Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj cały zestaw satelitarny i jutro montaż. W dekoderze Opticum X403p mam soft 1.1.45 i loader 1.1.3 sprzed prawie roku co oznacza, że trzeba go zaktualizować. Na razie nie mam kart lub modułów CAM płatnych telewizji więc odbierałbym tylko kanały FTA. Czy więc mogę pozostać przy tym starym sofcie czy też wypadałoby wrzucić najnowsza aktualizację producenta a więc wersję 1.3.21? A może od razu przejść na soft MCAS tylko tutaj się pisze o wersjach 1.3.32, 1.3.49 i 1.3.80, że jedna lepsza od drugiej i nie wiem co wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy x.80 to nie jest jeszcze beta wiec faktycznie zainstaluje x.49 jutro po montażu.

 

A jeśli chodzi o soft do edycji listy kanałów ze strony bigcyca to który należy używać obecnie z tym dekoderem: "Edytor kanałów Opticum X40xp X7" czy też "Edytor Opticum 402p_403p"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już wspominane soft mcs 1.3.49 działa sprawnie z tym modułem można też wyłączyć informacje z modułu w belce moduł

 

a co do modułu zalecana jest aktualizacja modułu do oprogramowania 1.00.03 najnowszego które można pobrać na kanale TVN HD jeśli samoistnie się nie pobierze można wymusić aktualizacje z menu modułu, podczas aktualizacji moduł na 90% staje na dłuższą chwile wygląda to jakby się zawiesiło jednak tak nie jest czekać do momentu zrestartowania się modułu w odbiorniku:)

spokojnie aktualizacje można wykonać przed aktywacja karty za pomocą sms w smsie dostaniemy nr konta indywidualnego, można go też sprawdzić pod tym linkiem poniżej

https://ssl.telewizjanakarte.pl/tnk_hd/ ... owania.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy czy w x403p soft: Software_globo_220_mcs_amstar_1.3.32 lub Software_globo_220_mcas_lemontree_1.3.32 poprawnie będzie obsługiwał

taką konfigurację, że w slocie CI będzie moduł CAM Polsat (z kanałami HD), zaś w slocie

na kartę karta prepaid TNK SD ?

 

Z jakimi problemami trzeba się ewentualnie liczyć ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko czy na sofcie 1.3.49 poprawnie działa CAM Polsatu bez przycięć i charczenia oraz opóźnienia dźwięku na kanałach HD? Mam teraz soft 1.3.32 Lemontree MCS i używam go z CAM Polsat oraz kartą TNK SD. Problem jest taki, że na wspólnych kanałach z CP i TNK gdzie nie mam uprawnień na module CAM Polsatu do kanału (np. TVN Turbo, TVN24 itp.) za każdym razem po przełączeniu na taki kanał mam komunikat z modułu, że 'kanału nie ma w abonamencie' i nie idzie tego komunikatu wyłączyć choć w menu CI takowe wyłączenie komunikatów jest, ale coś nie działa.

 

Czy ktoś używa takiej konfiguracji j/w CAM CP + TNK na 1.3.49? Jak wgrać 1.3.49 by nie stracić listy kanałów i czy po wgraniu będzie można w razie problemów powrócić bez problemu do 1.3.32 bez utraty listy kanałów?

 

Prośba o info.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam zamiar kupić Opticum HD X403p , mam cyfre+ jaki bym musiał wgrać soft , żeby nie używać modułu a chodziły kanały HD dla informacji używam splitterka z kartami bezprzewodowymi. Nie znam sie na tym bardzo prosze o szczegółową pomoc prosze o link z oprogramowaniem i co muszę zrobić żeby mieć zawsze aktualne programy cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tuner Opticum x402p posiadam od listopada zeszłego roku. W kwietniu zdecydowałem się na kupno obrotnicy. Została ona dobrze ustawiona, zostały wpisane poprawne współrzędne geograficzne (19,40E, 50,40N). Wszystko działało poprawnie w systemie USALS. Dzisiaj po południu, kiedy oglądałem program z Turksata 42E i chciałem przełączyć na Hotbirda 13E, zauważyłem coś dziwnego. Obrotnica przesunęła się nie w to miejsce, gdzie powinna. Podane przeze mnie współrzędne wyzerowały się, a po wpisaniu ich ponownie obrotnica wróciła na rzekomą "nową" pozycję Hotbirda. Nie ma w ogóle sygnału, bo obecnie Hotbird jest ustawiony gdzieś na "moim" 36E, Astra na ok. 42E. Nie mam pojęcia, co mogło się stać. Nic nie było zmieniane, wpisałem ponownie moje współrzędne, ale tuner jakby w ogóle nie zwracał na nie uwagi. Przywróciłem nawet ustawienia fabryczne, ale to nie pomogło. Czy macie pomysł, co mogło się stać? Czy wskazuje to na winę tunera (do tej pory spisywał się świetnie)? Proszę, pomóżcie. Za wszelką pomoc z góry dziękuję :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(19,40E, 50,40N). na tej pozycji ma być astra ...... Ja ucals używam tylko na astre a reszte przez opcje 1.2 bo jest lepiej ..... A po fabryce nie dogrywaj listy , tylko zeskanuj pare kanałów a potem wpisz pozycje i zobacz ( 79% przypadków to wina listy , złe zapisanie konfiguracji) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...