Skocz do zawartości

Przesiadka z Cyfry+ na n


Rekomendowane odpowiedzi

PS

Za recordera w 'n' nie płacę dzierżawy, w 'cyfrze+' za pace pvr kazali mi płacić 20zł na miesiąc :shock: . A to pomijając już walory techniczne tunerów jest istotna różnica. A nie każdy chce mieć swój tuner, ja wolę korzystać przez czas trwania umowy z czegos darmowego co daje Operator i liczę na udane modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Pace jak i nbox spełniają potrzeby 90% klientów platform. Co do sposobu obsługi to ten dziwny sposób C+ wciska już klientom od 12 lat. Widocznie im to nie przeszkadza. N-ka postawiła na intuicyjność i wyszło im to doskonale (chociaż w turbo zniknęły opisy kolorowych klawiszy z ekranu - działają oczywiście dalej, ale pospolity klient zanim o tym się dowie to będzie korzystał z menu dostępnego pod klaiwszem OK). Inną sprawą jest to, że wszystko jest kwestią oprogramowania stosowanego w tunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-ka ma tylko dobry sprzęt choć Cyfra ją dogania

 

Niestety nie dogania. Zarowno nrecorder jak i Turbo to mega nowowczesne dekodery w porowaniu z Philipsem PVR czy Pace PVR. Niesety cyfra ma slaby sprzet.

 

To ja poproszę o 3-4 konkretne argumenty dlaczego Turbo jest tak mega nowoczesny w porównaniu z PACE 500 GB. Moim skromnym zdaniem są to dekodery bardzo zbliżonej klasy

 

Prosze bardzo:

 

- brak mozliwosci nagrywania przez internet

- nieenergomiczny pilot

- brak mozliwosci zaprogramowania 2 programow, ktore sa nadawane jeden po drugim

- nbox wlacza sie 3 sek, Philips PVR ok 30 sek i dluzej

- beznadziejna nawigacja po EPG, tu akurat wina cyfry

- awaryjnosc, wymienialem juz 2 razy podczas gdy z nboxem nie mialem nigdy problemow technicznych

- wywolam tym burze, ale co mi tam ;), kanaly HD na nboxie na moim telewizorze LED sa lepszej jakosci niz kanaly HD Phila

- brak mozliwosc stworzenia wlasnej listy programow

- brak lacza component

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ antoslaw

 

Prosze bardzo:

 

- brak mozliwosci nagrywania przez internet

 

Zgoda tyle, z tym, że dla mnie jest to bajer. Swoją drogą ciekawa byłaby ankieta wśród użytkowników nrecordera, ilu z nich choć raz skorzystało z tej opcji

 

- nieenergomiczny pilot

 

Kwestia gustu i przyzwyczajenia

 

- brak mozliwosci zaprogramowania 2 programow, ktore sa nadawane jeden po drugim

 

Sprawdziłem przed chwilą - na PACE 500 GB działa bez problemu

 

- nbox wlacza sie 3 sek, Philips PVR ok 30 sek i dluzej

 

Porównujmy jabłka z jabłkami - czyli dekodery z wbudowanym dyskiem. Potwierdzam, że Pace niestety też uruchamia się 30-40 s. Z drugiej strony nie wierzę, że turbo recorderowi zajmuje to 3 s.?

 

- beznadziejna nawigacja po EPG, tu akurat wina cyfry

 

plus dla N za lepsze EPG

 

- awaryjnosc, wymienialem juz 2 razy podczas gdy z nboxem nie mialem nigdy problemow technicznych

 

Mam Pace 500 GB od kilku miesięcy. W tym czasie 1 (słownie jeden) zwis - poza tym żadnych problemów. Może jestem szczęściarzem bo słyszałem na forum cyfry kilka głosów osób którym się ten dekoder wieszał. Z drugiej strony po przeczytaniu użytkowników turbo to nie jest to także sprzęt bez wad

 

- wywolam tym burze, ale co mi tam ;), kanaly HD na nboxie na moim telewizorze LED sa lepszej jakosci niz kanaly HD Phila

 

U siebie nie zauważyłem różnic - ale może to być kwestia "lubienia się" dekodera z danym modelem telewizora, ustawień sprzętowych itd

 

- brak mozliwosc stworzenia wlasnej listy programow

 

Można stworzyć listę ulubionych. Swoją drogą na dekoderach "en-ki" lista kanałów nie jest ustawiona na sztywno?

 

- brak lacza component

 

jest za to (w PACE 500 gb) wbudowany tuner DVB T,

 

 

Decyzję, który dekoder jest lepszy zostawiam każdemu do samodzielnej decyzji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten sprzęt jest tak słaby jak w Cyfrze+ to i najlepszej oferty programowej odechciewa się oglądać. To znaczy gdy można oglądać, bo przeze mnie posiadany PhilipsPVR z pięć czy sześć razy był wymieniany. W przerwach pomiędzy wymianami, resetami, telefonami na ifolinię i podróżami do dystrybutorów odechciewało mi się to dziadostwo włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ antoslaw

 

Prosze bardzo:

 

- brak mozliwosci nagrywania przez internet

 

Zgoda tyle, z tym, że dla mnie jest to bajer. Swoją drogą ciekawa byłaby ankieta wśród użytkowników nrecordera, ilu z nich choć raz skorzystało z tej opcji

 

Ja korzystam czesto, zwlaszcza w pracy.

 

- nieenergomiczny pilot

 

Kwestia gustu i przyzwyczajenia

 

Przykro mi, wszyscy domownicy wola pilot nki :lol2:

 

- brak mozliwosci zaprogramowania 2 programow, ktore sa nadawane jeden po drugim

 

Sprawdziłem przed chwilą - na PACE 500 GB działa bez problemu

 

W Philipsie PVR jest to niemozliwe...

 

- nbox wlacza sie 3 sek, Philips PVR ok 30 sek i dluzej

 

Porównujmy jabłka z jabłkami - czyli dekodery z wbudowanym dyskiem. Potwierdzam, że Pace niestety też uruchamia się 30-40 s. Z drugiej strony nie wierzę, że turbo recorderowi zajmuje to 3 s.?

 

Ale ja porownuje nbox recordera do Phila PVR, oba maja wbudowane dyski! Mozesz wierzyc lub nie, ale nrecorder uruchamia sie doslownie TRZY sekundy.

 

- wywolam tym burze, ale co mi tam ;), kanaly HD na nboxie na moim telewizorze LED sa lepszej jakosci niz kanaly HD Phila

 

U siebie nie zauważyłem różnic - ale może to być kwestia "lubienia się" dekodera z danym modelem telewizora, ustawień sprzętowych itd

 

W domu mam dwa telewizory, na obu TV kanaly HD maja lepszy obraz na nbox recorderze.

 

- brak mozliwosc stworzenia wlasnej listy programow

 

Można stworzyć listę ulubionych. Swoją drogą na dekoderach "en-ki" lista kanałów nie jest ustawiona na sztywno?

 

Jest ustawiona domyslnie, ale mozna stworzyc swoja, takiej funki Phil nie posiada.

 

- brak lacza component

 

jest za to (w PACE 500 gb) wbudowany tuner DVB T.

 

No przepraszam, ale mowie o zlaczu component! N recorder ma jeszcze pare innych praktycznych funkcji, ktorych nie znajdziemy w rekorderze cyfry.

 

 

 

Decyzję, który dekoder jest lepszy zostawiam każdemu do samodzielnej decyzji :D

 

Wybieranie platformy jest indywidualna decyzja ;). Mimo, iz nka ma lepszy sprzet, wole jednak cyfre, bo ma najlepsza oferte kanalow dokumentalnych. Sportu nie ogladam, a film jest na podobnym poziomie w obu platformach, z jedna uwaga, ze VOD nki jest lepszy.

 

Dodam jeszcze, ze juz 3 krotnie dzwonilem na infolinie cyfry, bo uprawnienia VOD nie sciagaly sie prawidlowo, w nce nigdy nie doswiadczylem podobnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 s. uruchamiania nboxa ze standby czy też po włączeniu do prądu? Bo po włączeniu do prądu to ze 2 min. się uruchamia.

Co do awaryjności to i nboxy padają, albo zaraz po dostarczeniu klientowi nie działają - taka sama chińszczyzna, gdzie najdroższym elementem jest dysk, a reszta z 10 $ kosztuje.

Co do nagrywania przez Internet to przez 1,5 roku korzystałem z tego z 10 razy - najczęściej będąc gdzieś tam u kogoś z komórki programowałem nagrania no bo kto idąc zażywać % ze sobą nosi nr umów, albo laptoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenta Cyfry+ nigdy nie przekonacie do n-boxa, tradycyjnie każdy chwali to co ma, chodziarz sam wie że to szajs. Ja też tak myślałem, miałem Cyfrę+ 10 lat i postanowiłem teraz spróbować n-kę. Przesiadka z philipsa hd na n-box (biały) to jakbym zmienił malucha na merca (nie wspominając o recorderze). I nikt mi tu nie powie, że można porównywać te dwa odbiorniki, bo to jest całkiem inna klasa, tak jak w samochodach i trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do początkowych pytan

 

po pierwsze kwestia HD - mając duży tv nie ma się duzej ochoty oglądać filmow innych niż HD, człowiek strasznie szybko się przyzwyczaja do tego co lepsze

 

1. Kanały filmowe. Na Cyfrze mamy C+ i C+ Film, a do tego Ale kino! Przez 9 m-cy miałem pakiet HBO, MGM i Wojny i Pokój? Jaki jest poziom VOD?

 

Ad 1: na N-Film lecą raczej filmy amerykańskie, europejskie też się zdarzają, ale sporadycznie, biblioteka filmow jest na razie jeszcze niezbyt duża, ale rośnie. naprawdę miło było obejrzeć przygody Indiany Johnsa [3 cz] i Jamsa Bonda [najnowsze 2 cz]

Wojna i pokoj - bardzo specyfinczny i niedoceniony kanał - mi przypadly do gustu filmy SF

TVP HD - tak, tak, puszczają tam całkiem ciekawe filmy - np ostatnio Gwiezdne Wojny 1-3 w bardzo przyzwoitym HD, poza tym ostatnio "kolejność uczuć" czy 'Plac Zbawiciela" - ambitne dramaty

Cinemax HD - ma bogatą bibliotekę, wcześniej bez HD nie byłem w stanie go oglądać, w HD prezentuje się bardzo dobrze, duży wybór filmów, na pewno mniej powtórek niż w nFilm

 

moja rada: jeśli jesteś oszczędny to przygotuj się na to, żeby co miesiąc włączyć sobie inny pakiet filmowy: np raz nFilm a raz Cinemax, w ten sposób dzieki powtorkom możesz zobaczć wszystko za mniejszą cenę

 

VOD - ostatnio nie ma tam wcale filmow HD tylko SD, dlatego można to traktować jak wypożyczalnię płyt DVD, cena obecnie wynosi 8 zł za film, ja tam wolę raczej poczekać rok i zobaczyć je w kanale filmowym.

 

 

 

2. Sport.

ja lubię kolarstwo a tego mam dużo na Eurosporcie a olimpiadę [Małysz itp] oglądałem w TVP HD

wg mnie OK, na wiecej nie mam czasu

F1 oglądam z RTL lub z anteny dachowej , ale cenię sobie również treningi [tego nie ma na polsacie, a jest na astrze FTA]

 

3. Bajki.

moje dzieci jeszcze są troche za małe na bajki dlatego nie znam tej oferty jeszcze zbyt dokładnie, ale wydaje mi sie ze oferta jest dobra w n i to pod kątem każdego wieku. od baby tv [od ok 1,5 roku] po davinici learning - kojarzy mi się trochę z dawną sondą. ostatnio wyłączono jetix play i przypuszczam zę zostanie zastapiony innym kanałem o podobnym profilu prawdopodobnie coś z Disneya

 

4. czego mi brakuje:

mojej żonie brakowało seriali z Polsatu: hotel 52 i Kiepskich, ale ogląda je w kompie na ipla

 

5. uwazam ze dekoder z mozliwoscia nagrywania to cudowny wynalazek. zrozumialem to dopiero po urodzeniu sie dzieci - ciagle jest przy nich cos do zrobienia i nie mozna zaplanowac sobie 2-3 h siedzenia w spokoju. wiec nagrywam to co chce zobaczyc, lub przypuszczam ze moze byc ciekawe, potem ogldam w miare mozliwosci, a jesli okaze sie ze film jest nudny, to po 20 min ogladania go kasuje i ogldam inny z nagranych.

 

6. kanały HD z astry [ok 5-6] zdarzają sie bardzo ciekawe programy, szczegolnie jesli zna sie troche jezyk niemiecki, na turodekoderze nie ma żadnego problemu z zacinaniem, bo dekodery z seri CLRA maja wystarczajaco wydajny procesor, wczesniejsze modele nie wyrabialy i stad byly problemy z zacinaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877

 

Zaraz, zaraz - gdzie ja napisałem, że nbox to szmelc? Powiem więcej- mogę się nawet zgodzić, że w tej chwili nrekorder jest bardziej dopracowany niż PACE 500GB (nie mam doświadczeń z Philipsem 250). Nie zgadzam się jednak, że różnica jest ogromna (szczegóły w moim poście wyżej).

A jeśli już jesteśmy przy analogiach samochodowych to Pace do dla mnie odpowiednik Fiata, nbox coś między Oplem i VW, a mercedesy to np Topfield. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenta Cyfry+ nigdy nie przekonacie do n-boxa, tradycyjnie każdy chwali to co ma, chodziarz sam wie że to szajs...

Pewnie, że nie, bo dla abonenta Cyfry liczy się przede wszystkim oferta programowa, a nie kolorowe menu i trójwymiarowa grafika w dekoderze :P

Możliwości dekodera, to ostatnia rzecz na jaką zwraca uwagę 90% klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenta Cyfry+ nigdy nie przekonacie do n-boxa, tradycyjnie każdy chwali to co ma, chodziarz sam wie że to szajs...

Pewnie, że nie, bo dla abonenta Cyfry liczy się przede wszystkim oferta programowa, a nie kolorowe menu i trójwymiarowa grafika w dekoderze :P

Możliwości dekodera, to ostatnia rzecz na jaką zwraca uwagę 90% klientów.

 

No i chyba tym się różnią abonenci Cyfry+ od N-ki, nie pozwolimy sobie wcisnąć byle jakiego sprzętu i jeszcze za niego płacić 15zł czy 20zł miesięcznie.

Co do oferty programowej hmmm...wskaż mi istotne różnice (oprócz programów Canal+ które mogę dokupić sobie do N-ki jako osobny multipakiet).

Porównanie programów Cyfry+ oraz N

 

Pakiet prestiżowy HD+ z opcjami dodatkowymi jak w moim wykazie = 119,90zł + 29zł Relaxxx + czynsz najmu dekodera 20zł

Pakiet full z opcjami dodatkowymi jak w moim wykazie + VOD = 99zł + 25zł pakiet NOC opłata jednorazowa za turbo 49zł

 

Ja nie zamierzam nikogo przekonywać ani z nikim się kłócić co jest lepsze, sam sobie policz, ja po prostu robiłem takie rozważanie jak podejmowałem decyzję o przejsciu z Cyfry+ na N-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenta Cyfry+ nigdy nie przekonacie do n-boxa, tradycyjnie każdy chwali to co ma, chodziarz sam wie że to szajs...

Pewnie, że nie, bo dla abonenta Cyfry liczy się przede wszystkim oferta programowa, a nie kolorowe menu i trójwymiarowa grafika w dekoderze :P

 

I dlatego płacicie po 20zł za użytkowanie tego szrotu.

Tak, wiem - macie różne promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz n iezaleznie od tego jak wspaniałe dekodery ma n- moja decyzja jest taka. CP + C+ mi wystarcza. Może znalazłbym jeden dwa kanały na n-ce które chciałbym obejrzec czasem ale dla nich nie warto trzymac n-dekodera.

Może gdyby n -miała moduł - wtedy moze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wlasnie nie rozumiem tej filozofi lepszego kontetu w cyfrze, napewno nie w segmencie dla ogolu(ponizej i rownemu komfortowego). Jestem po propozycji na przedluzenie umowy i powiem tak, niech spadaj, komfort+ z 5xhd za 49,99 i TO oferta dla stalego klienta. Ewentualnie na polowe umowy za 8zl/m dorzuca jeszcze 2-3hd do pelnego hd mixa, a potem przez 9 miesiecy pelna stawka 24zl za 8xhd. Ludzie, ide z ulicy do n-ki i za 54zeta dostaje 13hd i oferta reszty kanalow przynajmniej pod katem tego co ogladam nie gorsza niz w cyfrze. Jakos "ale kino" czy "halmarku" niespecjalnie bedzie mi brakowac, a to chyba najznaczniejsze roznice. Reszta to jakas cienizna w stylu "kuchnia.pl" czy "domo". Osobiscie obecnie daleko mi do twierdzenia ze oferta cyfry to jakas supremacja, dla mnie to porazka zeby za takie minimum kanalow hd krzyczec 24zl/miesiac. Zlodziejstwo. Jak czytam o tych lepszych kanalch w cyfrze to ogarnia mnie rozbawienie, moze dla klientow korzystajacych z prestizowego czy cos jest jakas roznica ale nie dla przecietnego uzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze Planete no i Canal Plus co jest "języczkiem u wagi". W moim przypadku bardziej zwracam uwage na to "coś" niż na cenę. Osobiscie jestem z przedłużenia promocji grudniowej na 13 miesiecy a N-ka mnie jakos nie kręci. Potrafię to docenić że że N ma lepszy dekoder (prawdopodobnie choc tez zdania są podzielone). W moim przypadku gdzie lubie oglądać sport i dokument - n-ka nie daje mi duzo mozliwosci (sport) natomiast kanały dokumentalne NGC Wild, Animal Planet HD, Discovery Showcase mam tez w CP I C+ razem z szerokimi prawami sportowymi obu platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planete sie zgodze, tez zalicza sie do warttych uwagi, ale canal plus to pakiet dodatkowy praktycnznie podwajajacy cene abonamentu jesli nie trafi sie w jakas promocje, nawet wowczas nie jest to tanie. Raczej ogol korzystajacy z najnizszych pakietow nie "jedzie na nim", wiec to zaden jezyczek u wagi :P Poza tym ramowka C+ nie jest warta tej kasy, ale to oczywiscie subiektywne odczucie. Jesli mowa o filmach jakos zawsze znajduje cos do obejrzenia na tych standardowych kanalach, i wole tu miec szerokie spektrum szczegolnie w hd pod katem publicystyki niz rzekomo dwa kanaly na krzyz o "rewlecyjnej ramowce" na ktorej po prawdzie jak mialem okazje pokorzystac w promocji i tak nic ciekawego nie widzialem :P Wiec podwojnie nie uwazam tego za jakis plus ze mozna miec za solidna doplata pakiet c+.

 

Czlowiek z ulicy c+ bedzie mial z powitalnym(co jest totalna bieda) za 40zl i to ma byc jezyczek u wagi, nie lapie tego.. Nawet ja przy przedluzeniu gdzie moglbym wziac podstawowy z c+ za 30 nie uwazam tego za jakas rewelacje przy tej biedzie z hd. Te kanaly i w tak wiekszosci nie sa Hd, ale jak ich juz jest z 13 to od biedy mozna liczyc na jakas namiastke telwizji wysokiej jakosci. Co innego smieszna kontro-oferta cyfry z 5xhd gdzie jak ktos nie lubi sportu i muzki to zostaje mu ng i animal i na tym jechac, bida. Na dodatek czlowiek z ulicy swierzo bioracy umowe, nawet za to musi slono doplaci, bo to przy przedluzeniu umowy mozna od biedy wytargowac. W n-ce jest juz tvp i tvn Hd wiec zawsze mozna liczyc na jakas publicystke czy film ktora czasem jest HD a w cyfrze, nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...