Skocz do zawartości

Przesiadka z Cyfry+ na n


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam z kolei odczucia gorszej jakości kanałów zarówno HD jak i SD co wcześniej opisywałem. Mam jeszcze PVRa Pace 250GB i od tygodnie nBoxa podłączone do Bravii W4000. Jednak nie żałuję przesiadki, bo tak jak kolega wyżej wspomniał funkcjonalność nBoxa miażdży PVRa podobnie zresztą jak większa ilość kanałów filmowych w porównywalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam uczucie lepszej jakości, ale to chyba moje uczucie tylko, nie ma co liczyc na jakies cudowne polepszenia bo ja kiepskiego jakości kanału zaden dekoder nie zrobi nagle obraz rodem z DVD. Sa to niemal nie zauważalne różnice, dlatego jednemu wydaje się że lepiej jest w C+ a innemu w N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością obrazu HD i SD na dedykowanych odbiornikach? Zapewne macie jeszcze w pamięci obraz z Cyfry, czy po zmianie platformy odczuliście subiektywnie poprawę czy pogorszenie?

I na jakim dekoderze odbieraliście Cyfrę?

 

Sprawdziłem na przykładzie Eurosportu HD skoki narciarskie bo miałem przez jakis tydzien rownoczesnie Cyfre i nsport i w obu jakos była identyczna i przy okazji powiem ze nie najlepsza, wiec to chyba wina przekazu z zewnątrz. Napewno ESPN America mimo ze nie w HD przyjemnie sie ogląda, reszta raczej podobnie jak na Cyfrze. Boomerang ze starymy kreskowkami i inne bajkowe programy niezła jakos, jedny mankament to fatalna jakosc Sport Klubu, ale ja juz sie przyzwyczajam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przejrzałem ten test i jest w nim trochę błędów! Do słuchania nRadia nie jest potrzebne połączenie z netem, lecz tylko jednorazowe podłączenie nBox'a do netu celem ściągnięcia listy! Gdyby testerzy czytali trochę te forum, to nie pisaliby bzdur. Poza tym - test nie obejmuje współpracy CP z C+ w zakresie emisji kanałów CP w C+... Trudno uznać go za w pełni miarodajny...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Sprawa która mnie dręczy była wielokrotnie poruszana ale nie w przypadku osoby która jeszcze Nki nie posiada czyli odbiór przez satelite. Posiadam Cyfre+ i zamierzam równiez skorzystać z oferty N. Posiadam antene 80, konwerten twin Inverto i wszystko ślicznie pieknie czy burza czy śnieżyca z jakością na kanałach SD i HD nie ma problemu. Dekodery Cyfry: Pace 500gb pokazuje zielony 4.5, a sagem siła i jakość 100% ale wiadomo ze dokładnie w procentach jakości nie podadzą, wg informacji które posiadam podczas ustawiania anteny na bardziej fachowym sprzęcie jakość wynosiła w granicach 55%. Pytanie takie jak będzie z odbiorem kanałów w N moge się spodziewać problemów? jeżeli tak to gdy zamawiam przez telefon usługe istnieje możliwośc bezproblemowego zwrotu i rezygnacji do 10dni od podpisania umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na dobrze ustawionej antenie 80 cm n-ka powinna działać bez większych problemów. Z tego co wiem to przy zamówieniu przez Internet ma się prawo do rezygnacji w ciągu 10 dni bez podawania powodu, nie wiem czy tak samo sprawa wygląda przy zamówieniu telefonicznym, wydaje mi się, że chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja myśle o przesiadce do n i mam pytania:

1. czy n będzie działało z tą większą anteną i konwenterem CYFRY+

2. Czy ceny promocyjne które są podawane w promocjach n od pierwszego kwietnia jeszcze się podniosą, czy już mają wliczone podwyżkę

3. Czy przejście do n jest opłacalne (chodzi mi o ofertę programową , wiem że dekodery są lepsze w n)

4. Kiedy do n zostana (PRAWDOPODOBNIE) włączone nowe kanały jakie?

5 Będzie polsat w n?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 TAK, nie będzie problemów

2 Jeszcze nie sa znane nowe promocje od kwietnia więc czy ceny pozostaną to nie wiadomo

3 Jasne ze opłacalne, jeżeli ci tylko oferta odpowiada, bo chyba jestes wiadomo jakie kanały masz w N a jakie w C+, tak aby w przyszłości nie było postów typu N to dno bo tam nic nie ma do oglądania.

4 W tym roku beda nowe programy zarówno HD jak i SD

6 Polsat juz jest w N, wystarczy dokupić odbiornik DVBT pod USB i byc w zasiegu cyfrowej TV naziemnej. Przez satelite nie/ma Polsatu w N i nie wiadomo czy będzie, czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla wszystkich zamierzających wejść w tv n. Posiadam zarówno C+ jak i n. Chcę tylko poinformować, że antenę mam ustawioną wg tunerów Cyfry+ (Philips, Strong) na wartościach sygnał: 88% i jakość: 96% oczywiście wszystko z cyfry chodzi bez zastrzeżeń a kanały z n bywa, że się zacinają i z tego samego konwertera (dual) jest sygnał 73% i jakość 50%. Kanały nadawane w tv n muszą mieć małą moc, ponieważ gdy Cyfra weszła w nadawanie kanałów z transponderów n (np. CINEMAX HD) również u mnie obraz zatrzymuje się niekiedy. Dzwoniłem do Centrum Obsługi Klienta i otrzymałem odpowiedź, że najprawdopodobniej mam niewłaściwie ustawioną antenę i poradzili mi wezwanie autoryzowanego montera - oczywiście odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...