Skocz do zawartości

MUX 2 (komercyjne)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W województwach Zachodniopomorskim , Lubuskim , część Dolnośląskiego , Pomorskiego i krańce południowej polski w tych rejonach bezwzględnie wyłączą nadajniki analogowe w 2011 r i dlatego przynajmniej 5-10 nadajników II multipleksu powinny być uruchomione do 30.11.2010 r. :smile:

Jeśli emitel będzie miał wolną rękę co do terminu uruchamiania nadajników w pierwszym etapie np. między 30.11.2010 a 31.03.2011 r to będzie mógł wykazać się a wtedy obywatele kupią telewizory z tunerem MPEG 4 .

Dodam jeszcze że przed świętami Bożego Narodzenia najwięcej kupuje się Telewizorów i inny sprzęt elektroniczny a wystarczy że od listopada będą puszczać informację o starcie NTC na dolnym pasku co godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja Wam powiem tak: moim zdaniem daty etapów (mowa o tych z 19 września) nie należy rozumieć jako moment włączenia Mux-ów, tylko moment rozpoczęcia danego etapu (czyli faktyczne uruchamianie przykładowo nadajników z pierwszego etapu już z Muxem 2 z zawartością docelową nie miałoby nastąpić koniecznie 30 września, tylko do 31.12, zanim rozpocznie się etap II) Dlaczego tak uważam?

 

1) Polsat, TV4 ani TV Puls nie mają jeszcze gotowych zapowiadanych kanałów dodatkowych, o ile Polsat może coś przykombinować dając w zastępstwo jakikolwiek inny ze swoich kanałów, to reszta nie zaszaleje, bo nie ma z czym ;)

2) TP EmiTel nie potwierdza startu, a przecież musiałoby to ruszyć już w przyszłym tygodniu z docelowymi mocami, w 9 dni nie liczę na cud ;)

3) nierozwiązana sytuacja z TVP Info/TVP Lublin z SLR Kazimierz Dolny/Góry I (nie wiem na ile duży może to być problem, opisy w dokumentach UKE z uwagi na brak danych o mocy i zasięgu wymagałyby z mojej strony szerszej analizy, a nie mam czasu :P )

 

W każdym razie samą listę z uwagi na źródło uważam za wysoce wiarygodną - byleby nie nastawiać się na start dokładnie w wyliczonych datach, tylko raczej stosować zasadę ramy czasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem tak: moim zdaniem daty etapów (mowa o tych z 19 września) nie należy rozumieć jako moment włączenia Mux-ów, tylko moment rozpoczęcia danego etapu (czyli faktyczne uruchamianie przykładowo nadajników z pierwszego etapu już z Muxem 2 z zawartością docelową nie miałoby nastąpić koniecznie 30 września, tylko do 31.12, zanim rozpocznie się etap II) Dlaczego tak uważam?

 

1) Polsat, TV4 ani TV Puls nie mają jeszcze gotowych zapowiadanych kanałów dodatkowych, o ile Polsat może coś przykombinować dając w zastępstwo jakikolwiek inny ze swoich kanałów, to reszta nie zaszaleje, bo nie ma z czym ;)

2) TP EmiTel nie potwierdza startu, a przecież musiałoby to ruszyć już w przyszłym tygodniu z docelowymi mocami, w 9 dni nie liczę na cud ;)

3) nierozwiązana sytuacja z TVP Info/TVP Lublin z SLR Kazimierz Dolny/Góry I (nie wiem na ile duży może to być problem, opisy w dokumentach UKE z uwagi na brak danych o mocy i zasięgu wymagałyby z mojej strony szerszej analizy, a nie mam czasu :P )

 

W każdym razie samą listę z uwagi na źródło uważam za wysoce wiarygodną - byleby nie nastawiać się na start dokładnie w wyliczonych datach, tylko raczej stosować zasadę ramy czasowej.

Odpowiadając na pana post pragnę zaznaczyć że :

1.Zawsze można wystartować z mniejszą ilością kanałów a te od TV4 i TV Puls można dołączyć później

2. Znając Emitel to potwierdzenie przyjdzie szybko - już użytkownicy ich forum o to zadbają

3. Zawsze mogą dać kogoś z listy rezerwowej czyli na przykład z 3 etapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suromarek - jeśli nadawcy znowu coś namieszają, to się zmienić może, ale źródło tego wykazu jest na tyle wiarygodne, że wierzę, że zostanie to utrzymane, przy czym mając na uwadze to co napisałem w swoim poprzednim poście w tym temacie - daty mają moim zdaniem bardziej charakter ram czasowych

 

@Poland - no niby można, ale jakoś tak dużo tych przeciwności się zbiera, a znając dotychczasowy marazm w temacie DVB-T po prostu trudno mi uwierzyć, że nagle z dnia na dzień zacznie się coś dziać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita - myślę, że te daty nie mają większego znaczenia. To są tylko ramy czasowe do których powinny zostac uruchomione nadajniki DVB-T. Nie bez powodu INFO-TV-FM zainstalowało baterię anten telewizyjnych na swoim maszcie w Ostrołęce.

 

więcej tutaj: http://forum.radiopolska.pl/index.php?showtopic=17090

a tak wygląda maszt bez tych anten: http://www.radiopolska.info/galeria/ind ... awy_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Polsat, TV4 ani TV Puls nie mają jeszcze gotowych zapowiadanych kanałów dodatkowych, o ile Polsat może coś przykombinować dając w zastępstwo jakikolwiek inny ze swoich kanałów, to reszta nie zaszaleje, bo nie ma z czym ;)
1.Zawsze można wystartować z mniejszą ilością kanałów a te od TV4 i TV Puls można dołączyć później

Sam Pan Dariusz Dąbski (prezes i właściciel Pulsu) przyznał, że nie ma sensu uruchamiać drugiego kanału dopóki emisja DVB-T nie będzie miała przyzwoitego zasięgu, oraz nie nastąpi odpowiednie nasycenie odbiornikami DVB-T wśród widzów.

I wcale się nie dziwię takiemu stanowisku. Nikt nie będzie wykładał milionów na emisję tylko po to aby go mogło oglądać 100 osób w Warszawie. Osobiście nie spodziewałbym się startu nowych kanałów (Puls2, TV6, Polsat coś tam) wcześniej jak w połowie przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dało by się sprawdzić ilość sprzedanych telewizorów od polowy 2009 roku to można było by mieć nie tylko dane sondażowe a faktyczne liczby .

Prawie wszystkie telewizory od 2009 r. produkowane są z tunerem MPEG4 czyli ok. 20 – 30 % obywateli posiada taki telewizor . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

KRRiT przyznała dzisiaj koncesje nadawcom na nadawanie dodatkowego kanału. Telewizja TVN w drugim multipleksie umieści swój satelitarny kanał TVN7, telewizja Polsat swój nowy, właśnie tworzony kanał Polsat Sport News. TV Puls stworzy uniwersalny kanał dla młodszej widowni Puls 2, a TV4 młodzieżową stację TV6. Na razie brak konkretnych dat.

 

media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
"Witam,

 

tak jak już wcześniej kilkukrotnie Pana informowałam, cały czas nie

mamy podstawy prawnej do uruchomienia programu TVN7.

 

Koncesja nie została jeszcze przyznana. Została podjęta jedynie

uchwała o przyznaniu koncesji.

Projekt koncesji musi zostać zatwierdzony przez UKE. Rozpoczniemy

nadawanie w DVB-T programu TVN7 w tym samym dniu, w którym dostaniemy

koncesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moja kablówka nadaję w DVB-T (kodowanie, bez dodatkowej opłaty) - Jest więcej kanałów niż miały być w DVB-T ; jest POLSAT 2 o którym można zapomnieć w DVB-T, Polsat Sport, Eska TV, TV 4, TV Puls i TVN 7 również... Ja już nie czekam, na to bo to jest bez sensowne czekanie, strata czasu... Tą antenę se podłączyłem do komputera, i tyle. I mam analogowo: TVN, Polsat, TVP1, TVP2, TVP INFO, TV4/ Odra.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...