Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku z zamiarem zakupu zarejestrowałem się na forum. Zatem w pierwszej kolejności witam forumowiczów.

A w drugiej to się chciałem zapytać czy odbiorniki z tego wątku pozwalają na jednoczesne oglądanie odbieranego sygnału przez HDMI i SCART?

Przy czym chciałbym żeby na HDMI był sygnał HD.

Jeśli nie pozwalają to jaki odbiornik ma taką możliwość?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam X402p od półtora tygodnia. Mam następujący problem : na większości kanałów nagrywane programy nie są odtwarzane na komputerze (nie udało mi się również niczym przetworzyć tych nagrań), te same nagrania na tunerze są odtwarzane bez problemu (również przy wyciągniętej karcie dostępu). Podczas nagrywania obraz na TV jest widoczny. Sytuacja jest taka sama przy nagrywaniu z platwormy Polsatu jak i Cyfry (na raz mam tylko jeden system). Wersja softu najnowsza ze strony producenta (przy starszych działo się to samo), kanały przeskanowane po restarcie do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc do szanownych kolegów-od piątku nie mam głosu na canal+sport HD na moim Opticum HD X402p,próbowałem resetowac-wyjęcie wtyczki z gniazdka,wykasowałem i ponownie wyszukałem,wyjmowanie kabla hdmi,wyciaganie karty,nic nie pomaga:(,moze ktos ma jakis pomysł?Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

To prawda, mój X402p również zgubił fonię na CANAL+ SPORT HD w piątek lub sobotę. Co więcej, nie mam jej do chwili obecnej. Kilka miesięcy temu miałem podobny problem z fonią na programie BBC HD i w żaden sposób nie mogłem sobie z nim poradzić. Trwało to kilka tygodni i nawet prosiłem o pomoc w tym wątku, aż w końcu wyłączyłem opcję HD MIX więc nie wiem czy na programie BBC HD wrócił dźwięk.

 

@karol6411 wgraj jeszcze raz soft i zrób ręczny scan nieba ( bez wgrywania listy ) i wtedy zobacz ...

 

Jednak tym razem nie mam zamiaru rezygnować z opcji C+ HD więc również gorąco proszę wszystkich o pomoc w rozwiązaniu tego problemu...

Zaktualizowałem soft do wersji MCAS 1.2.87 oraz przeskanowałem ręcznie satelity 13E+19,2E i to w zupełności wystarczyło. Dźwięk na CANAL+ SPORT HD powrócił od razu, a nowa wersja oprogramowania jest o wiele stabilniejsza i ma bardziej przyjazną grafikę oraz bardziej rozbudowane menu od poprzednio używanej przeze mnie czyli MCAS 1.1.29. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie! 3 dni temu kupiłem dekoder X402p, posiadam moduł Polsatu i w tym dekoderze wyświetla mi, że kanały są zakodowane. Moduł bez problemu działa w dekoderze Ferguson FX 7600-UCi. Wgrywałem wszystkie dostępne oprogramowania dostępne na stronie producenta. Proszę o pomoc, co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem soft do wersji MCAS 1.2.87 oraz przeskanowałem ręcznie satelity 13E+19,2E i to w zupełności wystarczyło. Dźwięk na CANAL+ SPORT HD powrócił od razu, a nowa wersja oprogramowania jest o wiele stabilniejsza i ma bardziej przyjazną grafikę oraz bardziej rozbudowane menu od poprzednio używanej przeze mnie czyli MCAS 1.1.29. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. :D

 

 

 

A gdzie leży ta wersja MCAS 1.2.87 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki musiolek,wszystko śmiga,nawet fonia na Animal Planet HD się pojawiła,super,dzięki

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc.

 

Nie ma wersji 1.87 mcas :D jest wersja nielegalna :D z klona tunera lemontree i ma menu w hd...

Rzeczywiście, może się trochę rozpędziłem. Jednakże przyjąłem, że skoro w/w wersja softu przerabia czytnik na wielosystemowy to musi to być wersja MCAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja musi zawierac tylko czytnik a nie dodatki typu S H A R czy E mu co jest nielegalne ;)

 

sa takie 3 oficjalne:

 

Polska >>> Conax ( czytnik conax ) soft mcas czescoiowo zabronony ( ale przymykaja na to oko ) wersja nielegalna czyli dodatki magiczne zabroniona

Europa >>> Conax ( wersja producenta ) mcas ( dozwolona wersja producenta) i wersja nielegalna wszedzie zabroniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mój sprzęt nazywa się torton hd x403p. na początku pytanie czy w dobrym pokoju się udzielam bo widzę że tu są opticumy 403 i nie wiem czy to to samo.

nie w tym jest główny problem jednak... ostatnio straciłem głos na kanale canal+sport HD i nie wiem jak go rozwiązać. inne kanały hd mają dzwięk podobnie jak canal+sport bez HD.

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten sam tuner , a tak przeskanuj transporter , jak masz listę z sieci to fabryka , ręczny skan i ułożenie z pilota listy ......

 

mam pytanie, czy tuner nagrywa wszystkie kanały czy tylko HD?wydaje mi się ze chyba nie ma różnicy

nie ma różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...