Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na n nie będzie, bo po co? - wszyscy mają dekodery HD

CP mówił, że trawają rozmowy - może nie 6.11 ale pewnie dołączy, bo procent abonentów z odbiornikami HD jest niski

Cyfra - jeśli dołączy to HD i SD bo oni nie bawią się z abonentami w kotka i myszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz przeglądałem ramówkę na jutro i zauważyłem, że Simpsonowie będą emitowani dopiero od 6 serii. Wie ktoś dlaczego? Myślałem, że wszystkie seriale będę od początku...

A poza tym, wiecie czy tylko na Simpsonach będą napisy czy i na innych serialach (szczególnie mi chodzi o Family Guy i Prison Break).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co będą emitować Simpsonów od 1. serii, skoro byli już w C+? Poza tym nie po to chyba tworzyli FOX HD :P

Family Guy będzie szedł z napisami z oryginalną ścieżką audio, co do Prison Break ciężko powiedzieć. Ale znając realia TV - będzie lektor. I znając życie - będzie to Stanisław Olejniczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię, filmy animowane będą z napisami :wink: A tak poza tym, to nie każdy lubi napisy. W Polsce jest to najmniej popularna forma tłumaczenia. Chcesz poczytać, to weź sobie książkę lub gazetę.

A jak mają napisy być popularną formą w Polsce, skoro od zawsze telewizja karmi nas lektorami.

Dla mnie napisy są najlepszą opcją oglądania filmów czy seriali.

 

Jakość rzeczywiście nienajlepsza, a wręcz kiepska. Trzeba założyć, że to jeszcze testy i do 20-tej jakość poprawią.

Tak dla zobrazowania.

A czego oczekujesz od kreskówki, której odcinki emitowane na razie przez naszego FOXa nie były kręcone w HD?

Chyba że na innych zwiastunach jakość jest tak samo kiepska.

 

Po transponderze Polsatu cudów się nie spodziewam, ale pewnie gdy ruszy o 20:00 regularna emisja to jakość będzie lepsza (przynajmniej taka jak na HBO HD lub FOXlife HD). No a przynajmniej od 21:00 bo wtedy poleci już serial nakręcony w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Family Guy i Simpsonowie będą nadawani w 4:3 rozciągniętym do 16:9 - panscan, tak to się bodajże nazywa. Czasem to przeszkadza, bo nie widzimy części obrazu, ale jakość i tak jest w miarę w porządku. Seriale, które lecą w prawdziwym HD, wyglądają o niebo lepiej, ale i tak słabo :/ Miejmy nadzieję, że poprawią, ale znając polskie realia.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie napisy są najlepszą opcją oglądania filmów czy seriali.

W przypadku napisów to bardziej oglądasz napisy niż film czy serial. Zwłaszcza jeśli nie znasz danego języka.

 

A czego oczekujesz od kreskówki, której odcinki emitowane na razie przez naszego FOXa nie były kręcone w HD?

Chyba że na innych zwiastunach jakość jest tak samo kiepska.

Zwiastuny seriali też kiepsko wyglądają, ale zdecydowanie gorzej wypadają kreskówki. Według moich pomiarów bitrate waha się gdzieś od 3 do 4 Mb/s, więc jak na kanał HD to niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku napisów to bardziej oglądasz napisy niż film czy serial. Zwłaszcza jeśli nie znasz danego języka.

Wręcz przeciwnie. Sam już zauważyłem ze więcej zapamiętuję z filmu, który oglądam z napisami niż z filmu, który oglądam z lektorem. Po prostu oglądając z napisami, bardziej skupiam się na samym filmie czy serialu.

 

Zwiastuny seriali też kiepsko wyglądają, ale zdecydowanie gorzej wypadają kreskówki. Według moich pomiarów bitrate waha się gdzieś od 3 do 4 Mb/s, więc jak na kanał HD to niewiele.

Na kreskówkach nie spodziewaj się cudów. Te odcinki, które teraz będą emitowane były robione jeszcze w SD (chyba nawet 4:3). Dzisiaj dopiero o 21:00 będzie start serialu nakręconego w HD i pewnie dopiero wtedy zobaczymy jak to wygląda.

 

Chociaż z tego co widziałem to zwiastuny Life on Mars czy Defying Gravity wyglądały nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbing powinien być na polskiej ścieżce, plus dodatkowo audio oryginalne i opcjonalnie napisy w DVB. A tak będą truć hardsubami i lektorem... no ale na niskich wymaganiach polaków bardzo łatwo zaoszczędzić...

Zostanę przy oglądaniu Family Guya na rosyjskim 2x2, co prawda tam jest z wielolektorem (a szkoda, że nie z pełnym dubbingiem), ale ogląda się o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wolałbym by Simpsonowie i family guy były emitowane z dubbingiem. Napisy powinny być opcją dodatkową a nie główną bo jednak u nas lektor to nadal podstawowa forma tłumaczenia i większość ludzi nadal jest do niej przyzwyczajona. Dla mnie wygodniej ogląda się filmy z lektorem. No i również bym chciał by Simpsonowie byli emitowani od początku a nie 6 sezonu.

 

A co do jakości to poczekajmy do wieczora ale nawet na tych zrailerach seriali w HD jak Defying Gravity jet gorsza niż np. fox life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do jakości to poczekajmy do wieczora ale nawet na tych zrailerach seriali w HD jak Defying Gravity jet gorsza niż np. fox life

Z tego co zauważyłem to większość zwiastunów leci w SD. Widocznie tak mają tylko przygotowane te zwiastuny. Poczekajmy do 21:00 i zobaczymy jak będzie wyglądał pierwszy odcinek Life on Mars.

 

W polsce rządzi lektor

Zależy dla kogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...