmiar czcionki tak, że można normalnie teraz czytać :D

d) w menu głównym dodano podmenu Wiadomości (CP pewnie będzie przesyłał różne informacje)

e) w trybie czuwania wyświatlacz świeci zdecydowanie ciemniej.

 

Ciekaw jestem czy dekoder będzie się jeszcze zawieszał podczas uruchamiania. Na oprogramowaniu 1.0.4B/1.2.0813 w ciągu tylko 1 tygodnia użytkowania dekoder zawiesił mi się 3 razy (czerwona dioda błyskała i inforamcja init na wyświetlaczu). Zobaczymy jak to będzie na nowym oprogramowaniu, nalbliższy tydzień pokaże...

 

Jeśli ktoś jeszcze coś ciekawego zauważy w nowym sofcie to niech da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem nowy soft, ale dopiero gdy dekoder dostał ustawienia fabryczne. Ogólnie jest o wiele lepiej. Lecz nadal są niedociągnięcia. EPG mało czytelne - zbyt mała czcionka, brak możliwości przesuwania kanałów na listach ulubionych, port usb nadal nie aktywny, nieaktywne ikonki na wyświetlaczu, miniaturowe ikonki funkcyjne w menu u dołu ekranu. Ogólnie nowy soft trochę usprawnił ten dekoder, ale jeszcze do doskonałości daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawa jest taka - po raz drugi w czasie 2 tygodni wykrzaczyła mi się lista ulubionych kanałów. Nie kasują się tylko jakoś mieszają w sposób losowy. Czy to normalne dla tego [beep]owatego dekodera? Już szlag mnie trafia z układaniem programów w niepolsatowskim szyku.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawiania fabryczne i wtedy możesz aktualizować niestety listy ulubionych stracisz, jeśli aktualizacja nie wgra się po tym zabiegu ewentualnie dekoder odmówi posłuszeństwa dekoder pod pachę i do APS-u po wymianę. No i niestety przy wymianie dekodera stracisz to co aktualnie masz nagrane na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u Was też to występuje, ale zauważyłem, iż po wprowadzeniu nowego softu, mój Sagemcom zaczął się co jakiś czas restartować, np. przy przełączaniu kanałów. Przy poprzednim sofcie nic takiego u mnie nie występowało. Plusem nowego softu na pewno jest też to, że po prześciu w tryb stand by dysk chodzi o wiele ciszej niż poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy masz Sagema??

 

Ze dwa i pół tygodnia będzie...I w tym czasie już dwa fakapy listy ulubionych :evil:

 

Jeszcze jedno - ktoś pisał że mu nie chce pobrać nowego softu - u mnie zadziałało odpięcie zasilania i odłączenie anteny na ok minutę i po ponownym podłączeniu spytał się czy pobrać nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem inną rzecz a mianowicie bo wgraniu tej aktualizacji nawet bez ustawień fabrycznych rozwaliło mi listy ulubionych. Dodatkowo oprogramowanie to zlikwidowało możliwość podmiany kanałów w ulubionych teraz po podmianie kanałów a jego miejsce wchodzi następny w kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie to w ogóle sortowanie kanałów w tym dekoderze jest o chu.. potłuc - choć w dzisiejszych standardach to trzeba się cieszyć że jest (IMO patologią jest narzucanie przez operatorów kolejności kanałów).

 

To o czym mówisz - czyli dodawanie kolejnego kanału chronologicznie no i raz ustawiona lista jest trudna do edycji - nie ma przenoszenia kanałów... Wcześniej miałem Echostara DVR-747 no i tam to śmigało o wieeeele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Mam najnowszą wersję softu - a nadal przynajmniej raz dziennie w dziwny sposób przestawia mi listę ulubionych - czy macie może podobnie?

2. W głębokim standby wyświetla mi liczbę godzin od włączenia dekodera do prądu a nie prawidłową godzinę (muszę włączyć dekoder dokładnie o północy żebym miał prawidłowy czas) - czy jest na to jakaś medtoda aby to ustawić?

3. Mam ustawione nagrywanie na jeden serial na wszystkie dni robocze - i czasami mi nagrywa a czasami nie. Nie mogę znaleźć żadnej reguły - nie wiem czy ma to związek z tą godziną o której pisałem w pkcie 2, czy może jak program nie jest wyświetlany z EPG to go nie nagrywa - czy zetknął się ktoś z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam problem z pobraniem nowego softu. Nie moge odebrać żadnego kanału na przemian mam wiadomości BRAK SYGNAŁU lub karta nieaktywna. Po wybraniu opcji akualizacja oprogramownai nie dzieje się nic. Dodam, że jestem w Anglii i dopiero dziś podłączyłem dekoder. Sygnał aktywacji został wysłany kilka razy i nic. Jakieś porady??? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pobraniu nowego softu mam duży problem! Lista ulubionych kanałów przestawia się po wyłączeniu dekodera,mało tego za każdym razem kanały są na innych pozycjach! Jestem załamany, bo nie wyobrażam sobie oglądania CP z ich "pseudo" listy. Może ktoś wie co się dzieje? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja też myślałem że po pobraniu nowego softu dekoder pracuje ciszej , ale w moim przypadku jest tak że nie włącza się wiatraczek i przez to jest ciszej . Czy ktoś też tak ma ? , łatwo to sprawdzic , wystarczy spojżec z prawej strony dekodera czy kręci sie wiatrak , lub w menu na temperature dysku która u mnie wynosi 47 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Sprawdzałem u siebie czy w ogóle się włączy i podgrzałem go suszarką do ponad 55 stopni przy 50 stopniach wiatraczek się włącza a gdy temperatura spadnie do 40 wyłącza. Wiatraczek kręci się po wyłączeniu dekodera pilotem ale przestaje gdy przełączymy dekoder w tryb uśpienia. Jak się nie myle na starym sofcie wiatraczek chodził non stop po wyłączeniu dekodera pilotem tak więc teraz przynajmniej jest ciszej i oszczędniej.

Jeszcze jedno pytanie. Czy jak podłączyliście go przez hdmi to automatycznie przełącza wam się tv na wyjście gdzie jest on podłączony czy musicie ręcznie pilotem. Jak go podłącze przez euro scart to wskakuje sam a przez hdmi niestety nie. Rodzice mają echostara podpiętego pod tv sharp i jest ok tak samo dziadek hd5000 pod tv samsung, a u mnie sagem pod panasonica i nie działa. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...