Skocz do zawartości

HD+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam karte hd03 i nie mogę jej odpalić. Piszą mi ze muszę zadzwonić na jakąś pos.aną infolinie. Dekoder Skymaster z logo HD+. O co biega? Wywaliłem na karte 60 euro:(

 

Zapewne tuner i kartę kupiłeś oddzielnie tak się domyślam.

 

Jaki model dekodera tego Skymastera oraz jak wygląda sama karta ( biała czy czarna ) oraz co jest napisane na odwrocie karty nad czipem - HD01 - HD02 - HD03 ?

 

Może być tak że twój Skymaster obsługuje tylko karty HD+ HD01 lub HD02 bo taki boxkey i rsa ma zapisany w dekoderze. Karta HD+ może jest w wersji HD03 ( czarna ), która ma parowanie z dekoderem lub modułem tzw. chip pairing - nie zadziała z dekoderami w których były karty HD01 ( białe ) i HD02 ( czarne ) albo odwrotnie.

 

Dla niedowiarków polecam https://www.zebradem.com/wiki/index.php ... g_Sammlung

 

 

Doładowanie karty HD+ najlepiej robić przez stronę internetową - https://www.hd-plus.de/web-shop/renewal i do tego przez kogoś kto mieszka w Niemczech - żeby IP i mail był niemiecki a nie polski. Czasami potrafią zablokować doładowanie ;)

 

Może być też także że karta HD+ którą posiadasz ktoś zarejestrował w formie abonamentu miesięcznego - jest taka możliwość płatność co miesiąc po 5 Euro. Ty zaś zrobiłeś doładowanie po numerze karty ale na cały rok w formie Prepaid ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner kupiłem jakieś 3-4 lata temu. Chodził z kartą HD02. Więc pewnie chodzi o parowanie:(

Szkoda tylko, że nikt nie uprzedził, że karta Vers. HD 03 nie pójdzie na tym dekoderze w Polsce. Dzięki wielkie za zainteresowanie i szybki odzew, co jednak nie zmienia faktu, że 60 euro poszło się gonić:)

Btw., jeśli mieszkasz w Niemczech i masz możliwość sparowania jej, to chętnie odstąpię tą kartę za symboliczne 1euro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę HD03 to skąd masz ?? Powinna byc z modułem albo dekoderem w komplecie - chyba że ktos ją sprzedał samą. Jak masz do niej moduł z kompletu to kup dowolny dekoder z wejsciem CI+. Na allegro pełną dekoderow z wejsciem CI+ z oferty HD+. Najtansze widziałem za 50 - 70 zł.

Sam mam dekoder z wejsciem na kartę HD01 - HD02 oraz kartę HD02.

 

Karty HD03 nie da się sparowac z innym dekoderem tak mi się wydaje z tego co czytałem.

 

Karty HD01 -HD02 działają także z dekoderami na Linux - E2 bez problemu.

Mieszkam w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę HD03 kupiłem na ebay'u, nóweczkę, oryginalnie zapakowaną...niestety modułu nie było w komplecie. Oczywiście gdybym wiedział że z tym będą takie schody, to dałbym sobie spokój. Ja się sparzyłem więc ostrzegam potencjalnych chętnych...karty HD03 OMIJAMY SZEROOOKIM ŁUKIEM.

No chyba że komuś w Polsce się udało ją odpalić, to proszę o info.

"Die Vermarktung der HD+ Sender ist auf Deutschland beschränkt"-tej informacji nie doczytałem przed zakupem :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam krtkie pytanie dla pewności - mam zamiar kupić odbiornik TechniSat TechniStar S2: http://www.alternate.pl/TechniSat/Techn ... uct/960774? i zamówić przez eBay.de kartę HD+ wraz z modułem, najprawdopodobniej będzie to 003 także mam pytanie - czy będzie to działało i nie wymagało żadnej aktywacji online?

 

Tzn. wsadzę moduł wraz z kartą do ww. obbiornika, włączam jakiś kanał HD i karta "się aktywuje"? Dodam, gwoli ścisłości, że jestem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja karty na pewno będzie potrzebna. Pytania odnośnie kompatybilności, najlepiej wal bezpośrednio do nich: info@hd-plus.de. Nie ma znaczenia gdzie jesteś. Im wystarczy tylko deklaracja użytkowania na terenie BRD. ;) Fizycznie ci tego nie sprawdzą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd macie te informacje o aktywacji karty??? Ja w sierpniu wsadziłem nówkę nie śmiganą HD01 do NBOX-a z oscamem, przełączyłem na DMAX HD i po chwili (ku mojemu zdziwieniu, przyznaję, bo wyblokowałem wszystkie EMM-y) karta zaczęła dekodować. Przestawiła się wtedy data uprawnień tier'a z jakiejś kosmicznej (2128 rok, czy jakoś tak) na za rok i karta chodzi do dzisiaj. EMM-y muszą być odblokowane bo czas życia karty jest na 2 miesiące i musi się co jakiś czas podbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znalazłem sporo informacji o tym, że aktywacja jest automatyczna i po włożeniu karty do dekodera sama się aktywuje po raz pierwszy i dopiero ew. przedłużenie (aby uniknąć kupowania kolejner nowej karty) wymaga aktywacji no ale szczerze mówiąc... nie wiem czy to prawda, więc wolę się dopytać. Możliwe, że tak było z kartami 001-002, a nie 003? Nie wiem, zobaczymy jak będzie ew. napiszę jak to będzie u mnie wyglądało.

 

(...) Im wystarczy tylko deklaracja użytkowania na terenie BRD. ;) Fizycznie ci tego nie sprawdzą. :P

No jeszcze tego by brakowało aby pracownicy HD+ jeździli po Europie i pukali do drzwi pytając czy przypadkiem ktoś nie ma HD+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam już antenę, dekoder, wszystko zamontowane, zainstalowane oraz... mam kartę z modułem HD+ także tak jak obiecałem, piszę jak wygląda proces "aktywacji" karty HD+ (typu 003) zakupionej w zestawie z modułem HD+ (przez niemiecki eBay).

 

Krok 1 - wsuwam moduł z kartą do wejścia CI+ dekodera

Krok 2 - włączam jakiś kanał HD z pakietu HD+ np. RTL HD

Krok 3 - widzę komunikat o procesie autoryzacji i... czekam.

 

I tyle! Żadnych rejestracji, żadnych telefonów do HD+, nic. Przez ok. 1-2 min. karta się "autoryzowała", pasek doszedł do 100% i mam kanały HD z pakietu HD+ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Czy istnieje możliwość odbioru HD+ korzystając tylko z karty, bez modułu? Mam następujące tunerki: Echostar CP, nc+ recorder, Arriva 102. Żaden nie ma slotu na moduł… niespecjalnie uśmiecha mi się kupowanie jeszcze jednego tunera specjalnie do HD+… HD+ koduje w nagra, CP też, czy jest jakaś opcja żeby karta HD+ poszła w tunerze CP? Hilfe! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość odbioru HD+ korzystając tylko z karty, bez modułu? Mam następujące tunerki: Echostar CP, nc+ recorder, Arriva 102. Żaden nie ma slotu na moduł… niespecjalnie uśmiecha mi się kupowanie jeszcze jednego tunera specjalnie do HD+… HD+ koduje w nagra, CP też, czy jest jakaś opcja żeby karta HD+ poszła w tunerze CP? Hilfe! ;)

1. Wszystko może działac na jednym tunerze ;)

 

2. Jesli karta HD+ jest w wersji HD01 ( biała karta ) lub w wersji HD02 ( czarna ) to zadziała w czytniku Arivy z softem uniwersalnego czytnika

 

3. Zapewne masz czarną kartę HD+ w wersji HD03 to sprzedaj Arivę 102 dołoż i kup Arivę 202, 220, 252 lub 253. Te dekodery mają czytnik i wejscie CI na moduł.

 

4 Jak rozpoznac wersję kart HD+ na odwrocie karty gdzie masz numer seryjny jest opisane w lewym gornym rogu HD01, HD02, HD03.

 

5. Znalezc osobę ktora ma kartę HD+ w wersji HD01 lub HD02 - doładowac taką kartę i korzystac ;) sam taką posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...