Skocz do zawartości

HD+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pod koniec grudnia 2019 r kupiłem w niemieckim elektromarkecie kartę platformy HD+. Koszt 75 euro. Ma ona symbol HD05. Według instrukcji zamieszczonej na opakowaniu współpracuje z modułami CI+ platformy HD+. Bez rejestracji, problemów itd. Jej aktywacja jest banalnie prosta. Wkładamy kartę do tunera dedykowanego przez platformę HD+. W moim przypadku był to tuner Samsung Media Box GX-SM 540 SH. Kupiony za małe pieniądze na krajowym portalu aukcyjnym. Włączyłem kanał RTL HD i po kilku minutach pojawił się dźwięki i obraz. Wszystkie kanały platformy HD+ odkodowane w tym dwa kanały w jakości UHD. Pojawił się na ekranie komunikat o aktywacji karty i terminie jej ważności.

  Postanowiłem także sprawdzić jej działanie z nowymi i starymi modułami CI+ platformy HD+, które dość często są oferowane w sprzedaży ze starymi kartami lub bez na portalach aukcyjnych, które sam posiadam i eksploatuję. 

Karta HD05, działa z modułem CI+ (czarno białym) , który kiedyś współpracował w zestawie fabrycznym z kartą HD02. Niestety, działanie zestawu  jest nieco wolniejsze niż w przypadku innych modułów. Objawia się to nieco dłuższym czasem w  przełączaniu kanałów i początkowym zadziałaniu modułu w stosunku do modułów (nowszych) opisanych poniżej. 

Karta HD05, działa bezproblemowo i szybko z modułami CI+ (czarno-czerwonymi) z zestawów, które obsługują karty HD04A i HD04B.

Karta HD05 nie zadziała z modułem CI + (czarno-białym) z zestawu, które obsługiwały wcześniej karty HD03.

  Próby z zestawami ( moduł +karta) przeprowadziłem na telewizorze Panasonic wyposażonym w tuner DVB-S2 z dwoma slotami CI+.

Ważność karty wynosi 12 miesięcy. Potem można doładować ją ponownie za pomocą kodu z karty zdrapki za 70 euro/ 12 miesięcy.

W sklepie oprócz wspomnianych kart HD05 , oraz kart- zdrapek  z doładowaniem dostępne były  zestawy: moduł CI+ (czarno-czerwony) z kartą w cenie 65 euro. Ważność zestawu po aktywacji wynosi 6 miesięcy. Przy zakupie telewizora firm Samsung i Panasonic klient otrzymywał zestaw HD+ ( karta z modułem) gratis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj o 21.00 na RTL UHD jest mecz Bayer Leverkusen - FC Porto  a na EPG w ogóle nie nie ma o tym info.

Normalnie jak nie u Niemców...

A tak przy okazji najbliższe transmisje na tym kanale

https://www.rtl.de/cms/specials/rtl-hd/sendungen-in-uhd.html

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Super info. Trzeba wklepać numer karty (mam stareńką HD01), przejść 2 czy 3 screeny z instrukcjami, potwierdzić i po niecałej minucie jest obraz na przerobionym NBOXie z E2. A miałem aktywować jeszcze nieużywaną kartę :). Zrobię to później.

 

Ciekawostka - uprawnienia są inne, niż te które były po aktywacji karty i są do MAJA 2021, a nie na trzy miesiące...

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czerstwy napisał:

Ofertę oglądasz na przerobionym nboxie z E2?

 

Co w tym dziwnego do oglądania kanałów HD ( bez 4K - HEVC - H265 ) z satelity w zupełności wystarczy.

Jako drugi - trzeci dekoder w domu a czasami nawet i jedyny.

Póki działa i spełnia swoje zadanie to po co wymieniać.

Choć za parę stów można kupić już lepszy dekoder na E2 - Linux.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...