Skocz do zawartości

Przesiadka z Cyfry+ na n


Rekomendowane odpowiedzi

Niby tak, ale ja już 2x korzystałem z opcji kurierskiej. Nic nie zyskałem, ale jak wyżej napisałem często są promocje, gdzie przy dostawie kurierskiej dają dodatkowe miesiące opcji dodatkowych, tuner DVB-T czy pilota dla dzieci.

A no i zapomniałem o bardzo istotnej sprawie - biorąc nkę via telefon/internet umowa która przeszła na czas nieokreślony może zostać wypowiedziana w miesiąc, a nie trzy jak przy umowie zawartej w APS (z czego już kiedyś skorzystałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

brałem za pomocą kuriera tylko z tego względu że prawdopodobnie tylko zgłaszając przez internet dało się wziąć udział w promocji dla klientów mbanku.

 

Generalnie minęło już 28 godzin aktywacji brak (rzekomo miał się automatycznie dekoder pobrać aktywację), umowa nie zarejestrowana w systemie. Oczywiście dział techniczny nie pracuje sobota-niedziela i generalnie n-ka ma ludzi w [beep]ie.

Myślałem że to poważna telewizja bo tak się jawili w reklamach, opisie i nie tylko, widocznie mają zbyt dużo klientów i nie ważne jest czy dany klient zrezygnuje czy nie, na jego miejsce przyjdzie 10.

 

Mam oczywiście czekać do poniedziałku na aktywację!!

hmm.... stwierdzam że przy Cyfrze+ telewizja n to amatorka jeśli chodzi o obsługę klienta- już zaczynam żałować decyzji o wypowiedzeniu w Cyfrze. Jak się wkurzę to w poniedziałek odstąpię od umowy, bo generalnie żaden inny sposób czy prośby czy groźby nie skutkują i można im naskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja śmiem twierdzić odwrotnie i dlatego pożegnałem się z C+ po prawie 10 latach miłości bez wzajemności.

 

W każdej platformie trafiają się różne problemy i dotykają one zwykle niewielki procent abonentów. Poczekaj do poniedziałku, a że brałeś na odległość to spokojnie możesz wypowiedzieć umowę (np.w C+ jest to niemożliwe bo nie sprzedają na odległość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również dziwi takie podejście firmy.Karta powinna być aktywna na najwyższy pakiet a potem powinny być dokonywane ewentualne korekty odnośnie pakietów (tak kiedyś było w Cyfrze przy zakupie przez kuriera).W końcu człowiek kupuje ofertę i chciałby z niej jak najszybciej korzystać.Pod tym względem do Cyfry daleka droga przed N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tak kiedyś było w Cyfrze przy zakupie przez kuriera)

 

Dobrze to ujales, kiedys! Widac na tym dobrze nie wychodzili i teraz mozesz tylko kupic w aps-ie. Jak w n-ce tak kupisz, tez nie bedzie problemu. Za to juz nie masz mozliwosci skorzystac z promocji dla klientow platform konkurencji czy innych planow lojalnosciowych. Coprawda w aps-ie nie dosc ze nie ma tego czekania to jeszcze pewnie jak to niektorzy wspominaja jest nowszy sprzet, za to juz trzeba placic wyzszy abonament, aktywacje :D Osobiscie wedlug mnie to nienajgorszy deal, dwa dni czekania na aktywacje zeby oszczedzic kilkaset zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmmm...generalnie jeśli chodzi o sprzęt to dostałem dekoder w używanie nóweczkę jeszcze był fabrycznie ofoliowany:)

 

Czy opłaca się czekać? Być może, fakt będę miał umowę na 13 miesięcy a nie 24 mies. i zawsze wcześniej mogę przejść na coś tańszego lub lepszego. Ale ile nerwów z tą aktywacją?

Zamiast powiedzieć wprost że w poniedziałek to kazdy konsultant mówi co innego, a może się sam dekoder zaktywuje bez rejestracji umowy w systemie itd....

 

A jestem pewien że w poniedziałek znowu nie będzie aktywacji bo zanim kurier pewnie w poniedziałek odeśle umowę do n-ki to będzie wtorek- zanim zarejestrują w systemie to nie wiem czy na wrotku się skończy.

 

No chyba że dział techniczny nie musi czekać aż dojdzie umowa tylko wczesniej wyślą aktywację? orientujecie się jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tak kiedyś było w Cyfrze przy zakupie przez kuriera)

 

Dobrze to ujales, kiedys! Widac na tym dobrze nie wychodzili i teraz mozesz tylko kupic w aps-ie. Jak w n-ce tak kupisz, tez nie bedzie problemu....

 

Nie wiem czy dobrze na tym wychodzili czy nie.Pisałem to w innym kontekście.Dostawałeś aktywną kartę i nie czekałeś aż kurier łaskawie odda jakieś dokumenty czy nie.

 

@onifer raczej przygotuj się na najgorszy scenariusz.;)

Sprawdź z infolinią czy zgadza się ID karty z dekoderem bo były czasami rozjazdy i ludzie czekali tygodniami na aktywację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...generalnie jeśli chodzi o sprzęt to dostałem dekoder w używanie nóweczkę jeszcze był fabrycznie ofoliowany:)

To nie tak do końca z tym jest, ja dostałem zafoliowany, z nową obudową, ale wiem, że był używany. Pierwsze, co sprawdziłem, to kurz w porcie ethernetowym - no i było go tam trochę :). Po prostu to nie jest tak, że jak dostajesz używkę, to to od razu widać. Dekodery używane przechodzą solidną renowację - wymieniana jest m.in. obudowa, wszystko zostaje ładnie zafoliowane i zapakowane w nowiutki karton.

 

No i jeszcze zapach... pierwszy (CLRA) tak mocno "pachniał" nowością, że aż drażniło. Drugi (BZZB) już zupełnie nie "pachnie".

 

 

A co do aktywacji... mam w tej chwili drugi dekoder, oba dostarczone kurierem i oba jeszcze tego samego dnia miałem już aktywne. Pierwszy uaktywnił się po około pół godzinie (ok. 15minut trwało przewiezienie go od kuriera do domu i ok. 15minut czekania na aktywację), drugi odebrałem rano, podłączyłem po południu i sygnał był praktycznie od razu. Może u Ciebie rzeczywiście coś jest "nie tak"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nr dekodera i karty sie zgadzają, sprawdzali konsultanci, poprostu trafiłem na sobote niedziele a kurier nie odesłał umowy i nic się nie da zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mogliby sie postarac, bo skoro masz sprzet znaczy umowe musiales podpisac. Nie to ze ci daja kluczyki do samochodu na slowo. W koncu kurierowi w leb nie dales by mu to wyrwac, a te pare dni dzialania akonto by ich nie zrujnowalo. Ale trzeba to "sobie wpisac" w rubryke kosztow uzyskania rabatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja dostałem informację że nawet jutro nie mogę być pewien na 100% sygnał€ wysłania przez dział techniczny bo reagują oni wg kolejności zgłoszeń a od puszczenia sygnału muszę kolejne 24 godziny maks czekać....już mnie h...strzela z tą n-ką, mozna dzwonić i dzwonić i nie ma sily dla nich, od piątku w dalszym ciągu nie mam telewizji.

 

ja już nie wiem jak mam walczyć o tą aktywację? mam czekać jak palant kilka dni a może nawet tydzień aż sobie ktoś przypomni wydając cały czas pieniądze na telefony do nich które nic nie wnoszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co z tego że mam miesiąc gratis, to nie znaczy że mogą człowieka rąbać w d... bo chyba tak samo obowiązuję regulamin w przypadku aktywacji z miesiącem gratisowym jak i bez...co to za tłumaczenie?

 

W umowie mam miesiąc gratis i tyle powinienem mieć a nie dajmy na to 3 tygodnie. Umowa to umowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przy następnej rozmowie w Poniedziałek) powiedz stanowczo że masz już tego dość i to są kpiny że musisz tyle czekać i nie wiadomo kiedy wreszcie będzie sygnał. Powiedz że czekasz jeszcze godzinę i jak sygnału nie będzie to pakujesz sprzęt i odnosisz do APSu zrywając umowę i nie chcesz więcej słyszeć o "telewizji nowej generacji".

Kiedyś tak zrobiłem w Cyfrowym Polsacie gdy źle zaksięgowali jakąś moją wpłatę, przez co przez miesiąc miałem nie mieć jakiegoś pakietu. Próbowano mi wtedy wytłumaczyć że uprawnienia do konkretnych pakietów nadawane są raz w miesiącu (z nowym okresem rozliczeniowym) i nic się nie da zrobić. Gdy powiedziałem że zerwę umowę bo to jest niedotrzymanie warunków umowy z ich strony, to sygnał był jeszcze tego samego dnia. Więc jak postawi się sprawę na ostrzu noża, to inaczej cała procedura zaczyna wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa na odległość więc spokojnie może iść do APS i ją zerwać, a przy okazji zawrzeć następną aktywną w ciągu godziny bo to APS wysyła aktywację po podpisaniu umowy.

W nce za brak kilku pakietów (przez kilka miesięcy miałem więcej pakietów niż opłacałem więc się nie oddzywałem do momentu jak nagle został mi tyko IiR) przez prawie 2 tygodnie dostałem adekwatny rabat (po wysłaniu reklamacji) bez jakichkolwiek możliwości wypowiedzenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udałem się do APS N-ki aby skorzystać z promocji dla abonentów innych sieci telewizyjnych ( Mini FULL za 68 zł ). Niestety, przedstawiciel N poinformował mnie że nie mogę już skorzystać z tej promocji, ponieważ została ona definitywnie zakończona. Zadzwoniłem na infolinie gdzie zostałem poinformowany że mogę skorzystać z promocji składając na nią tylko zamówienie telefoniczne. Wszystkim zainteresowanym promocją Hollywood radzę już teraz dzwonić na infolinie ponieważ i tam promocja już niedługo się skończy. Będzie ją można zamówić jeszcze przez 3 następne dni, potem zostanie już całkowicie wycofana z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ją można zamówić jeszcze przez 3 następne dni, potem zostanie już całkowicie wycofana z oferty.

 

Mozliwe.... ale n-ka za czesto stosuje ten chwyt by tak do konca wierzyc. Ile razy byly te liczniki czasu, by po zakonczeniu zniknely i dalej byla promocja. Szczegolnie z obecnym galimatiasem zwiazanym ze zniknieciem tvn warszawa watp[liwe by podnosili cene gdy moga podlapac klientow konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu kolega tak wieszal psy na n-ce :) Wczoraj o tej porze zamowiona dla wujostwa usluga dla klientow mbanku. Niedawno byl kurier. sprzecik podlaczony i po kwadransie wyswietlania sily sygnalu wszystko smiga :) Dekoder z odzzysku "bzzb". Swoja droga ciekawe ant1 80%, ant 2 70% i jakosc 30-40%. Niby wszystko dziala, ale troche mnie niepokoji ta niska "jakosc". Ktory to kanal jest najslabszy by ocenic kwestie odbioru? Antena z cyfry hd, ichni konwerter twin i z tego co pamietam na tych ustawieniach nie bylo zadnych problemow.

 

Ps. Ten ich pilocik wali troche tandeta, z philipsa hd pvr byl lepszy. Nie wspominajac o bajerze z mozliwoscia zapragmowania obslugi tv na jednym pilocie.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...