Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew wszystkim co chcą ugrać lepszą ofertę, ja chcę ją rzeczywiście zerwać. Głównie przez dekoder, to jest OGROMNY minus i myślę, że tracą przez to niejednego klienta.

Wezmę teraz n z własnym dekoderem, i bardzo prawdopodobne, że po tych 3 miesiącach znów do cyferki (bądź już nc+) wrócę :) mając własny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja teraz dodam oliwy do ognia i przytoczę zapis mojego aneksu promocyjnego na mocy którego nabyłem konsolę PS3 za 1 zł

artykuł 5. Postanowienia końcowe

1. W przypadku rozwiązania umowy o abonament z winy abonenta przed upływem okresu minimalnego, abonent ktory przy jej zawarciu, w ramach akcji promocyjnej otrzymał rabat zapłaci Operatorowi CYFRY+ karę umowną w wyskokości 299 zł

2. W przypadku rozwiązania umowy o abonament z winy abonenta przed upływem okresu minimalnego, Abonent który przy jej zawarciu, w ramach akcji promocyjnej zakupił Konsolę za 1 zł, zapłaci operatorowi CYFRY+, w terminie 7 dni od daty doręczenia Abonentowi wezwania do zapłaty, karę umowną w wysokości:

a) 867 zł - w przypadku, gdy rozwiązanie Umowy o abonament nastąpiło w trakcie pierwszych 13 miesięcy okresu minimalnego,

B) 408 zł - w przypadku, gdy rozwiązanie umowy o abonament nastąpiło w trakcie 14-26 miesiąca okresu minimalnego

3. Abonent nie będzie miał obowiązku zapłaty kar umownych, jeśli wypowie Umowę zgodnie z art. 4 paragraf 1 ust. 5, art. 7 paragraf 1, art. 8 paragraf 1 lub art. 15 paragraf 8 Regulaminu Umowy o Abonament

 

a teraz przytoczę słynną treść art. 7 paragraf 1 regulaminu umowy o abonament

 

Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w cenniku. Wyżej wymienione zmiany - wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą operatora CYFRY+, uznawane są za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu

-uprawnia abonenta do rozwiązania umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 paragraf 8 Regulaminu

 

a teraz treść art. 15 paragraf 8 regulaminu umowy o abonament

 

zmiany regulaminu, umowy oraz cennika będą dostarczane Abonentowi na piśmie z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie. Zmiany regulaminu, umowy lub cennika wydane w czasie trwania umowy będą wiązały Abonenta, jeśli ich treść zostanie mu doręczona, a abonent nie wypowie umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia Abonentowi. W wypadku wypowiedzenia umowy w powyższym trybie umowa ulega rozwiązaniu z ostatnim dniem obowiązywania regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami.

Niezależnie od doręczenia regulaminu abonentowi, regulamin oraz wszystkie zmiany do regulaminu dostępne będą w siedzibie operatora CYFRY+, u Autoryzowanych Dystrybutorów oraz na stronie internetowej CYFRY+

 

w takim razie wynika jednoznacznie że można wypowiedzieć umowę bez ponoszenia kary umownej za zakup konsoli PS3. Cyfra + złamała zapis art. 15 paragraf 8 nie powiadamiając nas o tym że nastąpi zmiana zawartości programowej poszczególnych pakietów. To oznacza że nie otrzymaliśmy nowych regulaminów wraz aktualnym cennikiem i zmianami (mam tu na myśli kanały CBS). Co Wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie umowa kończy mi się w marcu 2013.Chciałbym wysłać wypowiedzenie z powodu zmiany programowej (tak jak kolega ze str 19).Tylko mam pytanie czy jak wyślę te wypowiedzenie a cyfra się nie zgodzi to moja umowa będzie trwać nadal normalnie trwać do końca czy cyfra naliczy jakieś kary za zerwanie umowy ?.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wypowiedzenie przyjęte - koniec umowy lub renegocjacja warunków.

Wypowiedzenie nieprzyjęte - umowa trwa nadal.

Nie ma mowy o żadnej karze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie przyjęte - koniec umowy lub renegocjacja warunków.

Wypowiedzenie nieprzyjęte - umowa trwa nadal.

Nie ma mowy o żadnej karze.

 

Po za tym nie ma w Cyfrze kar. Chciałem rok temu zerwać z cyfrą umowę bez powodu powiedzieli że nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to operator zrywa z Tobą umowę z Twojej winy, a nie Ty z nim. I właśnie wtedy płacisz karę umowną, a dzieje się to bodajże po dwóch lub trzech niezapłaconych rachunkach z Twojej strony. Cyfra+ dolicza wtedy tą zaległość do kary, którą Cię obciąża i zrywa umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś chciałem wypowiedzieć umowę z naliczeniem tej kary, wysłałem pismo i dostałem odpowiedź że kary na razie nie naliczają, żebym przestał płacić abonament i za 2-3 msc rozwiążą umowę a ta "kara" będzie tak naprawdę należnym abonamentem. A po tygodniu zmienili regulamin :D i nie zapłaciłem nic :D.

 

Też wysyłam wypowiedzenie, konsultant cyfry przygrał ze mną przy przedłużaniu ostatniej umowy, warunki były inne, później nagle się odmieniły więc skrupułów nie mam, Zresztą sam sugerował żeby szukać możliwości wypowiedzenia to umowy to będę miał rabat na całą umowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...