Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to tuner na zachodni rynek , są 2 wersje jedna z sat i kablówka oraz zwykła ( jak u nas) + tego tunera jest Menu w HD i trochę odmienna grafika oraz inny bootloader ( wiec trzeba się namęczyć aby to do naszego wgrać aby nie ubić tunera odrazu) .....

 

 

@Deadhorse czytaj napis od góry na czerwono :D podałeś soft nielegalny zawierający klucze i shar ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i proszę o pomoc.

 

W końcu update'owałem oprogramowanie z numeru1.1. 29, najpierw do numeru 1.1.77, a później do numeru 1.1.69. Jednak musiałem wrócić do 1.1.29. Sprawa jest taka, że jak uaktualnię oprogramowanie to wszystko jest ok, w tym momencie. Ale jak wyłączę tuner i włączę go po dłuższej przerwie (parę godzin), to nie mam dźwięku na żadnym kanale. Ustawienie LPCM czy auto nie pomaga, tuner podłączony do Sony Bravia 40W5500, jeśli to pomoże. Soft mcas od bigcyc123 wgrany po USB (software i loader) a po nim TYLKO lista kanałów z oryginalnego 1.1.77 Conaxa ze strony producenta.

 

Wiecie może dlaczego tak się dzieje? Że działa na początku a później nie?

 

PS. Bicyc123, skąd można pobrać Setedit, bo link który podałeś na stronie 5 nie działa?

 

PS2. Czy można, nie wiem, odkodować nagrany kanał HD na komputerze? Nie chodzi mi, jak zmienić format, bo to wiem. Chcę po prostu coś nagranego w HD ogladnąć np. na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ALL !

 

1. Kupilem x402p i ma soft 1.1.25 ...na razie nie chcę go zmieniać aby coś nie skonoćić .

Czy i jak wgrać najnowszą liste kanałów z Astry i Hotbirda dla platform Polsat i TNK ?

Skąd taka liste ściągnąć do tego tunera ?

Teraz mam wczytane 2280 kanałow wiec wybieranie co mi potzreba zajmie długooooooooooo.

Dodam że mam kartę TNK

 

2. I jeszcze jedno próbowałem wgrać nowy soft ten

Software_1.1.77_(X402p_X403p)_Polska_Lista_Kanalow.abs i dostaję komunikat

" Plik nie pasuje. Czy na pewno chcesz aktualizować ? " .............. o co tu chodzi ? :oops:

Oczywiście nie zrobiłem tej aktualizacji

 

3. Mogę prosić link do 'Upload' i do najnowszego softu oryginalnego GLOGO bo nie moge znaleźć :shock:

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cholek3 co do objawów to błąd MHW czyli danych zawartych w liście , jeśli edytowaliście listę w programie na komputerze to macie też problem z EPG ( to ostanie sprawdzone lista ręczna z pilota i EPG działa poprawnie) ...

 

do do programu jest na upload , ale jest też nowy edytor wersja beta jednego zapaleńca ( co nas cieszy ) .. ( też dziś dodałem ) ... wersja trochę nie dopracowana ale działa ... Użyj np gomplayer lub realplayer ;) ( to do nagranego materiału)

 

nowa wersja: edytor403v01beta

 

dodano sortowanie kanalow wg nazw i kodowania, odpowiednio klikajac na napis nazwa lub fta

mozliwa edycja listy bezposrednio z plikow .abs (prz otwieraniu zmieniamy na dole z rozwijalnego paska pozycje lista uzytkownika na software lista uzytkownika). nie ma mozliwosci (na razie) importu/exportuplikow .udf z/do plikow .abs, wic jezeli operujemy na pliku .udf zapisujemy tylko do .udf i analogicznie ,jezeli otwieramy .abs ,zapisujemy tylko do .abs tego samego software

 

dd0e1c9d259b6de8m.png

 

 

Witam ALL !

 

1. Kupilem x402p i ma soft 1.1.25 ...na razie nie chcę go zmieniać aby coś nie skonoćić .

Czy i jak wgrać najnowszą liste kanałów z Astry i Hotbirda dla platform Polsat i TNK ?

Skąd taka liste ściągnąć do tego tunera ?

Teraz mam wczytane 2280 kanałow wiec wybieranie co mi potzreba zajmie długooooooooooo.

Dodam że mam kartę TNK

 

2. I jeszcze jedno próbowałem wgrać nowy soft ten

Software_1.1.77_(X402p_X403p)_Polska_Lista_Kanalow.abs i dostaję komunikat

" Plik nie pasuje. Czy na pewno chcesz aktualizować ? " .............. o co tu chodzi ? :oops:

Oczywiście nie zrobiłem tej aktualizacji

 

3. Mogę prosić link do 'Upload' i do najnowszego softu oryginalnego GLOGO bo nie moge znaleźć :shock:

 

 

pozdr.

Kolego listy przeszczepiane nie działają właściwie , czemu nie usuniesz zbędnych kanałów pilotem , prościej i szybciej i będzie działać poprawnie EPG , oraz aktualizuj oprogramowanie po kolei , ponieważ nie pamiętam już w której wersji było to poprawione i nie było tego błędnego komunikatu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje pełne dane z informacji o tunerze oraz sprawdź czy po RS też będzie ten komunikat po 2 czy chcesz aktualizować klikam TAK jak co zostaje naprawa po rs jak będzie napis ASH ( możesz też napisać do globo ze chcesz wgrać oprogramowanie Z ICH STRONY ( musisz napisać z ich strony z żadnej innej) I MASZ TAKI BŁĄD .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po RS nie próbowałem [[ nie bardzo chcę na siłę to upgrejdowasć bo jak padnie to moze sie okazać że przez kilkanaście dni bede bez tunera a jak na razie pracuje OK ]]

2. podaj link do softu na GLOBO bo nie moge coś znaleźć :-(

3. kilka dni temu rozmawiałem z facetem z Glogo o tym to mi powiedział ".... a po co Pan chce aktualizowac :P ............. tam nic ciekawego nie ma :mrgreen: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... rod_id=124

 

Po to aktualizować ponieważ tuner się wiesza , mam stara liste kanałów i inne takie tam usterki ( heh jak zawsze odkrecaja kota ogonem ) :D

 

jesli cię interesuje umiesciłem liste z 010.10.2010 z samym HB na upload możesz ja wgrać sama ( choć wiem że od 1.1.34 jest inna baza i lista może ci nie wejść) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc do szanownych kolegów-od piątku nie mam głosu na canal+sport HD na moim Opticum HD X402p,próbowałem resetowac-wyjęcie wtyczki z gniazdka,wykasowałem i ponownie wyszukałem,wyjmowanie kabla hdmi,wyciaganie karty,nic nie pomaga:(,moze ktos ma jakis pomysł?Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mój X402p również zgubił fonię na CANAL+ SPORT HD w piątek lub sobotę. Co więcej, nie mam jej do chwili obecnej. Kilka miesięcy temu miałem podobny problem z fonią na programie BBC HD i w żaden sposób nie mogłem sobie z nim poradzić. Trwało to kilka tygodni i nawet prosiłem o pomoc w tym wątku, aż w końcu wyłączyłem opcję HD MIX więc nie wiem czy na programie BBC HD wrócił dźwięk.

 

Jednak tym razem nie mam zamiaru rezygnować z opcji C+ HD więc również gorąco proszę wszystkich o pomoc w rozwiązaniu tego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takowe pytanie co do tego dekodera.

Od razu zaznaczam że jestem nowicjuszem.

A oto pytanie:

Wyczytałem że po zmianie softu czytnik obsługuje karty viaccess PC3.0 ( akurat mam takową kartę z tepsy ( orange tv ) z pakietem M+HBO+Orange Sport ) ale brakuje mi trochę kanałów polsatu ( TV4 , polsat itd )

Czy ten dekoder ma możliwość wsadzenia jednej karty ( Viaccess ) do czytnika a drugą przez moduł dostępu warunkowego ( conax ) cyfry+, aby obie te karty działały w tym samym czasie, czy to raczej jest nie realne ?

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

przepraszam za głupie może pytanie ale jestem laikiem w tych sprawach

posiadam C+ i jakiś zwykły tani tuner ,mam zamiar zakupić opticuma i podłączyć kablem hdmi czy jakość choć trochę sie poprawi przy zwykłych kanałach (nie mówię o HD)

i 2 pytanie czy potrzebuję jakiś soft do tego tunera czy wystarczy mi włożyć kartę cyfry i będzie wszystko odbierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak polepszy ponieważ opticumy maja lepsza jakość na kanałach zwykłych i to daje im plus nad innymi tunerami ...

2. należy zmienić oprogramowanie na MCAS ( info w tym temacie ) ....

 

Witam,

Mam takowe pytanie co do tego dekodera.

Od razu zaznaczam że jestem nowicjuszem.

A oto pytanie:

Wyczytałem że po zmianie softu czytnik obsługuje karty viaccess PC3.0 ( akurat mam takową kartę z tepsy ( orange tv ) z pakietem M+HBO+Orange Sport ) ale brakuje mi trochę kanałów polsatu ( TV4 , polsat itd )

Czy ten dekoder ma możliwość wsadzenia jednej karty ( Viaccess ) do czytnika a drugą przez moduł dostępu warunkowego ( conax ) cyfry+, aby obie te karty działały w tym samym czasie, czy to raczej jest nie realne ?

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Tak karta działa , co do modułu conax on nie obsługuje kart secamediagraud , musisz mieć moduł z uniwersalnymi czytnikami lub systemem secamediagraud ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Przepraszam, ale przez nieuwagę napisałem CONAX ( od TNK) zamiast mediaguard

Jeszcze tylko się upewnię, po wsadzeniu karty TP/Orange do czytnika oraz dorzuceniu do Slotu CI, modułu dostępu mediaguard, będzie można ustawić sobie listę kanałów aby np pod kanałem 1 był TVP 1 , pod 2 TVP 2, ( z Orange ) a pod np 3. Polsat z Cyfry+ , 4. Polsat 2 z Cyfry+, 5. TVN ( z Orange ) itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie wrecz przeciwne pytanie. U mnie jak na razie odpukac nic nie dolega, wrecz przeciwnie. Na razie malo ogladam tv, wiec moze to jakis fart. Otoz nie mam wykupionego HBO w moim pakiecie z C+ (Kompakt hd+) ale... mam dzialajace (odkodowane) kanaly HBO, HBO2. Mialem tez HBO Comedy, ale podczas porzadkowania kanalow usunalem go i teraz znajduje tylko zakodowane HBO Comedy, nie ma odkodowanego.

Zeby nie bylo, ze robie offtopic, chcialem sie zapytac, czy na ustawieniach domyslnych tez macie dosc ciemny obraz na kanalach sd i hd? Czy to normalne ze tak jest? Dosc widoczne to jest zwlaszcza przy ciemnych scenach.

 

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...