Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego błąd?

Wydaje mi się, że oni już to sobie dobrze przekalkulowali i wyszło im, że lepszy interes zrobią, gdy będą wciskać nowym użytkownikom tunery.

Dla mnie główną wadą tej oferty jest to, że nie można sobie programów nagrywać. Z mojego punktu widzenia ten fakt, całkowicie dyskwalifikuje tą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym błędem jest dla mnie brak kanałów bez doładowania. O ile TVP 1, TVP 2 i TVN jest w DVB-T to TVN 7 i religii.tv już tam nie ma. Poza tym nie rozumiem obecności TVN w SD jeśli jest dostępny TVN w HD, który jest tym samym. Sztuczne powiększenie oferty. Jeśli udostępnialiby nawet z parowanymi modułami TVP 1, TVP 2, TVN (HD), TVN 7 i religia.tv byłbym ich klientem a tak na mnie niech nie liczą. Pozostaję przy dotychczasowej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-z tego co wyczytałem ze strony n-ków tuner ma mieć tylko astra 19,2 i hot-birda 13 czyli nie ma innego wyjścia jak przełącznik lub monoblok

2- fakt że nie można oglądać nagranego materiału na kompie z tego tunera ale czy tak będzie samo jak wprowadzą moduł CI+ będzie można wtedy na swoim nagrywać i odtwarzać na kompie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wyczytałeś, ten tuner ma firmowo programowane HB (port A) i Astra (port B) Jak wprowadzą moduł CI to będzie można nagrywać tak jak ma to teraz miejsce w przypadku modułów CAM w Polsacie, czy nawet tunerach Opticum do TnK SD, tam jest możliwość wyboru czy ma być zgrywany sygnał kodowany czy niekodowany ten tuner TnK HD takiego wyboru miec nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Mr. Orbita się nie myli (a ja mu wierzę :D ), to moduły "CI+", jeśli chodzi o podstawową funkcję, tzn. dekodowanie są kompatybilne ze "zwykłym" "CI", czyli na logikę jeśli będzie zestaw moduł "sparowany" z kartą to z nagrywaniem na własnym tunerze "HD" ""PVR" nie powinno być problemu (przy okazji domyśliłem się na czym będzie polegać to zabezpieczenie nagrań na "firmowym" odbiorniku - po prostu sygnał zostanie nagrany, jako zakodowany w "Conax", a że karta z uprawnieniami będzie z nim "parowana", to wszystko jest jasne :D )...

 

Ja już napisałem wczoraj i dziś swoje argumenty w sprawie wprowadzenia modułów i jakiejś opcji "upgrade`u" z "TNK SD" na "TNK HD" na tym forum gdzie się wypowiada Pan Berezowski (swoją drogą może tu też jest, tylko pod "przykryciem" :D??? - w razie czego pozdrawiam Pana :D! ) i mam nadzieję, że jakoś się do tego ustosunkuje, albo chociaż zanotuje i poważnie przemyśli (w swoim interesie, bo "TNK HD" zyska więcej klientów, a na stronie głównej "Satkuriera" widziałem wiadomość, że "Nka" jeszcze rok musi chyba czekać na rentowność :D ... ) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie: Na jakiej zasadzie będą polegały doładowania oferty w formie SMS ?

 

01 # Wysyłam SMS o treści DOMOWY HD i co dalej:

 

a) w efekcie oglądam pakiet domowy HD przez 31 dni z konta jednorazowo pobiera mi 20 zł ?

B) w efekcie pobiera mi automatycznie co miesiąc 20 zł z mojego numeru. Tak długo aż będę miał środki na koncie ? *

 

02 # Wysyłam SMS o treści PREMIUM HD (koszt 40 zł ) i co dalej:

 

a) w efekcie oglądam pakiet premium HD przez 31 dni z konta jednorazowo pobiera mi 40 zł ?

B) w efekcie pobiera mi automatycznie co miesiąc 40 zł z mojego numeru. Tak długo aż będę miał środki na koncie ? *

 

* co wtedy gdy środków na koncie brak ?

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Wytłumaczcie mi to bo nie znalazłem info na stronie Telewizjanakarte.pl i nie rozumiem o co biega. :roll:

 

 

"Uwaga – usługa aktywacji karty HD przez SMS zostanie uruchomiona 21.05 i będzie dotyczyć jedynie oferty HD".

 

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piterp wyłącz tryb GG, na razie nawet nie ma modułu, jak będzie to będzie można też nagrywać w uczciwym formacie, nagrywanie w szyforwanym TS polega na tym że sygnał nie jest dekodowany w trakcie nagrywania czyli z satelity zgrywa się wszystko jak leci, tylko technicznie rzecz ujmując tak nagrany strumień można odtworzyć mając dowolną kartę więc prawdopodobne że będzie to jakiś specjalny format plików (coś jak ALiDVR) który zaszyfruje plik z numerem dekodera tak że oglądniemy tylko na tym dekoderze na którym zostało nagrane

 

Fishburger, to samo co w TnK nie masz NA KONCIE TNK pieniędzy nie oglądasz, wpłacasz normalnie z banku a SMSem zmieniasz tylko usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie jedna wielka lipa.

 

Wolałbym płacić z góry za dany miesiąc.

 

1. Mam 50 zł na karcie.

2. Wysyłam SMS pobiera mi 40 zł za oba pakiety. Na koncie zostaje 10 zł.

3. Dostaje potwierdzenie o doładowaniu pakietów.

4. Czekam chwilę mając włączony kanał z oferty. Następuje odkodowanie.

5. Oglądam wybraną ofertę przez 31 dni. Po czym ponownie są zakodowane.

6. Długość terminu oglądania danego lub danych pakietów mogę sprawdzić np w internecie.

7. Chcę oglądać znowu ? Ponownie ślę SMS za 20 lub 40 zł. Zależnie na jaki pakiet się decyduje.

 

 

Bez wychodzenia w domu i automatycznego pobierania z góry!

A chodzenie do banku przyprawia mnie o białą gorączkę.

 

W ten sposób samemu decyduje czy chce i kiedy chce oglądać dany pakiet.

Poza tym łatwiej jest kupić doładowanie na telefon komórkowy i doładować

sobie wybrany pakiet drogą SMS niż dostać się do bankowego okienka.

 

Nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie i nerwach. Takiego SMS mogę

wysyłać nie ruszając się z pod ciepłej domowej kołdry w sypialni.

 

 

Szkoda, że ktoś nie pomyślał o takim właśnie wygodnym rozwiązaniu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fishburger

Tylko niewielka część z pobranych środków za sms premium trafia do usługodawcy (chyba 1/4), resztę pobierają operatorzy komórkowi, dlatego nie jest to opłacalne. Ale sam model uruchamiania pakietów jest całkiem dobry, tylko trzeba będzie pamiętać o wysyłaniu smsa co 31 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość wzbudza emocje: kupujemy, kupujemy...

ale zwrócę uwagę na kilka aspektów (podchody wobec klienta, które nie wróżą nic dobrego)

- zwykłe TnK po ostatnich zmianach przestaje być interesujące (poważne przeważenie ceny nad ofertą, atrakcyjna pozostaje jedynie dla długodystansowców , ale pewnie i tu będzie "śruba")

- Tnk HD razi nierównowagą traktowania klienta (za 20 dychy zwykły SD dostaje dużo mniej niż HD-owiec). Trochę to mi wygląda na wabia.

- parowanie to nic innego jak przywiązywanie klienta do platformy (mam wiele doświadczeń, że ludzie psioczą i dalej płacą CP bo mają już ich dekoder na własność i to powstrzymuje ich przed zmianą),

- i jeszcze merytoryczna zawartość pakietu HD. Na dziś jest tam oglądania na miesiąc. A 40 zł (lub z niewielką dopłatą daje spore możliwości gdzie indziej).

- podniecanie się DVBT na odbiorniku jest na wyrost bo prawie każdy tv hd ma już właściwy tuner MPEG4 bez łaski.

Na razie postoję, choć pomysł mógł być interesujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś konsultant z aspiracjami na prezesa, bzdury mówił. Rozważa się wypuszczenie modułów cam, to tylko bełkot marketingowy by zachęcić do oferty.

Ze względu na ochronę praw autorskich mało prawdopodobne aby TVN pozwoliło na nie szyfrowany zapis pozycji hd.

Odbiornik z oferty TNK HD będzie formatował dysk na usb i szyfrował nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion rzucenie hasła rozważa się wypuszczenie modułów sprawi że ludzie będa czekać na moduły a nie kupować dekodery, gdyby wyskoczył z hasłem że nie będzie na razie modułów a potem nagle wypuścili to byłby mocniejszy atak marketingowy i na pewno wielu by klnęło i płaciło :)

 

Dekoder jest super dla osób które mają TV bez DVB-T. ITI dobrze to wykombinowali! Niektórzy mają LCD bez MPEG4 i tak będa musieli kupić dekoder a tu niespodzianka dekoder TNK sat+naziemny i jeszcze nagrywa audycje na pędraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super oferta. Godna polecenia. Kupuję kartę i oglądam co chce i kiedy chce. I tyle kanałów HD !!!

 

hehe Kolega bardzo pro-n. A to jedyna platforma której nie mam bo dla mnie to najslabsza oferta. kolega zapomniał dodać że dla niego ta n jest najlepsza bo dla mnie nie. I w moim imieniu prosze sie nie wypowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szlak jasny trafia jak w polskich platformach czytam, że dostaje kanały FTA bez opłat - porąbało ich do końca? Kupuje tuner na własność przykładowo właśnie TNK HD i łaske mi robią, że dadzą mi kanały FTA bez opłat oraz dvb-t - tu gdzie mieszkam dopiero będzie w 2013r dvb-t pozatym posiadam TV SOny Bravia EX500 z dvb-t (mpeg-4). Napiszcie to ślepemu i choremu właścicielowi N[beep]... Do tego posiadam swój tuner HD! Jeszcze mam płacić 19.90 za nie kodowany kanał ESKA.TV? Bandyctwo w biały dzień!

Pan właściciel chadza do kiosku ruchu? Jak tak to może widziała kiedyś karte sim sparowaną z telefonem?

 

Kupiłbym to TNK HD jak do zestawu Tuner+karta tnk hd za 398zł dokładali urządzenie żebym mógł postawić koło tych moich pudeł żeby rozdzielić sygnał z sat na dwa tunery bo nie mam zamiaru wachlować kablami pomiędzy dwoma tunerami, a tym bardziej ciągnąć kolejny kabel :angry:

 

BOJKOT TNK HD!!!! NIE KUPOWAĆ TEGO BADZIEWIA!!! NIECH PREZESI TVP Z ITI WYMIENIAJĄ SIĘ ICH SUPER KANAŁAMI ZAKODOWANYMI W NDS (ASTRA 19.2e) I CONAX CAS 7!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Super oferta. Godna polecenia. Kupuję kartę i oglądam co chce i kiedy chce. I tyle kanałów HD !!!

 

Ja tu nie widzę jak to niektórzy piszą, żeby bambolo82 wypowiadał się za kogokolwiek jak tylko za siebie. Wyraził swoją opinię krótko i wyraźnie.

 

Największym błędem jest dla mnie brak kanałów bez doładowania. O ile TVP 1, TVP 2 i TVN jest w DVB-T to TVN 7 i religii.tv już tam nie ma. Poza tym nie rozumiem obecności TVN w SD jeśli jest dostępny TVN w HD, który jest tym samym. Sztuczne powiększenie oferty. Jeśli udostępnialiby nawet z parowanymi modułami TVP 1, TVP 2, TVN (HD), TVN 7 i religia.tv byłbym ich klientem a tak na mnie niech nie liczą. Pozostaję przy dotychczasowej ofercie.

 

A niby jaki to błąd. Oferty TNK SD i TNK HD są kierowane do zupełnie innego odbiorcy. TNK SD - oferta bezpłatna lub kilka programów od 10 zł, TNK HD - pakiet mniejszy za 19,90 zł lub rozszerzony za 39,80. Jeśli chcesz korzystać z kanałów bez doładowania to po prostu kupujesz TNK SD i tyle. Nikt tej oferty nie likwiduje a trwać będzie jeszcze co najmniej 6 lat!.

 

Obecność TVN SD nie jest też niczym dziwnym ponieważ na pewno znajdą się użytkownicy, którzy skorzystają tylko z oferty za 19,90 (z różnych przyczyn, np. brak TV HD). Oferta ta jest bowiem celowo rozszerzona o kilka programów całkiem ciekawych a mianowicie: DISNEY XD, Da Vinci Learning, AXN, Wojna i Pokój, Euro Sport i w sumie ESKA TV - czy to mało za kolejną dychę? Może nie wiele ale w dalszym ciągu całkiem ciekawa oferta zamyka się w niezłych pieniądzach bo za 19,90 mamy pakiet w którym w zasadzie nic nie brakuje - porównajcie co ma konkurencja.

 

Mnie szlak jasny trafia jak w polskich platformach czytam, że dostaje kanały FTA bez opłat - porąbało ich do końca? Kupuje tuner na własność przykładowo właśnie TNK HD i łaske mi robią, że dadzą mi kanały FTA bez opłat oraz dvb-t - tu gdzie mieszkam dopiero będzie w 2013r dvb-t pozatym posiadam TV SOny Bravia EX500 z dvb-t (mpeg-4). Napiszcie to ślepemu i choremu właścicielowi N[beep]... Do tego posiadam swój tuner HD! Jeszcze mam płacić 19.90 za nie kodowany kanał ESKA.TV? Bandyctwo w biały dzień!

 

BOJKOT TNK HD!!!! NIE KUPOWAĆ TEGO BADZIEWIA!!! NIECH PREZESI TVP Z ITI WYMIENIAJĄ SIĘ ICH SUPER KANAŁAMI ZAKODOWANYMI W NDS (ASTRA 19.2e) I CONAX CAS 7!!!

 

Do kogo ten płacz?? Informacja, że po zakupie dekodera dostajesz FTA bez opłat może nie super ale wg. mnie całkiem normalna. Po pierwsze jak nie kupisz dekodera to nie masz tych kanałów w ogóle a po drugie zobacz co robią np. kablówki tam płacisz nawet za to co możesz mieć za darmo drogą naziemną.

 

Następną sprawą jest ubliżanie niektórym słowami cyt.: "Napiszcie to ślepemu i choremu właścicielowi N[beep]..." - chcesz to sam mu coś napisz zwracając się oczywiście do niego takimi słowami jak tu a nie wyręczaj się innymi. Jeżeli twierdzisz, że to jest bandyctwo jak piszesz to po prostu tego nie kupuj i tyle. Nikt Cię nie zmusza do zakupu.

 

...i nie nawołuj do bojkotu ani nie wymuszaj od ludzi co mają robić. Każdy ma głowę na karku i sam zadecyduje czy chce coś kupić czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam inaczej,a mianowicie czy kupując jakiś produkt mamy prawo do praw autorskich,to tyczy się filmów na dvd czy programów tv również,bo jeśli tak to kupując Awatara na dvd mam prawo miec kopię tego filmu na kompie w formacie divix lub nawet dvd i nic mi nie zrobią w końcu orginał ma prawo w jakiś sposób ulec uszkodzeniu tak że już nie będę mógł go używac mimo tego że będę chciał(chyba nie myślicie że kupię wtedy drugą płytę),to samo tyczy się audycji tv mam prawo nagrac ją na nośniku jakim chcę,może to byc dysk kompa czy płyta dvd,byle miec to do użytku własnego,w koncu płacę abo za to i mam prawa do tych audycji(PRZYNAJMNIEJ TAKI JEST MÓJ TOK MYŚLENIA),druga sprawa,mydelniczka będzie okrojona do początku września,więc nie będziemy mieli możliwości skanu satelit i ułożenia sobie list,również nagrywanie do tego czasu nie będzie nam działac,moje pytanie czy po tym czasie będę mógł do woli edytowac kanały i je ustawiac jak chce,czy to znowu będzie nie możliwe i czy jeśli będę chciał nagrac jakiś film z ZDF HD to czy ten program również będzie zakodowany przed skopiowaniem na inny dysk mimo że ITI nie ma praw do tego rodzaju audycji,ktoś może powie"O co ci chodzi przecież będziesz miał to na tym swoim dysku i to będziesz mógł obejrzec kiedy chcesz",może i tak ale co wtedy gdy ten szczyt techniki z jakiś względów mi padnie a serwis stwierdzi że uszkodzenie które zaistniało to moja wina i mi tego nie zrobią za free,miałem taki przypadek z optricumem p10 podczas wgrywania listy z pena umarł,został wysłany do serwisu,te asy tam stwierdzili że była w nim jakaś ingerencja i że gwarancja tego nie obejmuje,a lista była orginalna którą wcześniej zgrałem na pena.Moim zdaniem jest dużo pytań jeszcze,a najważniejsze to takie czy mamy jakieś prawa do audycji czy mamy prawo je tylko oglądac i liczyc że kiedyś ją nam się uda nagrac w jakiś inny sposób.Pozdrawiam i proszę się wypowiadac na ten temat co w ogóle o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wspomniał tutaj o filmie, który chciałby sobie nagrać... ale przecież film można sobie kupić, prawda?

Zaś ja chciałbym sobie nagrać i mieć w HD zwykłe wystąpienia prezenterów TVN, bo tego nigdzie sobie nie kupię...

Może tego TVN nie chcę udostępnić i tak chroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marys26 racja z tym awatarem.

Na wyspach a dokładniej w Walii można kupić awatara za 12 funtów i dostajesz w 3 wersjach(3 płyty): bluray,dvd i "cyfrowej".

Nie muszę dodawać, że tam nie płaci się za podstawowe kanały w wersji HD poza obowiązkowym abonamentem i nikt jakoś tam nie potrzebuje kupować platform cyfrowych skoro tyle kanałów ma w dvb-t czy chociażby z satelity po jednorazowym zakupieniu dekodera z cała paczką bbc + inne.

Dlatego płacenie za podstawowe programy typu tvn, tvp1,tvp2,tvp info czy polsat, również w wersjach HD to paranoja. Z drugiej strony ludziom wmawia się, że HD to luksus :-).

Ja wychodzę z założenia, że nie zapłace miesięcznie wiecej jak 10-20 zł za telewizję bo to DLA MNIE śmieszne. Jest innych wiele opłat typu prąd, gaz, telefon, ew czynsz i nie widzę powodu żebym tu dorzucał jeszcze 50-70 zł/mc za jakąś platformę.

TNK SD mam opłaconą na 2 lata i styknie (10zł/mc). Jeśli zrobią dodatkowy pakiet z discoverami sd za max 15 zł to zapłacę ale nic więcej.

Aha i po co ta cała dyskusja o dvb-t skoro dvb-t oficjalnie jeszce nie ma poza testowym nadawaniem.

Odbieram Polsat naziemnie i styka. No chyba,że ktoś nie ma możliwości.

Ktoś pisał jeszcze wcześniej o eska tv, eurosport czy mtv, ludzie te programy są fta na Astrze lub HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...