Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w poście powyżej zakupiłem dekoder x403p, wybrałem ofertę polsatu. Po ustawieniu na satelitę hotbird 13e znajduje mi masę kanałów oprócz tych z mojego pakietu (kilka Discovery). Co to jest hotbird 13e 6,7,8? Błagam o nie odsyłanie mnie do szukajki bo już pół netu przekopałem. Jeżeli ktoś odpalił Polsat na tym dekoderze to proszę o jakąś podpowiedź/opis bo już nie mam na to siły.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis częstotliwości, wykazy "platform" możesz znaleźć np. na www.flysat.com

Wejdź w menu i przeskanuj pojedyncze częstotliwości, te na których znajdują się interesujące Ciebie kanały. Możliwe, że danego transpondera nie ma na liście, trzeba go będzie dodać i przeskanować.

 

RTFM - read the friendly manual, czyli zerknij do instrukcji obsługi. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw Antene poprawnie , skos i kierunek bo tak bedziesz bladzil na slepo ....... >>>> viewforum.php?f=14 ( a swoja droga jak masz kolo anteny i widzisz to nawet miernik nie jest potrzebny ) ..........

 

a tu link edukacji anten sat >>> http://jackysat.prv.pl/podstr/kalkulator.htm

 

 

 

***************************************************************************

***************************************************************************

***************************************************************************

 

 

Serwer FTP dla x403p

 

 

Popelnilem skromna aplikacje (denerwowalo mnie,odlaczanie dysku celem kopiowania plikow), ktora jest serwerem FTP. Dzieki temu programikowi mozemy aktualizowac software (menu ->ethernet->aktualizacja przez ftp) lub kopiowac pliki z koma na dysk usb w tunerze (menu ->ethernet->ftp) .obsluga polega na uruchomieniu programu i odblokowaniu dostepu (gdy pojawi sie monit systemu,klikamy odblokuj).serwer powinien przyjmowac kazdego uzytkownika i haslo ,ale ja testowalem tylko dla uzytkownika anonimowego , w zwizku z tym ,jezeli mamy przekierowane porty na nasz komp z ip zewnetrznego,to jest mozliwos dostania sie na serwer (a tym samym do pliku) z internetu (trzeba byc ostroznym co sie udostepnia i komu podaje info ,ze ma sie taki serwer uruchomiony,no i oczywiscie namiary na komp).serwer jako katalog glowny ustawia katalg na dysku z ktorego aplikacja zostala uruchomiona, mamy mozliwos przegladanai tego katalogo jak i wszystkich podkatalogow.wszystko praktycznie obsluguje sie z menu odbiornika.jak sajakies sugestie co do programiku to mozna smialo mowic , w miare mozliwosci dodam jakies potrzebne funkcje (np. logowanie na konkretnego uzytkownika)

 

Jako ,ze odbiornik nie pokazuje nam jaka wlasnie operacje wykonuje (nawet w trakcie pobierania pliku nie ma zadnego paska postepu), napisalem nastepna wersje programu,gdzie dodalem okno logu (pokazuje wszystkie aktualnie wykonywane operacje) jak i pasek postepu wysylania pliku

 

b6a3291dba81173b.png

 

>>>> serwerftp403.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy,

 

Mam pytanie. Czy ktoś testował na sofcie 1.1.39 mcas kartę dorcelTV. Wiem że zmienili system kodowania na viaccess 3.0 albo 4.0. Mało się na tym znam i nie wim czy będzie taka karta chodzić na powyższym sofcie.

Tylko wymiana karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma na mysli czy karta pojdzie z systemem Via 4.0 bo na taki wymienili karty a Optyk mial obsluge via 3.0 lecz nie pamietam i nie zagwarantuje czy bedzie dzialac via 4.0 ( nawet producent poniewaz on daje na polske tylko oprogramowanie z czytnikiem conax) ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja producenta

 

1.1.69

 

Modyfikacje w wersji 1.1.69

 

- usprawnienie: menu Menadżer nagrań. usunięto pozycję czas, dając więcej miejsca na wyświetlenie nazwy nagrania

 

- usprawnienie: po wejściu do menu Menadżer nagrań odbiornik domyslnie ustawia się na ostatnie nagranie z listy,

- usprawnienie: Menadźer nagrań. po zablokowaniu nagrania hasłem nie ma podgladu pierwszej klatki nagrania.

- poprawiono działanie przycisku OK, po wyjściu z listy dostępnej pod przyciskiem OK, wyświetlany jest pasek informacyjny

 

 

Modyfikacje w wersji 1.1.67

 

- usprawnienie: bez włożonej głowicy odbiornik się nie bootoje

 

 

Modyfikacje w wersji 1.1.57

 

- aktualizacja sterownika flash

 

Modyfikacje w wersji 1.1.56

 

- usunięto błąd: EPG nie odświeża się.

 

Modyfikacje w wersji 1.1.52

 

- usrawnienie: dodano obsługę innego pilota

- usunięto błąd: informacje o TP żle wyswietlane na liście kanałów

 

do pobrania na upload lub na stronie producenta ver.conax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą prośbę.Czy ktoś może mi wytłumaczyć (jak krowie na miedzy)jak się nadaje lub zmienia nazwę listy w ulubionych.Próbowałem rożnych sposobów i w końcu padłem,bez fachowej pomocy nic nie potrafię zrobić.Mam Opticuma X402p oprogramowanie wersja 1.1.69.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie: Przez przypadek (wydaje mi się), ktoś nacisnął coś na pilocie i po następnej próbie uruchomienia odbiornika, sprzęt nie reaguje na nic i pokazał się na przednim panelu komunikat ASH. :( po przeczytaniu kilku postów zorientowałam się że tak się może stać przy próbach aktualizacji oprogramowania, ale w moim przypadku to zupełny przypadek :D Co mam zrobić aby przywrócić "czucie" odbiornikowi :D? Z góry dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj oprogramowanie po RS i pproblem zniknie , program na stronie producenta jest....

 

 

@ina44 jak pamietam wlazimy w menu Organizacja ulubionych potem ok ( wczesniej wejdz w grupe jaka chcesz zmienic i dopiero w menu) i nastepnie najedz na srodkowa belke ( nie przeskakuj na ostatnia bele czyli grupe) i na sam dol na zmien nazwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie do użytkowników modułu polsatu. Zauważyłem u siebie w tunerze pewien błąd, niezależny od wersji oprogramowania:

Po jakimś czasie oglądania, gdy wyłączę tuner nie jestem w stanie od razu go włączyć. Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z gniazdka. Także zauważyłem niewielkie opóźnienia fonii względem wizji. Jednak gdy używam tylko czytnika kart dla C+, bez modułu polsatu, wszytko jest ok.

Posiadam jeszcze tuner opticum 9500 hd i tam moduł działa bez zarzutu. Czy to jest normalne w przypadku x403p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

Mam pytanie do bigcyca.

Czy próbowałeś skopiować na usb samą swoją listę podobnie jak w ts 9600 i wgrać do nowego softu.

Mam 1.1.39 a chcę zmienić na 1.1.69 ale nie mogę wykombinować żeby wkleić swoją własną listę. :?:?:?

Nie praktykowalem tych metod , brak ( sprzetu na wiekszy test) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

Mam pytanie do bigcyca.

Czy próbowałeś skopiować na usb samą swoją listę podobnie jak w ts 9600 i wgrać do nowego softu.

Mam 1.1.39 a chcę zmienić na 1.1.69 ale nie mogę wykombinować żeby wkleić swoją własną listę. :?:?:?

A co w tym trudnego? Nawet nie musisz robić backupu, ewentualnie zrób go dla bezpieczeństwa. Nowy soft wgraj ale wybierz opcję, która wgra sam soft bez listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...