Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanko... Rzecz może nie do końca legalna, ale cóż zrobić. U siebie w nowym mieszkaniu nie mam możliwości założenia anteny sat (okna tylko zachód). Czy mogę sobie zatem zrobić multiroom przez Internet z mieszkania rodziców? Dla mod: ja bym płacił i ja bym oglądał :) Chodzi mi tylko o to, czy jest to w ogóle możliwe do zrealizowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej. Mam pytanko... Rzecz może nie do końca legalna, ale cóż zrobić. U siebie w nowym mieszkaniu nie mam możliwości założenia anteny sat (okna tylko zachód). Czy mogę sobie zatem zrobić multiroom przez Internet z mieszkania rodziców? Dla mod: ja bym płacił i ja bym oglądał :) Chodzi mi tylko o to, czy jest to w ogóle możliwe do zrealizowania?

tak ale jak to możliwe (co trzeba podłączyć) i czy trzeba płacić 20 zł za multiroom

 

aha i jeszcze jedno pytanie : jeżeli w jednym pokoju mam inną fazę a w drugim inną to nie mogę mieć normalnego (legalnego) multiroomu ?

 

mam pytanie dotyczące konfiguracji

 

nie chce dokupywać konwertera quad

czy mogę turbo podłączyć do jednej satelity a białego do drugiej ?

badź turbo jednym wejściem do jednej a drugim do drugiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Aktualnie mam Cyfrę+ ale myślałem nad zmianą na N z Pakietem Świat HD + Multiroom = 79zł Umowa na 27 mies promocja dla abonentów innych platform

 

Koszt na początek 199 Turbo + aktywacja multiroomu 100 = 299zł

 

Tylko że w Cyfrze+ Multiroom jest taki jaki jest czyli dwie osobne anteny i dekodery a w N musi być pod jedną antenę wszystko co mi nie pasuje za bardzo bo bym musiał cudować w domu czy to jest konieczne czy jest jakiś inny sposób z multiroom coś w stylu Cyfry+ i jej multiroomu tylko że na usługach n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest to możliwe.

 

A robił to już ktoś? Nie chciałbym wydać kasy na coś co nie będzie działać...

 

Jest to jak najbardziej możliwe ale niestety taka zabawa potrzebuje dość sporego pasma i tutaj żadna DSL-ka czy inne podobne łącza nie wyrobią.

Potrzebne tutaj łącza symetryczne lub asymetryczne ale z bardzo dużym UP.

 

tak więc dla normalnego Kowalskiego nie jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie przenoszę się do N i dostałem ulotkę z dwiema opcjami multiroomu – Premium i Standard. Jak rozumiem to nowość? W Premium jest dostęp przy dwóch dekoderach do nagranych programów i VOD a w standard VOD tylko na tym głównym ale można podłączyć do 5 dodatkowych. Z różnic w podłączeniach jeden opiera się o dwa sygnały antenowe do głównego dekodera a przy drugim trzeba poprowadzić między nimi kable antenowe, zastanawiam się co wziąć, przyzwyczaiłem się do korzystania z dekodera z dyskiem w jednym pokoju a drugim nie w UPC, chociaż fajnie by było się nie ograniczać tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz więcej niż dwa dekodery w domu to możesz wziąć Premium i mieć dostęp do dysku na obydwóch, podłączyć kable antenowe tylko do jednego dekodera( aczkolwiek lepiej mieć 2 kable do Turbo i jedne do białego) i to za cenę 20 zł/m-c. Jeśli nie chcesz korzystania z dysku na drugim dekoderze albo chcesz mieć ich więcej, to bierz Standard. Wtedy każdy z dekoderów musi mieć osobny kabel antenowy.

 

Pamiętaj, że dekodery muszą być połączone kablami LAN. Jeśli dwa to zapewne mogą być bezpośrednio lub poprzez router/switch. Jeśli więcej to tylko opcja z routerem albo switchem. Jeśli nie masz możliwości położenia kabla, może być przez Wi-Fi(ale tylko jeśli jest antena każdym z dekoderów) lub prze PLC. Ale sprawy bezprzewodowe są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie przenoszę się do N i dostałem ulotkę z dwiema opcjami multiroomu – Premium i Standard. Jak rozumiem to nowość? W Premium jest dostęp przy dwóch dekoderach do nagranych programów i VOD a w standard VOD tylko na tym głównym ale można podłączyć do 5 dodatkowych. Z różnic w podłączeniach jeden opiera się o dwa sygnały antenowe do głównego dekodera a przy drugim trzeba poprowadzić między nimi kable antenowe, zastanawiam się co wziąć, przyzwyczaiłem się do korzystania z dekodera z dyskiem w jednym pokoju a drugim nie w UPC, chociaż fajnie by było się nie ograniczać tak.

Zastanów się liczba dekoderów w opcji standard wynosi teraz tylko 3 :wink:

landing-bottomVisual-2-more.png?20111114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad przejściem do n-ki i mam kilka pytań odnośnie multiroomu. Interesuje mnie oferta Standard HD. I teraz, czy będzie to działać w takiej konfiguracji: konwerter twin, 1 kabel antenowy podłączony do Turbodekodera, drugi do białego HD, oba dekodery połączone ze sobą bezpośrednio kablem sieciowym. Chodzi mi o ofertę Standard HD bo chcę aby tylko z poziomu turbodekodera zajmować się nagraniami itd, 1 kabel byłby do niego podłączony bo miałbym teraz problem z kuciem ściany (jakieś kombinowanie z rozgałęźnikami, przelotkami chyba nie ma tu sensu), zdaję sobie sprawe, że będzie to wykluczać jednoczesne oglądanie i nagrywanie kanałów o różnej polaryzacji ale to nie problem. Na tą chwilę interesuje mnie tylko czy będzie to działać tak podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...